Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 1. 2021 13:55

Když zkoušeli nortrupáci Canon vs Sony, tak ten bordel na čipu Sony měli deset minut po zapnutí :-)

I skoro dokonalý stroj má své drobné mušky
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mirus1 6. 1. 2021 14:50

Taky potvrzuji,že od té doby(2013)co mám Olympus,tak čištění snímače je pro mě neznámá věc a to si to už jen z principu hlídám tak 3-4x do roka, smítko nikdy ani jediný,ani při nejvyšší cloně,poklona pro Oly.
Co jsem měl před tím DLRS Canon a Sony,tak tam to bylo skutečně o nervy,každou chvíli čistit.Vedly se o tom tenkrát sáhodlouhé diskuse jak a čím čistit,isopropylalkohol a.t.d.Ofukovací balónek a ještě takové udělátko mám dodnes v šuplíku.

Jinak,nedávno jsem se tady někde v diskusích o PC chlubil,že mě pořád ještě celkem slušně jede ta 14 let stará šunka,tak,to jsem asi neměl dělat, bohužel už to není pravda,před štědrým dnem definitivně PC odešlo do křemíkového nebe.Takže teď čekám na novou mašinku,otázka je,kdy mě ji dododají,protože situace s několika PC komponenty je v současné době skutečně tristní.
PC jsem si navrhl dle komponentů sám,tak čekám jak to dopadne.Tohle píšu na takovém malém 10" tabletu,takže nějaká úprava a laborování s fotkami nehrozí.
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 1. 2021 14:59

A co ti odislo na tom PC ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Mirus1 6. 1. 2021 16:25

Co odešlo nevím,ale skoro každý den alespoň 5x samovolný restart a potom myslím den před vánocemi jsem ho nenastartoval už vůbec.Trápil jsem se s tím celý den,ale nic.Tak jsem se rozhodl pro nový comp,stejně jsem ho chtěl koupit,takhle se to akorát urychlilo.
Těch příčin kolapsu při takto starém stroji může být více,zdroj,kondíky na ZD a bůhví co ještě.
Ale už se těším na novou mašinu postavenou na nejnovější platformě od AMD.Ryzen 5 36OO,ASUS ROG STRIX B550,GIGABYTE AORUS, M.2 - 500GB,16GB paměť,vše už s podporou PCI-E 4.0 a.t.d. :-)
Jsem zvědavý hlavně při práci se zpracováním fotek na ten výkonostní rozdíl...
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 1. 2021 16:55

Mirus1: az ti zavidim to ocakavanie noveho :-)
A bud si isty, ze rozdiel poznas. Ja som pred necelymi dvoma rokmi menil notebook (i7, SSD, 16GB RAM...) za moje prve domace PC (doma som isiel stale iba na niekolkych NTB) a som z neho nadseny stale, aj ked uz som si zvykol, ze je rychly a beriem to ako samozrejmost.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 6. 1. 2021 17:25

Ja poměrně hodně prehazuji objektivy, takže u u Nikonu ať už DSLR nebo CSC tak jednou měsíčně ofukuji balonkem, který vozím i na cesty a jednou rocne mokré čištění. Ono je to hodně o tom, jak kdo cloni, na portréty atp., bych nemusel čistit skoro nikdy, ale jen jdu fotit krajiny, tak bych mohl čistit porad.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jan.prokop 8. 1. 2021 12:19

Ahoj, mohu se prosím zeptat, jak je to s tou (někde dříve zmíněnou) narozeninovou slevou u Olympusu? Jsem na mujolympus.cz zaregistrován už spoustu let a nikdy mi nic nepřišlo :-( Chodí to do emailu?
Chystám si teď k narozeninám (10.ledna) koupit M5 MarkIII a nějaká sleva by se hodila...
jan.prokop
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 1. 2021 12:28

Máš SZ
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 8. 1. 2021 16:09

Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelem 8. 1. 2021 18:21

Po vyzkoušení všech OMD (včetně EM1 Mark III) na soustavě Zuiko4/3 mohu jednoznačně doporučit EM1X.Funguje bezvadně a hodí se i velikostí.Jestli je tu někdo,kdo má skla jako 150/2 , 35-100/2, 300/2,8 a pod.,tak v outletu je EM1X za 35 tis. s DPH...:)
pavelem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 1. 2021 19:07

Vím, že se tu řeší primárně Olíci, ale netušíte jestli v MFT kategorii vyleze Panasonic s nějakou novinkou? Něco jako opravdový nástupce GX9? Ta G100 nemůže být přeci brána jako směr kterým se chtějí ubírat, nebo jo?
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 8. 1. 2021 19:22

Tak popravdě kdyby v G100 tak nezmrvili stabilizaci či crop u videa, tak by to jeden možný směr (a podle mě dobrý) byl. Podobně řešený přístroj hlavu a patu má, jen napravit chyby...

Jinak se ale nejvíc spekuluje o nástupci GH5 a možná G9, naopak nástupce GX9 mi přijde spíš nepravděpodobný.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 1. 2021 11:26

foto1977 píše:Vím, že se tu řeší primárně Olíci, ale netušíte jestli v MFT kategorii vyleze Panasonic s nějakou novinkou? Něco jako opravdový nástupce GX9? Ta G100 nemůže být přeci brána jako směr kterým se chtějí ubírat, nebo jo?


Vidim dva mozne scenare.

1.) Panasonic chysta nejaku "pecku" v zmysle, ze pride s kompletne prekopanou GH6 na ktoru sa caka, lebo nemali k dispozicii niektore komponenty, napriklad novy snimac. To by vysvetlovalo, preco Panasonic posledny rok v podstate s nicim zaujimavym neprisiel a preco sa na nastupcu caka tak dlho. Jednoduchu nechcu marginalny update v style poslednych Olympusov, ale kompletne nove telo na najblizsie 3-4 roky. Nizsie rady ako GX10 budu nasledovat.

2) Panasonic pride prinajlepsom s nejakou vylepsenou vlajkovou lodou, pripadne "vystriela" HW tych sucasnych na nizsie rady a potom s tym sekne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 9. 1. 2021 11:50

Tak Panasonic prostě nový čip pro top řadu potřebuje - je zaměřen proti Oly o dost víc na video a nutně potřebuje jít na alespoň 6K, lépe 8K... Jenže současný 20mpix MFT snímač nevychází ani na 6K - v mpix jo, ale poměr stran je jiný, takže ve výsledku to je málo. Minimum je cca 24mpix v 3:2, u MFT 4:3 by muselo být základní rozlišení někde u 30mpix (pro 6K, pro 8K ještě více).
Přes tohle prostě nejede vlak, tady jsme u exaktních čísel...
Odhaduji, že skutečně čekají na tohle - pokud se něco vyklube, tak by mne příchod skutečné nové vlajkové lodi (asi GH6) nepřekvapil a následně by přirozeně mohlo vylézt i něco dalšího. Pokud ale dobrý snímač nebude, tak to vidím s Panasonicem všelijak :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 1. 2021 11:54

Nutne asi nie, skor sa to ocakava.

Vid A7S III je tiez orientovany na video a vystaci si s 12Mpix snimacom. Aj ked tam je mozno rozdiel ten, ze aj ten snimac je dost orientovany na video a ma tam svoje vyhody a uplatnenie, co nie je pripad 20Mpix mFT snimaca v Lumixoch/Olympusoch, ktory je skratka hybridom.

Co som tym chcel povedat je len to, ze postavit najblizsiu generaciu na 4K videu by sa este asi ospravedlnit dalo, aj ked je otazne ako by reagoval trh.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků