Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 12. 2020 11:23

:-)))

Jo, na tohle si musím dát pozor.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 18. 12. 2020 12:14

Fidko píše:To len ze ked napises "mám už vše komplet", ***** to pruserom :-D Samozrejme sranda :)

Jasne, ak vyuzijes dva fotaky, co asi ano, tak nakup R6 dava zmysel. Vlastne ani neviem ake mas dovody na nakup R5 (nieze by ich bolo malo :-) ) a R6 zasadny kompromis asi nie je.

Koniec koncov, aj tri fotaky sa vyuziju :D
Obrázek


No, je ich tam krapet viac... ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 12. 2020 12:20

Sbalil si svých pět foťáků a šel :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 12. 2020 20:58

S tím adaptérem bude asi problém... Jirka Fejkl má taky R6 a napsal, že po 100 dnech čekání (od registrace) na adaptér mu Canon odpověděl, že termín dodání se posouvá na 10.2.2021 :( Začínám shánět adaptér (s control ringem) dopředu.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 12. 2020 21:04

Kdyžtak ti půjčím toho Viltroxe, než ho seženeš
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 12. 2020 21:37

Díky za nabídku, zatím jej nepotřebuji, ale takový kousek plastu chleba nejí, klidně může ležet doma (leží mi tady víc věcí...) a než jej potom až bude foťák shánět, tak jej objednám v klidu předem :)

Spíše přemýšlím, jestli nevzít ten s variabilním ND filtrem. Předpokládám, že eLková skla co teď mám, nebudu za RF měnit tak rychle...

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 12. 2020 13:46

Mimochodem, jak vám fungují ty přenosy do cloudové platformy image.canon?

Pokud vím, tak tam byla tahle hláška: "We apologize to the users of our platform “image.canon” for any inconvenience you may have experienced due to the recent incident involving the loss of certain image files from our platform."

Kdyby to fungovalo, tak Image.canon by měla umožnit bezproblémově nahrát všechny vaše obrázky a filmy v původním formátu a kvalitě a získat k nim přístup z vyhrazené aplikace nebo webového prohlížeče - a automaticky je přeposlat do vašeho počítače, mobilních zařízení a služeb třetích stran. Oproti Nikonu vidím rozdíl, že původní data jsou po 30 dnech automaticky odstraněna, jen miniatury zobrazení zůstanou, což mi nijak velký smysl nedává. Dává mi to smysl jen tehdy, když bych využíval možnost automatického odesílání fotek, třeba do Adobe Photoshop Lightroomu, do Google Photos nebo přímo na Flickr.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 12. 2020 16:31

Já jsem nikdy nepřišel na chuť tomuhle způsobu workflow.

Přijde mi zbytečný prohánět éterem stovky až tisíce fotek ještě před vytříděním.

Možná jestli někdo fotí jen do jpegu, nebo fotí hodně kontrolovaně a má málo fotek, tak možná tyhle služby užije.

A pro publikování už používám jiné platformy - Zoneramu, Instagram, Facebook a Flickr. Ale to je až z klidu domova, po vytřídění a úpravě.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 12. 2020 16:56

Mně se to celkem osvědčilo, když to funguje, protože mohu začít třídit a upravovat třeba v restauraci, v autě, ve vlaku, ... a stačí mi tablet, nepotřebuji s sebou tahat dvojnásobně těžší notebook a na desktopu dodělám jen fotky, které potřebují náročnější zpracování. U Nikonu je mírná pakárna s plnými JPG a velká pakárna s plnými RAWy, software Nikonu ani přenosové sítě v ČR na to nejsou zatím optimálně výkonné.

Proto mne zajímalo srovnání s Canonem, který něco v tomto duchu nabízí též, byť vidím nějaké náznaky dětských nemocí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 12. 2020 17:07

Na to třídění bych radši napojil tablet nějak na foťák a třeba si fotky ohvězdičkoval (z tabletu, ale uloženo do foťáku).

Možná máš pravdu v tom, že ne všechno musí člověk prohánět notebookem.

Já jsem si to kdysi takhle nastavil, abych neměl tendenci nasypat do alba všechny fotky. Tou editací dojde k docela přirozenému výběru (pokud člověk nepodvádí s kopírováním úprav :-) ).
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 12. 2020 18:36

Zrovna Adobe, který vy všichni používáte, má na třídění velmi dobré nástroje. Každopádně mi přijde jako výhoda mít všechny fotky nachystané v Lightroomu a moci je upravovat z jakéhokoli zařízení.

Apple mi je necpe hned to Adobe nebo na Flickr, mám je ve Photos, mohu je přetřídit.

Co mi přijde jako velký průšvih, to je ten fakt, že Canon ztratil fotky zákazníků.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 12. 2020 18:39

Ja manipulujem s fotkami jedine doma v PC. Aj ked som na dovolenke, tak sa s fotkami zaoberam az po prichode domov.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 19. 12. 2020 18:41

pemare, davide>>> nic takového nepoužívám a fotky třídím - upravuji z 99% až v klídku doma, na PC a velkém monitoru i v případě, když jsme byli na 14 denní dovolené.
Mám dostatek prostoru k uložení rawů takže žádná cloudová úložiště nepotřebuji a vlastně ani nechci (mě Canon tedy nic neztratil:) ). Takže ani nevím jestli mi wifi na 5D funguje a nezkoušel jsem to nastavovat ani na předešlé 6D. Jediné co využívám když jsem někde mimo Žatec, je ukládání GPS do exifu, i když to docela vysává baterky.

Při úpravách fotek jsem nikdy nepoužíval hromadné úpravy (jsem masochista i při úpravě stovek svatebních fotek, si hraji s každou samostatně - neživí mě to a je to jen občas), tu a tam nějaký filtr - presety, hvězdičkování vůbec, stejně tak i klíčová slova pro pozdější vyhledávání. Vše mám doma zálohováno na několika HD (už skoro 1,5 TB) s prezentací na FB, Zoneramě, Rajčeti a pár taky na Instagramu.

V budoucnu s novým foťákem nepočítám se změnou současných návyků a když tam nebude bluetoth, nebo wifi, nic se neděje, absence GPS by mě však docela mrzela...

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 12. 2020 18:44

Takže vidím, že v tomhle ohledu jste o dost konzervativnější, než jsem já :-).

5D IV to umí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 12. 2020 18:46

pavelmeli: neskutocne, mame to presne tak isto...vratane GPS aj "hromadnych" uprav :shock:
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků