Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 4. 12. 2020 18:53

Taky tam nejaky dramaticky rozdil nevidim, vetsi rozdil mozna udela, pokud se zkusi vytahnout to v ruznych raw prevodnicich.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 4. 12. 2020 20:07

Přesně co to dělá v tom porovnávacím testu, to dělalo i mi, někdy i víc, když byla ta červená u světlejší barvy, tak udělala přesah. Nic co by nešlo spravit štětcem, jen mně to zaskočilo.
pokus.jpg


-- 4. 12. 2020 20:24 --

Tak jsem to zkusil, a není to ani tak o vytahován í ze stínů, ale v LR položka Calibration - když je nastaven process verison5(curent), když změním na vers.3 tak to zmizí. Budu se muset podívat na to podrobněji.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_ 4. 12. 2020 20:37

zaujimavy postreh teda s tym LR a verziou5 v casti kalibracia - ja to cislo inak nikdy nemenim.

ked mal Manny Ortiz na foteni modelky Canon R6 (tusim to bol ten a nie R5) spolu s A7R3, tak pochvalil Canon, ze konecne ma vyborny snimac aj na tie jeho zosvetlovania ked foti iba s prirodz.svetlom bez blesku. bol nadseny :)
tak to beriem, ze dnes uz by som kludne kupil aj Canon, skrz to, ze tiez vyuzivam tu pruznost RAWu aj v krajinkach.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 4. 12. 2020 20:49

Já to taky nikdy neměnil, nevím přesně co ty verze znamenají, snažím se to někde na internetu dohledat ale neumím AJ tak jsem odkázán na google překlady. Jak jsem psal dělalo to zatím jen u tohodle případu, jinak jsem s tím neměl problém. Problém může být jinde než ve snímači.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 4. 12. 2020 22:10

Kirtap píše: Držet dva systémy je prostě náročné a zbavovat se a7r3 asi nebudu, v něčem je pořád lepší než R5.

Tak tahle věta mě docela překvapila už i z toho pohledu, že jsem před třemi lety po několika týdenním zvažování dal přednost 5Div před A7Riii + MC11 s gripem. Samozřejmě jsem vycházel ze svých potřeb a mého způsobu (častěji akčnější-reportážní) focení a teď si říkám, že bych si měl R6 a nebo R5 (popřípadě Rii) alespoň trochu polepšit.
Pokud ten rozdíl vidíš "jen" v DR čipu a tahání detailů ze stínů, tak to mě nijak nevzrušuje. Dlouhodobě jsem si vědom toho, že DR Canonů oproti konkurenci na tom není nic moc, i když v poslední době se to trochu zlepšilo a vždycky jsem se snažil fotit tak, abych nic odnikud tahat nemusel...
Docela zajímací videjko, i když pro mě asi zbytečně rozvláčné, ale to je jen z pohledu, že ten foťák v ruce nemám :)
https://cameratimes.org/canon-eos-r5-eo ... explained/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 5. 12. 2020 04:47

Pavelmeli: taky se tak snažím fotit, a většinou mi to i jde, nemám problém fotit i s 5D3, ještě letos jsem pár svateb s ním jako druhým k sony fotil a při postprocesu jsem se necítil omezen. Tady to ale bylo jiné, při úpravách to udělalo něco, na co nejsem zvyklý. Příště beru oba foťáky najednou ať mám lepší šanci to porovnat, stejně přehazuji objektivy.
089A0657_105.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 12. 2020 08:10

Ty s těma holkama i fotkama děláš teda psí kusy :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 5. 12. 2020 08:59

O:-)
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 5. 12. 2020 09:29

Kirtap píše:Pavelmeli: taky se tak snažím fotit, a většinou mi to i jde, nemám problém fotit i s 5D3, ještě letos jsem pár svateb s ním jako druhým k sony fotil a při postprocesu jsem se necítil omezen. Tady to ale bylo jiné, při úpravách to udělalo něco, na co nejsem zvyklý. Příště beru oba foťáky najednou ať mám lepší šanci to porovnat, stejně přehazuji objektivy.
089A0657_105.jpg


to je ta ze svatby? :D
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 5. 12. 2020 09:42

8-) z této vany hodlám pořídit ještě spoustu fotek, možná i na nějakou nevěstu dojde ;-]
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 12. 2020 09:55

Nic proti umění, ale že bych chtěl na modelce vidět zrovna chodidla ... to asi ne :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 5. 12. 2020 10:35

Pemare: ještě se neznáme, ale kdybych věděl co se ti líbí, tak tomu přizpůsobím výběr ;)
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 12. 2020 12:22

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 12. 2020 14:22

Kirtap píše:Pemare: ještě se neznáme, ale kdybych věděl co se ti líbí, tak tomu přizpůsobím výběr ;)


Na to si zvykni, že pemar je málokdy spokojen. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 5. 12. 2020 14:30

Kirtap: je to takový optický klam, ostřené je to chodidla, ale zrak to táhne jinam :-)
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků