Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 22. 11. 2020 14:27

To je pravda, tak aby to vyslo bez nejakych dramatickych uprav a posunu barevnosti to vyjde spis vyjimecne, tady zahralo dohromady ranni svetlo, zajimava barva mistniho sucheho kapradi a jinovatka.

Z6 a Voigtlander 40 1.2, je to ted muj nejpouzivanejsi objektiv, protoze ohnisko je hodne univerzalni, neni to ani dlouhe jako pasedatka a ma to neco sirokeho z me oblibene 35mm, celkem fajn vaha a velikost a jeste hezky kontrast a barvy, navic jsou to v podstate dva objektivy v jednom, na F1.2 s tim jdou fotit zajimave detaily s hodne malou hloubkou ostrosti nebo treba takove ty sirsi enviromentalni portrety a po pricloneni to ma skvely kontrast a ostrost na krajinu atp., tohle je tusim foceno na neco mezi F2.8 a F4, nejsem si jisty. Ale chvalim tady ten objektiv posledni dobou az moc casto :)
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 11. 2020 15:45

Musím se přidat - mě taky ohnisko 40mm z nějakého důvodu hrozně vyhovovalo, sice bez možnosti jít tak extrémně nízko s clonovým číslem, ale měl jsem z něj podobné pocity.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 11. 2020 16:02

Mně vyhovoval NIKON 40 mm f/2,8 G MICRO je bohužel jen pro APS-C. S manuálním ostřením se dá koupit VOIGTLÄNDER 40 mm f/2,0 MF Ultron SL II-S Asph, ale připadne mi, že má dost slabin. Dá se koupit opticky perfektní SIGMA 40 mm f/1,4 DG HSM Art, ale to zase není ani náhodou objektiv na cesty a na procházky. V tohle závidím těm. co mají Sony, tam bych si v nabídce od Zeisse vybral.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 11. 2020 16:07

Dneska jsem otravoval svou ženu na procházce s 28-70/2 a na rameni jsem foťák ani necítil.

Sigma je z tohoto hlediska úplně v pohodě ... ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 22. 11. 2020 16:42

Pemar: Je to presne, jak pises, kvalitni a mala 40mm na FF F-mount asi uplne neni. Nejbliz je tomu asi Tamron 45 1.8, ale tam je tech 5mm navic. Nikkor kdysi delal take palacinku 45mm, jednoduchy Tessar design, ale dnes je to spise sberatelska zalezitost, i kdyz diky jednoduche konstrukci ma mit zajimavy 3D rendering, ale do kraju neni idealni, takze neplsnuje Pemarovo standardy :) Mam doma i Canon 40 2.8, ale jeste se moc nedostal ke slovu. A co se tyka Sony nabidky Zeiss skel, tak ty Loxie pujdou na Nikon Z bez kompromisu a staci uplne jednoducha redukce, ja takhle pouzivam Laowu 15mm F2 s bajonetem SONY FE a je to pohoda, na fotaku to vubec neni citit, ze by to nebyl nativni objektiv. Mimochodem ta Laowa 15mm F2 mi pocitove prijde lepsi nez Nikkor 14-24.

https://www.ebay.com/itm/GABALE-Lens-Ad ... SwfiddkEWE
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 22. 11. 2020 17:02

Tak jsem si konečně zkusil kombinaci Olympus 100-400 plus TC 1,4x (tedy EQ1120mm) na něco reálného, ne jen testy pro testy...
Za mne použitelné :-)
PB221462-Edit-Edit.jpg
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 22. 11. 2020 19:21

Jeden cvak s domácou modelkou.
Přílohy
FB_IMG_1606069208411.jpg
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 11. 2020 19:57

Davidof píše:Dneska jsem otravoval svou ženu na procházce s 28-70/2 a na rameni jsem foťák ani necítil.


Já když otravuju manželku, tak necitím leccos. :D

Jinak, to tě chci požádat už nějakou dobu, jaký je pro zajímavost (stručný) srovnání toho objektivu s 10-25/1.7?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 11. 2020 21:43

Hlídal jsem čubísky, tak mám pár z výletu...
DSC_0761Ccc.jpg
DSC_0738Ccc.jpg
DSC_0713Ccc.jpg
DSC_0684Ccc.jpg
DSC_0679Ccc.jpg
DSC_0675Ccc.jpg
DSC_0622Ccc.jpg


-- 22. 11. 2020 21:52 --

...A musím tedy říct, že s D750 bych na tom byl s fotkama podstatně hůř, protože tihle psi jsou z focení znudění a nepočkají, až si umístím AF bod. Toto je prakticky vše na f/1,8 s Animal Eye AF a mám perfektně zaostřenou drtivou většinu fotek i v protisvětle (Z6+85S).
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 11. 2020 22:02

Ferin

Pokusím se, ty dvě skla se rozsahem trochu míjejí, spíš beru 10-25 za soupeře 15-35, ale proč ne :-)


Dolgor

Praktický test vydá za deset internetových
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 11. 2020 22:16

Zrovna na těchto fotkách vidím dynamiku, na kterou bych to klidně zkusil s manuálním sklem. Pozná se to mimo jiné tím, že mají všechny 4 nohy na zemi, někde je i vidět, jak ten pes stojí a kouká. PL fotíval s technikou typu D750 mnohem akčnějši fotky, i ty starší těla to umí, jen to chce trochu cviku.

Ale psi jsou to pěkný, o tom žádná.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 11. 2020 22:19

Jasně. Měl jsem samo namysli tu podstatnou část, kde se nemíjejí. ;-)
Ale stačí jen nějaký i neexaktní "pocity".
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 11. 2020 23:04

Tak hodně štěstí s f/1,8 sklem, pemare. Ve full res uvidíš u některých fotek chybu zaostření o 1-2 cm. Ještě musím trénovat, abych tohle dal s MF, od země a s 95% úspěšností.
100% crop.
DSC_0713Ccc.jpg
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 22. 11. 2020 23:56

To jestli to bylo vyfoceno MF nebo AF z toho nedělá lepší nebo horší fotku a umele si to dělat těžší použitím MF mi smysl nedává, mam několik MF objektivu, ale všechny z nich bych vyměnil za AF varianty, pokud by zbylé vlastnosti zůstali.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 11. 2020 06:52

Můj komentář směřoval k tomu, že tohle není nic, co by stará zrcadlovka nezvládla ve vysoké kvalitě, jen to chce nějakou dovednost fotografa. V tomhle mi pomohla D500, při jejím využívání jsem se naučil ostřící techniky, které se hodí i na D7100 a s jejichž pomocí bych dnes z D7100 dostal lepší výsledky. S MF by ty výsledky byly určitě horší, to byl spíše komentář směrem, že tahle situace není challenge. Ale jde to, určitě bych našel fotku, kterou jsem udělal s MF, dokonce asi i takovou, kde pes nestojí čtyřma nohama na zemi, ale etalon přesného zaostření to nebude.

Všechny ty automatiky jdou přesně opačným směrem, vedou ke zlenivění a zhoršení dovedností fotografa. Já to vidím třeba i při řízení auta, manželka je sice nadprůměrná řidička, ale poslední 2 roky má v autě elektrickou vychytávku, která za ní automaticky parkuje a když naposledy parkovala bez ní, tak jsem se při pozorování jejích manévrů z okna mohl potrhat smíchy.

Jinak na těch fotkách mne spíše než zaostření tahá za oči bokeh na fotkách, kde je více oblohy.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků