Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 20. 11. 2020 00:08

Zkusím to napsat srozumitelne a neber to jako nějaká dogmata, je to čistě můj pohled. Par reportazi jsem nafotil a byly to i reportáže, kde o něco šlo a bylo třeba chytit důležité momenty. V reportazi je prvořade zachytit co, kde, jak a kdy, ale to neznamená, že je třeba rezignovat na estetickou stránku fotky obzvláště u nějaké komerční reportaze, tam funguje jednoduchá rovnice, co se líbí, to se prodává. Když fotím report, tak určitě nefotim všechno na plnou díru, někdy to určitě chce větší hloubku ostrosti, ale většinou využívám spojení širšího ohniska otevrene clony, diky tomu můžu lepe přitáhnout pozornost na zajímavý dej a zaroven neodvadet pozornost rušivými elementy v pozadí. O tom ze by bylo foceni na plnou díru riziko a je potřeba chytit moment se da polemizovat, ale když mas slušnou techniku, vis co od ni čekat v různých podmínkách a rozumíš nastaveni svého foťáku, tak jsi schopný to riziko dost eliminovat. Na několika místech zmiňujes sum, ale o ten tady vůbec nejde, to je ciste o hloubce ostrosti jako obrazovem prostředku, sum při reportazich neřeším už od dob Nikonu D700. Zaroven nerozumím tomu, proč spojujes malou hloubku ostrosti u reportazi a bezmyšlenkovite foceni bez kompozice, to už zbytecne michas veci, co spolu nesouvisí.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 11. 2020 01:51

A pak se tu plácejte po zádech a po hlavě objektivama F8 a F11. :D :D :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 11. 2020 09:47

Nakonec z toho vždycky vyplyne jedno - nic není horšího, než extrémní názory.

Je jedno, na které straně názorového spektra.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 21. 11. 2020 12:48

něco o 150-400, bohužel, opět jen malé fotky - https://www.creativeislandphoto.com/blo ... imate-zoom
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Veslon 21. 11. 2020 21:14

Davidof píše:Nakonec z toho vždycky vyplyne jedno - nic není horšího, než extrémní názory.

Je jedno, na které straně názorového spektra.


Co a kde konkrétně vidíš extrémního?
Veslon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 11. 2020 08:16

Veslone, neber to fakt ve zlým, ale nebudu ti to objasňovat, nebylo by to k ničemu.

Máš svůj názor a svoje přesvědčení, to je úplně v pořádku, a v podstatě souhlasím s tvým přístupem, že tě zajímají víc testy, než když ti někdo jen něco tvrdí. I když zrovna Milan je velice korektní a vzdělaný diskutér.

Jenom nezapomeň ty testy opravdu studovat, porovnávat mezi sebou a hlavně, v ideálním případě se vzdělat natolik, abys je byl schopen opravdu pochopit.

Jakmile máš dost znalostí, ale nemluvím o pouhém přečtení pár článků, tak Tě nikdo nemá šanci splést prázdnýma řečma, protože jasně uvidíš, kde mu ta jeho argumentace skřípe.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 11. 2020 09:03

Jsme moc korektní, napsali jste to moc hezky, ale já to napíši natvrdo: Zaslepenost je první fází každého fotografa (a bezzrcadlovkáře s Olympusem zvláště :)) ).

Dotyčný to obvykle pochopí až po čase, (nebo nikdy), píši to i z vlastní zkušenosti.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 11. 2020 09:20

Hlavní je tu první fázi překonat, mnohým se to nedaří celá desetiletí ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 11. 2020 09:21

Nemyslím, že by zaslepenost byla nutnou první fází. Pro mnohého je to až druhá fáze, kdy si v první více či méně racionálně vybere, a když pak navštíví diskusi, dozví se, že ta jeho značka/systém je na dvě věci. Tak začne hledat argumenty, proč tomu tak není, a ztratí pojem o zbytku světa. Jinými slovy, děláme si to vzájemně ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 11. 2020 09:26

Tak hlavně aby to nebyla fáze poslední
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 11. 2020 09:56

Nemyslim, ze by zaslepenost vobec bola nejakou fazou. Alebo clovek ma v povahe byt objektivny, alebo to v povahe nema.

To nie je len o fotogrrafoch, to su typicky diskusie iPhone/Mac vs Android/PC, "Embecky" vs zvysok sveta atd. Niekto skratka potrebuje verit, alebo aspon predstierat, ze to co vlastni je v kazdom ohlade najlepsia mozna volba. Mne staci, ze si dokazem obhajit to, ze pre moj dany ucel je to aktualne najvhodnejsie riesenie, alebo ze aj pripade, ze uz existuje nieco vhodnejsie by pripadna zmena skratka nebola rentabilna.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Veslon 22. 11. 2020 14:10

Pánové, při vší úctě, ač někteří píšete s arogancí a cílem mě urazit, nemáte v ruce nic, čím byste ukázali, že nemám pravdu, že jsou testy špatně atd. Když budu obhajovat diplomovou práci a nebudu k tomu mít co řict, budu jen k smíchu. Nikdo mě nebude brát vážně. Takže, pokud mi dokážete, že nemám pravdu v čemkoliv, nemám problém o tom diskutovat a i přiznat, že se pletu. Ale takto to je debata o ničem.
Chápu ty, co mají FF, že je to zlobí, ale ty z vás, co máte MFT moc nechápu. Investovat desítky tísic do něčeho, čemu pak budu sám podřezávat větev, když naopak to potřebuje podporu je pro mě nelogické. Navíc s vědomím, že ani nemáte nic, čím byste dokázali, že nemám pravdu tomu nerozumím o to více.
Veslon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 11. 2020 17:48

A nech mi nikto nevravi, ze neexistuje Deja-vu...reinkarnacia "G" v priamom prenose.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 23. 11. 2020 12:13

landov píše:A nech mi nikto nevravi, ze neexistuje Deja-vu...reinkarnacia "G" v priamom prenose.


Na to nemá :-)..

Som tu po pol roku.. A Nič nové .. Akurát tá akcia Xko+to tele za 2000 ma sere.. To by som objednal tiež..

K téme.. Netreba nikomu nič dokazovať.. Každý fotí s tým čo chcel, alebo na čo má prostriedky, prípadne aj na čo nemá..

ak mu robí radosť fotiť s FF tak je to super.. Ak s mft super.. Vedieť posúdiť účelnosť a obhájiť si cenu u seba je to hlavné..

P. S. Mám oba systémy a som spokojný.. A na reportáž mám najradšej FF 35mm f2 až f4 k tomu oly 45 1.2..max 1,8..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 11. 2020 12:24

Rosťa Stach už má recenzi 150-400 s fotkama.

Je nadšený, to bylo vidět už při tom vysílání.

Já tam úplně nějaký očividný wow-efekt nevidím, ty srovnávací fotky z 100-400 a 150-400 mi popravdě nepřišly tak strašně rozdílné.

Z toho určitě vyplývá, že kdo má 100-400, vůbec nemusí být litovat, asi to kreslí hodně dobře.
S tou světelností je to sice jasné, to je holt dané, ale žít se s tím určitě dá.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků