Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 17. 11. 2020 11:48

Davidof píše:Na FCB je to možná všelijaké, ale tady mi přijde Fuji vlákno jako s přehledem nejlepší, nejpřátelštější a informačně také docela kvalitní.

Zdá se, že se Fuji vyhýbají ty vyhraněnější osobnosti :-)


Vzdycky to je o lidech a tady si ho fakticky spravuje wikxzen :)

-- 17. 11. 2020 11:49 --

noxx_cz píše:Umím si velmi dobře představit třeba občasné setkání v Kavárně Daniel v centru Ostravy, klidně i s nějakou modelkou a jen tak pro radost si v tom fajn prostoru zafotit a pokrafat o focení se stejně postiženýma :-).


Ty jsi mistni?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 11. 2020 11:52

cport

Zaplať pánbůh.


A zdá se, že Ostravsko vůbec vede :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rhinos 17. 11. 2020 17:34

tak na FB jsou dve ceske skupiny na Fuji.
Ale taky me to ted na Fujifilmovske skupine prijde volnejsi.
Ja si ale na ne zas az tolik stezovat nemuzu. V dobe kdy jsem kupoval XT2 jsem s nimi byl trosku ve sporu ale dobry. A ted jsem od nich kupoval 2x. Jedno LED svetlo a ted 85f1.8 od Viltroxu ;-) Tim se priznavam ze ho uz mam. Do bazaroveho jsem nakonec nesel protoze bylo za cenu ktera se mi nezdala adekvatni.
Takze zatim testuju...
Jo a je i Viltrox CZ skupina na Fb

ale jestli je pravda ze pristi rok bude artovske sklo od Sigmy tak bude asi ekvivalent xf56 spise od nich.
Ja bych teda ocenil jeste neco delsiho treba takova artova 105f1.4 by byla top :-D
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 18. 11. 2020 14:09

cport píše:
Ty jsi mistni?


No já si pomalu připadám jako místní už skoro všude :-). 7 let jsem v Ostravě žil, teď už bydlím v Praze, ale tím, že manželka je z Krnova (já z jižní Moravy), tak jsem v Krnově a i Ostravě poměrně často.
Něco málo z tohoto víkendu: https://1drv.ms/u/s!AkFTaZAZRTdG0yx10kv ... 0?e=xbxcGB
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 18. 11. 2020 16:28

Jo to "strašení" na Fujifoto jsem taky zaznamenal, ale nevšiml jsem si, že by tam vyhazovali lidi ze skupiny, kteří si nekoupili techniku u fujifoto.

Jinak souhlas, ty ceny jsou prostě u "šedivek" daleko přijatelnější. Takže mou X-T3 a 56 1.2 jsem nakupoval přes e-infin v březnu 2019. Ušetřil jsem necelých 20 000. Navíc ta záruka je roční mezinárodní, takže když se něco rozbije, dá se to řešit poměrně v pohodě. Když to uznaj, tak ti tu opravu proplatí na jejich náklady, třeba přes AWH. Ale musím zaťukat, že se jsem tohle naštěstí nikdy neřešil. Na jaře to bude 2 roky a obojí šlape jak hodinky. Každopádně na FB Fujifoto skupině to samozřejmě nevytrubuju. Na Fujifoto jsem nakupoval v minulosti X-T20 a 50 f2, takže nějaké peníze už jsem tam taky dal.

Sem tam ve skupině vložím foto, nebo se zapojím do diskuze, ale nikdy jsem neměl problém. Je fajn tam občas sledovat diskuze, nebo se dozvědět něco nového. Asi bych to neviděl tak radikálně jako wikxzen, že bych musel hned odcházet ;-) Ono těch Fuji komunit moc není, proti gigantům jako Sony, Canon, Nikon, je to pořád malá firmička. Na té skupině bude za chvíli 5000 lidí, takže je škoda tam občas nečerpat informace. Pak znám toto digiarena forum, ale tady nás je jen hrstka. Má to ale taky něco do sebe, je to takový osobnější.

Jinak co se týče těch vysokých cen Fuji, tam musím souhlasit, že je to někdy dost přehnaný. Ale tady se musím zastat Fujifota, tohle si určuje sám Fujifilm, to jsou prostě oficiální tuzemské prodejní ceny. Připočti si k tomu clo a DPH, a hned máš cenu vyšší. Jak psal Viktor Šulc, tím, že budeme nakupovat šedivky, tak prodejci pak nebudou mít co žrát :) Nicméně ty rozdíly cen jsou někdy fakt dost výrazný, že se ubránit tomu nejde :-)

Co jsem ale pochopil, tak to CLO+DPH už přes e-infin takhle výhodně nepůjde od Nového roku, když Velká Británie už není součástí EU. Leda, že by ti číňani ty britské sklady přestěhovali do jiné evropské země, která součástí EU je. To by pak bylo řešení.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Erik1991 18. 11. 2020 17:24

Mám X-S10 objednal na megapixel nebo fujifoto.cz tam mi nabízejí + workshop, který asi nevyužiji.
Erik1991
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 18. 11. 2020 17:28

Erik1991: Ceny jsou stejné, tak bych volil být tebou Fujifoto, přece jen je to speciálka na Fuji.
Ale jinak je to v podstatě jedno :)
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Erik1991 18. 11. 2020 18:16

Fujifoto.cz ;-) zítra by měli snad dorazit do ČR.
Erik1991
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 18. 11. 2020 18:26

Budeš kupovat se seťákem 18-55 ? Nebo jen tělo
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Erik1991 18. 11. 2020 18:49

Jj 18-55mm + vlog kit. Potřebuji poradit nějakou brašnu na něj. Rozšířené ISO od 80 je jen pro JPEG? A od 160 u RAW ?
Erik1991
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 19. 11. 2020 07:57

Davidof píše:cport

Zaplať pánbůh.


A zdá se, že Ostravsko vůbec vede :-)


toz je to tu fajne :)

-- 19. 11. 2020 07:59 --

noxx_cz píše:
cport píše:
Ty jsi mistni?


No já si pomalu připadám jako místní už skoro všude :-). 7 let jsem v Ostravě žil, teď už bydlím v Praze, ale tím, že manželka je z Krnova (já z jižní Moravy), tak jsem v Krnově a i Ostravě poměrně často.
Něco málo z tohoto víkendu: https://1drv.ms/u/s!AkFTaZAZRTdG0yx10kv ... 0?e=xbxcGB


Chapu.

Konecne zase nekdo, kdo vezme i stativ :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 19. 11. 2020 08:22

No jo no, když už jsem po létech konečně našel takový, který mi vyhovuje a neobtěžuje mě ho tahat, tak se ho občas vzít snažím :-). Ono by se v DOV bez něj nic vyfotit stejně nedalo. Je škoda, že je osvětlená jenom Bolt Tower, zasloužil by si to i zbytek, to by pak bylo jiné focení.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 19. 11. 2020 09:18

Bolt tower je presvetlena az moc oproti okoli. Pri navrhu taky mohli myslet na fotografy :)
Pri tom tvem svetlejsim podani zase pekne vylezly ty hybajici se mraky ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Erik1991 19. 11. 2020 10:10

Hovořil jsem teď z fujifoto.cz a pan mi říkal že u Fuji nemá smysl chodit pod nižší ISO než 400 za cílem méně šumu. Že od ISO 160-400 to šumí nebo spíš nešumí vůbec, má pravdu?
Erik1991
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 19. 11. 2020 10:34

kazdy ma jiny prah bolesti u "sumi vs nesumi". Doporucuji stahnout si RAW a vyzkouset si to sam ;-)
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků