Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 11. 2020 17:14

První Fuji a plní všechna očekávání. Prostě děkuji bohu X, že mě svedl na svou cestu :-D
Na krku ji necítím, AF ostří ve tmě, účinná stabilizace a co mě vždy dostavá je X-trans.
Prostě líbí:-) Akorát do toho nastavování budu pronikat ještě nějaký ten pátek dle potřeb.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 16. 11. 2020 20:24

Zdá se, že ze mě bude už taky fuji only ... objednaná X-T4 + 16-80 a Nikona D750 a X-T2 posílám do světa :-). Přistihnul jsem se, že poslední rok už z 90% fotím jen na Fujinu a D750 používám max. na dlouhá ohniska kolem 400mm.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 11. 2020 21:04

;-) Pokud lze, T2 si ponech :-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 16. 11. 2020 21:11

Mě dneska pobavila diskuze Vaška Sponara na FB Fuji skupině. Takovej přeběhlík, nejdřív Fuji, pak Nikon Z6, a teď zase Fuji :-D

Vašek Sponar:
Díky Fujifoto za objektivy 16mm F1,4, 35mm F1.4 a 90mm F2.
Ještě počkat až dorazí ve středu samyang �
Tím bude přechod z Nikonu Z6 kompletní �

Michal Schebestik
já dnes přešel z 5D mk3 na Fuji X-T3 , 23mm F1.4 a 56mm F1.2 a paráda

Vašek Sponar
Já už před rokem jel dva roky na Fuji. Zkusil jsem bezzrcadlo od Nikonu a je sice fajn a objektivy technicky dokonalé, ale nemají duši jako třeba ta 35mm F1,4 od fuji. Hlavně filmové simulace mi chyběli

Tomáš Balcar
Tak tomu říkám pořádný vánoce �

Vašek Sponar
No ještě jim není konec � Zvažuji ještě tu 50mm F1 �

Tomáš Balcar
Vašek Sponar hmm �

Daniel Bárta
Takže lepší fuji než Z6?:)

Vašek Sponar
Za mě ano. Je to o preferencích a jak by řekl Pavel Vávra foťák má mít faktor zábavnosti a to pro mě Fuji splňuje.

Daniel Bárta
Vašek Sponar věřím tomu:) ja přešel ze Sony:) Ani neva že už to není full:)

Radim Gibi Gibes
Prosím, napiš co tě vše vedlo k přechodu na fuji xt3 ze z6 � díky

Vašek Sponar
Přecházel jsem na xt4. Předně mám focení jako koníček. Jinak důvody byly hlavně finanční. Myšleno tak, že na Nikona jsem chtěl určitá skla, která by vyšly na mnoho desítek tisíc dohromady. Tak aby mě to tolik nelákalo. Dalším důvodem bylo i to, že s Nikonem mě už tolik nebavilo fotit jako s Fuji. I když do zetka lze nahrát své vlastní barevné profily tak výsledky na Fuji to nemá. Taková psychologická hra kdy vidím na LCD foťáku fotku pěkně v barvách tak o to víc mám vždy radost z fotky. Dalším faktorem mi přijde ovládání Fuji mnohem příjemnější a jako poslední důvod samozřejmě velikost objektivů.

Martin Beagle

Radim Gibi Gibes kdo se boji nesmí do lesa...
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 16. 11. 2020 21:57

Není to ta pověstná FB skupina kde se nesmí ani náznakem zmínit nějaká negativní poznámka k Fuji? Mají to snad dokonce v pravidlech... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 11. 2020 22:12

Tak to už je jako EU ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 16. 11. 2020 22:29

Jako Sonista, Fujistům závidím kromě retro designu i ty jejich profily ve foťáku. Omar mě naprosto dostal s Fuji Noir.

Hledal jsem i u Sony, ale zatím kde nic tu nic.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 16. 11. 2020 22:42

Ale je to ta FB skupina. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Jenže je to vlastně Fujifoto, tak je jasný, že se nesmí na FB ani naznačit, že třeba někde jinde se dá na Fujinu něco třeba opatřit výhodněji než u nich. Chrání si tím svoje zájmy. Taky jsem donedávna fotil na Fuji aparát, než jsem přešel naopak k Nikounovi. Ale na Fujinu jsem nezanevřel, ony ty přístroje jsou takoví nenápadní pracanti, kteří dělaj to co mají a tak jak mají. Akorát v dnešní době ti moji pracanti jsou poněkud zastaralí. Dodnes je vlastním a fungují, ale na to, že už jsou či brzy budou "plnoletí" si vedou stále čile. ( S2Pro, S3Pro a S7000).
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 16. 11. 2020 23:02

Teď už bych řekl, že je to tam lepší, dřív to bylo přísnější :-) To dřív lítaly bany jak vlaštovky. Občas se tam řeší i jiný značky, v souvislosti s přechodem na Fuji, nebo přechodem z Fuji. Ale jak píše Venda, je to prostě v režii Fujifoto skupiny, tak je přece jasný, že když tam budeš do hloubky rozebírat jak je Canon úžasnej, tak radost z toho mít nebudou :-) To ostatně asi není vhodný ani na ostatních skupinách/značkách ne ?

Zase je třeba ocenit, že se o tu skupinu admini starají a jsou tam aktivní. A bez problému kolikrát poradí i lidem co si u nich Fuji nekupovali, ale kupovali to třeba v Megapixelu apod. Takže to zas tak hrozný není :-)
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 11. 2020 07:38

Tak já měl Fujifoto za dobrý počin, ale bohužel jsem během tohoto podzimu došel k nazoru, který mi výše uvedené tak nějak potvrzuje. Škoda.

-- 17. 11. 2020 07:49 --

Mě se líbí přístup Fujilove. Celý koncept má dle mého několikanásobně vyšší úroveň nez flakane fujifoto.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 17. 11. 2020 09:01

Já Fujifoto docela fandil, ale lezlo mi šíleně krkem to ustavičné strašení a skoro až vyhrožování každému, kdo si koupí tělo nebo sklo jinde než u nich, že jim tady nebude uznána záruka, že nemají nárok na nic a jsou to vlastně strašní vyvrhelové a zloději ... tohle fakt nemusím. Nijak neobhajuju šeďák, ale pokud je rozdíl v cenách klidně 50-70%??? To mi naopak přijde jako zlodějina ze strany oficiálního fuji obchodu ... A opravdu nevidím žádný problém, když jedu do zahraničí a tam si nějakou fototechniku koupím. Proč bych díky tomu měl být zlodějem?
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 11. 2020 09:13

Tu FB skupinu Fujifoto jsem opustil asi před cca dvěma lety po zhruba ročním působení tam. Důvodů bylo tehdy více. Občas tam byly pěkné fotky od zkušených i vážených fotografů, ale také tam vznikaly až prazvláštní debaty a všelijaké postoje.

Jak šel čas, tak jsem přešel nakonec do pozice mlčícího pozorovatele. Pak přešla chuť sdílet tam své fotky. A krátce poté nastal čas odchodu bez možnosti přijetí pozvánky od kohokoli.

Také jsem se nechlubil, že nakupuji výhodněji u konkurence. Leč jednou mi to uniklo v jedné z diskusí. Možná jsem poté cítil nově i jistou odtažitost od několika lidí.

A také jsem jednou "narazil", když jsem s dobrým úmyslem otevřel debatu k negativním zkušenostem s X-Pro2 při koncertním focení, chtěl se dozvědět třeba pár praktických postřehů, co by mi mohly pomoci focení v takových podmínkách zpříjemnit i zjednodušit, tj. nad rámec manuálu nebo obecně splácaných pouček z internetu... nečetlo se to dobře. :-)

Jak se "komunita" ve skupině rozrůstala, tak už bylo někdy těžké ukočírovat různé půtky a spíše off-topic příspěvky.
Někteří do skupiny přišli s jedním úmyslem, druzí (např. jádro) postupem času zahořkli, ostatní jen už přihlíželi atp.
Toliko k mému ke stavu jejich FB skupiny krátce před odchodem.

Komornější místní spolky jsou zkrátka příjemnější, lidi se znají osobně a dobře, respektují druhé, ikdyž s nimi nemusí v různých věcech souhlasit. A je to pak něco zcela jiného, když debaty od reálných fotopiv přejdou plynule do debat na sítích - úroveň se drží a nikdo se nehádá - diskutuje se atd.
Občas mám pocit, že ta kultura se v zahraničních FB skupinách pěstuje jinak a lépe. Co tedy aspoň tak pozoruji ve své bublině.

V každém případě e-shop Fujifoto pravidelně navštěvuju a pro přehlednost toleruji jejich e-maily s aktuálními slevami.

Našel jsem malou planetu. :-)
DSCF6160.jpg
XP2 s 16~55/2.8 @55mm, f2.8
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 17. 11. 2020 10:50

Tak ony ty fotofora obecne mohou byt dobrym zdrojem pro studenty psychoanalyzy :) Zpravidla, kdyz se dlouhodobe krivdy hromadi a hromadi, tak pak staci mala situace a cela atmosfera je nevratne ztracena. Je to videt i na mistni galerii. Jednou za X mesicu me v nahledu zaujme fotka, tak tam mrknu a zpravidla to je hnus, ktery me odrazuje od toho, abych tam zase nekdy zasel.

Ja uz z fotofor zustal jen zde - a to jen proto, ze zmizeli nekteri, co se porad jen dohadovali, a zacalo se tu vice resit foceni.

V realu vidim smysl jen v takovych forech, kde se ti lidi znaji i osobne a potkavaji se. Pak je i ta komunikace na uplne jine urovni. Treba na pentaxfriends jsem poznal par skvelych lidi, zacali jsme jezdit spolecne na foceni (neslo o zadne adorovani znacky :) ), ted uz se schazime i s rodinama a zustavame v kontaktu i bez fora.

Na FB jsem fakticky jen v jedne skoroOstravske fotoskupine, kde se ti lidi sem tam domluvi na kafe a pokec nebo na foceni a takhle to, podle me, ma smysl.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 11. 2020 11:10

Na FCB je to možná všelijaké, ale tady mi přijde Fuji vlákno jako s přehledem nejlepší, nejpřátelštější a informačně také docela kvalitní.

Zdá se, že se Fuji vyhýbají ty vyhraněnější osobnosti :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 17. 11. 2020 11:11

Umím si velmi dobře představit třeba občasné setkání v Kavárně Daniel v centru Ostravy, klidně i s nějakou modelkou a jen tak pro radost si v tom fajn prostoru zafotit a pokrafat o focení se stejně postiženýma :-).
noxx_cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků