Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 08:40

Nechápeš. Ta chyba v jmenovateli to zkresluje tak, že ten ukazatel není ani indikativní, chybí dostatečně přesná evidence nakažených.

Na základě těchto dat se dá odhadnout jenom trend, tj. že smrtnost bude stoupat směrem průměrně hodnotě v Evropě a následně i dále (kvůli vysokému podílu nakažených), pokud se něco nestane, ale rychlost a strop je zatím nemožné přesně odhadnout, protože statistické modely nemají dostatečně kvalitní data, není to o metodě, problém je hned na začátku, už u sběru dat. Ono se není ale čemu divit, účelem nemocníc je léčit, ne sbírat data, nicméně v době epidemie význam dat prudce stoupá, protože se podle nich dělají rozhodnutí o kapacitách.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 22. 10. 2020 08:52

Hospoda nehospoda, jděte s tím k šípku. Valí sa to na nás odvšadiaľ, nechajme si toto tu ako oázu pokoja.
Sorry, ale mám toho fakt plné zuby.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 22. 10. 2020 09:04

Souhlas :)

A mame aspon par dni na foceni podzimu :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 10. 2020 09:19

Já včera zjistil, že s kvalitním foťákem jdou udělat fotky úplně na ho.no :-)

Tak si to půjdu dneska ověřit znova.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 22. 10. 2020 10:04

bob222 píše:Hospoda nehospoda, jděte s tím k šípku. Valí sa to na nás odvšadiaľ, nechajme si toto tu ako oázu pokoja.
Sorry, ale mám toho fakt plné zuby.

Tak je to spravne, pryc s nimi.
Treba si nalhavat jeste vice, ze to je neovlivnitelne, ze to prejde a vysumi, ze ten udajny zdravotni problem prekoname.
A az budeme jednou v lagrech, pardon sanatoriich, zduvodnime si to stejnym zpusobem, proste jednou bude lip. Navic mame demokracii a svobodne volby, takze si svuj osud svobodne volime v nich.
Ja osobne se moc tesim, az po globalni vakcinaci bude super doba na soušlstrítfoto, to bude žůžo, to bude emocí!
Takze ano, pojdme si lhat sami sobe jeste vice a ridit se korporatne-unijne-vladnimi konspiracemi, vzdyt to je ostatne to, co nas privedlo tam, kde jsme :D
Nakupne si novou skvelou fototechniku, protoze foceni z okna ci obrazovek pocitacu, notebooku , tabletu ci smártfounů se pro nas stane jiste velmi emocionalne silnou fotovyzvou mozna i nadosmrti, coz ostatne nemusi byt az tak daleko.

-- 22. 10. 2020 11:06 --

pemar píše:Čeká nás nárůst, o tom žádná, otázka je jen, jak vysoko a jak rychle to poroste.

Naprosto srovnatelne veci se tu dely skoro kazdy rok a nikoho to takhle neexcitovalo :D

-- 22. 10. 2020 11:08 --

Ferin píše:Tak ono by stačilo, kdyby vyšoupli z nemocnic tu dobrou polovinu koviďáků, co jsou zcela bezpříznakový. To musíme být opravdu velmi bohatý stát, že máme na to, platit drahá lůžka zcela k ničemu. A když se k tomu připočtou i dnes volné kapacity, tak to pokryje ještě drahnou dobu.

Cumim, pan Ferin autorem asi jedineho IMO smysluplneho prispevku na tohle tema zde. Cumim pane Ferine, jako ze vazne.

-- 22. 10. 2020 11:10 --

bob222 píše:Hospoda nehospoda, jděte s tím k šípku. Valí sa to na nás odvšadiaľ, nechajme si toto tu ako oázu pokoja.
Sorry, ale mám toho fakt plné zuby.

Tak jeden post ode po tak dlouhe dobe pan bob222 snad prezil a ja slibuji, ze pokud se nenajde na nej nejaka hodne vyzivna reakce, budu se snazit tohle tema nerozvijet :)
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 22. 10. 2020 17:01

chvd, poděl se s námi prosím o to tajemství. Kdo nás chce globálně vakcinovat a za jakým účelem?
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 10. 2020 18:23

Trochu konspiračních teorií:
Ať si to každý přebere po svém
https://www.stopworldcontrol.com/planned/
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 22. 10. 2020 18:36

Musím uznat, že je to vtipný :)
"This vaccine will contain nanotechnology that connects us to artificial intelligence and start the process of transhumanism, making us hybrids that lose the ability to think freely."

Akorát nechápu proč to dělají tak složitě za ohromných ekonomický ztrát, když tu nanotechnologii mohli přidat už do existujícího očkování.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 22. 10. 2020 18:41

Asi to bude rozdíl v myšlení čecha a američana
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 22. 10. 2020 19:14

To je jak s chemtrail, taky mužete vysvětlovat vzdelaným lidem, že je to totální kravina, ale věřit budou prostě čemukoliv. Argumentoval jsem nějak podobně, akorát jsem použil obyč. vodu:-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 22. 10. 2020 19:18

Mě přijde reálnější jiná teorie. Podle té je celý Covid ve skutečnosti globální IQ test. Ty lidi co na sociálních sítích sdílí různé konspirační teorie, tak jejich profily jsou ukládány do velké obchodní databáze. A přes tuto databázi pak na ně mohou cílit různé firmy, co prodávají zázračné masti, návody na zbohatnutí, osobní ochranu proti 5G signálu a podobné další vychytávky.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 23. 10. 2020 22:35

Flor.cz píše:chvd, poděl se s námi prosím o to tajemství.

jak si prejes
viewtopic.php?f=202&t=1311343
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 10. 2020 16:01

Dnes som poobede vyrazil trochu von so Z6+300PF/4, pocasie nic moc, vtaci ziadny (okrem kaciek), ale narazil som na chrcka polneho, co uz je dnes celkom vzacnost. Inac fotenie s 300PF/4 je parada a aj bez clonenia je to super ostre sklo, no a pri slabsom svetle je ta vyhoda f4 neskutocne +.

Fotky su cropovane, bez akehokolvek doostrovania a odsumu.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 24. 10. 2020 16:22

chvd píše:
Flor.cz píše:chvd, poděl se s námi prosím o to tajemství.

jak si prejes
viewtopic.php?f=202&t=1311343

Tak naschval to dam na smetiste a stejne to nekdo smaze? :hm
Tak smolik Flore, znova se s tim vypisovat nebudu :)
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 10. 2020 09:03

Nuz ked vcera sa mi videlo pocasie o nicom, tak dnes je uz totalne na nic. Olovena obloha a dazd...ani ta hmla nie je.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků