Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 13. 10. 2020 18:10

Jedno rozlučkové foceni před “lockdownem”, počasí nic moc, Sýkora koňadra mezi větvemi:

Obrázek

D500 + 500 PF
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 10. 2020 18:39

Copak? Prdimula už má v merku zákaz zpěvu i pro sýkorky??
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 13. 10. 2020 19:50

oldbas píše:rodri: to je docela hazard se zdravím pejska, ne?


oldbas, je to takhle. Syn dostal dron k telefonu, tak jsme ho na jaře zajeli vyzkoušet. Pejska jsme vzali s sebou, aby se na louce vyběhal. Když viděl letící dron, běhal za ním a snažil se ho chytit. Já udělal pár fotek a přestože to na nich vypadá divoce, pejsek se nikdy nedostal tak blízko aby mohl dron chytit. To bylo naposledy, co za dronem běhal. Fotky jsem raději smazal, nechci tady vyvolávat nějaký vášně.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 13. 10. 2020 19:56

Fotky byly pěkný, nenapadlo mě, že je smazeš. Vypadalo to nebezpečně, kdyby tu vrtulku chytil, měl by čumák pěkně posekanej. Ale s tím popiskem, by to tu prošlo, myslim. Promiň za hloupou otázku.

-- 13. 10. 2020 20:59 --

Koukám že že jsi k příspěvku dal jinou fotku. Nedokážeme tu naše dopisovaní?
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milann88 17. 10. 2020 18:01

Podzimní náladovka, nakonec to šlo i bez sluníčka.

Nikon Z6 + Canon 70-200 2.8 IS
Přílohy
DSC_4471 (3).jpg
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2020 11:46

Hájske vodopády, 18/10/2020.

Z6 + 14-30/4S
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2020 11:56

Jen jedna sojka, kromě ní kachen a labutí jsem dnes na nic nenarazil, je zataženo a zima, teploměr ukazoval 7 stupňů, ale pocitově bylo tak o pět méně, foukal vítr a dokonce začalo pršet. Focené je to na velkou dálku, ta sojka byla až někde uprostřed zahrádkářské kolonie,

Obrázek

D500 + 500 PF

Jinak u Milana888 mne zaujala modelka, nálada té fotky a fakt, že to bylo focené kombinací Nikon těla a Canon objektivu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2020 14:35

Hezký to máte, jen co je pravda.

Landov - to je to focení bez stativu ? Řekl bych, že se ti to dost povedlo.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 18. 10. 2020 14:55

Já byl ráno na rybách a barbarsky jsem nechal foťák doma, ale nakonec jsem ani nelitoval, počasí fakt hnusné. Vodního ptactva se tam najde více, ale za daných podmínek bych stejně nafotil naprosté kulové, to bylo bez šance :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2020 16:19

Davidof píše:Landov - to je to focení bez stativu ? Řekl bych, že se ti to dost povedlo.


Ano, bez stativu, aj ked som ho mal so sebou, ale dnesnu "stativ" anabazu som popisal vo vlakne "ministativ" :/

Fotenie bez stativu bolo dost o drzku, kedze som bol vo vselijakych polohach na slizkom terene...takze vysledne foto som "fine tuningoval" cez Sharpen AI ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2020 16:30

Já vím :-)

Musím říct, že se to fakt povedlo.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2020 16:45

Diky.
Som rad, ze som tam dnes bol, pretoze po tychto vydatnych dazdoch sa dalo ocakavat pekne divadlo...a nesklamalo.

Na porovnanie davam foto toho isteho vodopadu:

Fotene dnes po dazdoch
Obrázek

Fotene v r.2012
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2020 16:53

Tak to je dobrý :-)

No jo, Intersucho ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 18. 10. 2020 18:50

Ja byl dnes taky na zajimavym miste, ve Fakultni nemocnici v Plzni na Covid testu. Od stredy mam horecky, o vikendu jsem se dostal na ctyricitky, boli me vsechny svaly a klouby ze se v posteli nemuzu ani otocit a nevim jak si lehnout. Takze mometalne se jen valim a ctu diskuzi :)) .

-- 18. 10. 2020 19:55 --

Landov, povedeny vodopady, krasny misto. Tady v okoli bohuzel nzadny takovy neni. Milan88, tvoje fotka je dukaz, ze i za "blbyho" pocasi se da udelat pekna fotka.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 18. 10. 2020 19:20

Díky, pánové.

Pemar: už testuji Fringer na několika sklech od Canonu a je to hodně slušně použitelné, akorát nejsou teď moznosti zkusit to v hale na florbalu, ale tam bude možná hranice, kdy už to bude horší než FTZ s F sklem.
milann88
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků