Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 14. 10. 2020 14:44

mne AF u A7R3 vyhovuje. mozem si zapnut/vypnut EyeAF v hocijakom rezime. mozem si zapnut/vypnut EyeAF na spusti alebo dat na ine tlacitko. Tvar/oko mi najde aj na taku velku vzdialenost, ze aj najmensi 1 AF bod pokryva aj celu tvar v dialke a fotak najde oko. a ked fotak oko nenajde, nic sa nedeje a fotak ide v tom svojom AF rezime ako by sa nic nestalo.
jedine, co sudruhovia nedali do firmware mojho fotaku je vyber, ze ci chcem/nechcem ostrit na najblizsie oko tj. vybrat si lave/prave (a to veru chcem vzdy) a este napr. zmenit farbu AF bodu.

keby bol AF obmedzeny, ze si nemozem EyeAF navolit ako teraz na Sony (tj. na hocijake tlacidlo,alebo v hocijakom rezime), tak taky fotak Canon/Nikon nechcem.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 10. 2020 04:04

Tiež mám pocit, že na Sony to funguje bez starostí v akomkoľvek AF režime a jediné čo chýba je voľba konkrétneho oka.

Cena v SR je ešte nižšia, ako bežný prepočet z US:
Nikon Z6II 1849€
Nikon Z7II 2849€

Z6II a Z7II prolaika.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2020 05:39

Dnes vysiel novy FW 3.12 pre Z6/7.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 10. 2020 11:28

Hned včera mi přišel z Fotoškoda email, že na dvojková Zetka je zaváděcí sleva platná do začátku ledna.
https://www.fotoskoda.cz/3194-nikon-z7- ... a993d7b6ea
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 15. 10. 2020 12:00

Rozdíl u Z6 proti předchozímu modelu 2,000 korun?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 10. 2020 12:28

Z6 nejspíš zlevní, v akcích býval za cca 40 tisíc, a ty akce trvaly v součtu dost dlouho.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 15. 10. 2020 12:49

No, ako poznám nikona, tak hádam že bude jedna vlna akcie na Z-6 a potom bleskovo zmizne z ponuky.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 10. 2020 12:57

Je to možný...
Jinak teda poslední dobou chodím z fór dost *****, kolik negativity vůči Nikonu všude je. A teď jsem zaznamenal upozornění diskutérů na Nikonrumors, že jde minimálně v některých případech o copy-paste téhož textu na Sonyalfarumors, Nikonrumors a kodvíkdeještě. Začínám věřit, že tu antiNikon kampaň někdo platí ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 15. 10. 2020 13:16

Podle mě ta kritika pramení z toho, na koho se Nikon zaměřil, tedy na střední třídu, nedělá high-end. Kdo čeká na odpověď na Sony A9 a Canon R5, tak musí být zklamaný. Já bych takový foťák určitě nekoupil, protože bych si tu cenu neospravedlnil, takže u mě dobrý.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 10. 2020 13:17

Ono negativita prevláda v diskusiách komplet. Doba je zlá, hlavne v hlavách ľudí...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 15. 10. 2020 13:47

To je problém diskuzi, tam se řeší ty superlativy, Nikon papirove nejlepší není a v mnoha ohledech asi ani v praxi, ale u téhle druhé verze bych čekal vychytané mouchy a celkově to bude na focení fajn foťák, to reálné focení z tabulek úplně nejde vyčíst, navíc jde do prodeje za slušnou cenu, která tomu dává také jiný kontext.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 10. 2020 13:58

To jo, já se na diskusi o Z6 na dpreview kouknul a je to hustý.

Tu cenu jakoby neviděli a pořád argumentujou tím, že Nikon má drahý skla a nejsou na něj k dostání alternativní výrobci, jako na Sony.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 15. 10. 2020 14:21

Je to samozřejmě i projev současného stavu diskusí, ono to bylo všelijaké už delší dobu, ale Covid to určitě nezlepšil, lidí, kterým z toho docela hrabe, je poměrně dost. Ono upřímně je možná lepší, když si uleví nadáváním na Nikon, než když se projevují v jiných diskusích, ale to už je jiné téma :-(

Pak je tu ale i jeden objektivní moment - Nikon se tvářil jako jasná jednička, ještě někdy v roce 1992 na OH v Barceloně byla rovnice profík=Nikon jasná. Už to, že jim to na sklonku filmové éry dost narušil Canon nesli nikonisté špatně, dominanci Canonu po nástupu DSLR ještě hůře. Ale pořád ještě byl Nikon bezpečně druhý a postupem času ryze technicky Canon objektivně spíš překonal, tak se zase všichni ortodoxní nikonisté uklidnili a jejich svět byl zase v pořádku :-) Ovšem nástup Sony a postupný pád na třetí místo a navíc s docela zásadním odstupem už se kouše velice špatně a s těmi reakcemi to hodně souvisí. Nikon prostě není firma, kterou bychom byli zvyklí vnímat jako firmu pro nějakou "střední třídu fotografů" a oceňovat přístroj vyšší střední třídy, pozicovaný je jako topclass (což se nijak nevylučuje s tím, že dělá i výrobky pro daleko širší okruh zájemců). Jsem přesvědčen, že hodně těch "vyhroceně diskutujících" má podvědomý problém právě s tímto a ty reakce s tím psychologicky hodně souvisí :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2020 14:37

Ondrej Bobek píše:
Cena v SR je ešte nižšia, ako bežný prepočet z US:
Nikon Z6II 1849€
Nikon Z7II 2849€


Ceny su myslim OK.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 15. 10. 2020 18:39

proč se smazal pemaruv poslední prispevek?
Stan35
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků