Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod feathoron 9. 10. 2020 16:50

Dnešní upgrade rumors na Z6 II a Z7 II
https://nikonrumors.com/2020/10/09/more ... ions.aspx/
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 9. 10. 2020 18:15

vyzera to fajn. ak bude Z6II realne u nas do 2.000euro.
-2 sloty, zlepseny AF vdaka procesoru, zvacseny buffer.

akurat mohli dat hlacik v Z7II s viac bodmi, ked bude ten fotak za vyssiu cenu, isto bude nad 3.000euro
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obšák 13. 10. 2020 16:36

Tak už zítra se možná ukáže, o kolik dražší budou nové Nikony. Doufám, že to nebude o těch avizovaných 30%.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 10. 2020 16:52

Těch 30 % mělo být k současným cenám, takže Z6 II asi o něco podraží proti úvodní ceně Z6. Z7II by mohl zůstat na ceně předchůdce. Ze současných cen taky nemám radost, ale jinde to není lepší. Z6 zatím určitě nebudu měnit, protože je to navzdory pomluvám skvělý foťák s výborným AF a ovládáním, ale příště dost možná už budu nakupovat spíš bazarovky nebo v nejvýhodnějších akcích.

-- 13. 10. 2020 17:58 --

...jinak teda už jsou i obrázky:
https://nikonrumors.com/2020/10/13/niko ... line.aspx/
https://nikonrumors.com/2020/10/13/niko ... sign.aspx/

Jestli někdo bude kritizovat, že to není žádný upgrade, tak ať si vzpomene třeba na Sony A7rII a III, kde se jednalo o podobné zlepšováky a v první řadě výpočetní výkon a z neslaného nemastného pomalého foťáku se stal konečně dobrý foťák.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 13. 10. 2020 17:39

Jenže to byla jiná doba a Sony nebylo pod tlakem a už vůbec ne takovým jako je dnes Nikon.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 10. 2020 18:09

Z 2 na 3 generáciu to bol u Sony obrovský a trhovo asi aj najvýznamnejší upgrade pre všetky 3 A7 modely a pridaný A9 - jedine rozlíšenie snímača sa im zásadnejšie nemenilo.

Skôr by som to prirovnal možno k A9 vs A9II... ale fajn že na tom pracujú, potrebujú sa trocha zviditeľniť na nete, aby ľudia nečítali len o konkurencii.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 10. 2020 18:14

Takovému jenže nerozumím. Z hlediska zpracování, ovládání, kvality displejů, rychlosti startu, kvality videa atd. je i první generace Z těl upgrade proti přímým konkurentům od Sony (A7III a A7rIV). Pokud Nikon jen dorovná ty tři věci, které se vytýkají (AF, dva sloty a grip), budou Ztka lepší foťáky celkově. Aspoň dočasně. Sony si utužuje pověst na svých specializovaných foťácích (A9II, A7sIII), ale v univerzálních A7 a A7r nijak nevybočuje z dosažitelných hodnot, což si dost lidí nějak nechce připustit. Proto je jasný, že toho zase bude všude plno: Jaktože Z6II nemá video specifikace A7sIII, aniž by někoho zajímalo, že A7III je má ještě nižší a A7IV je patrně nepřekoná taky, protože si Sony nezařízne A7s modelovou řadu s pěknou přirážkou. ...Nikon potřebuje specializované video tělo a high-speed tělo. Do té doby budou Ztka vnímána špatně, i kdyby náhodou ve své kategorii všechny překonávala. Ale nechci předbíhat, třeba ten AF bude pořád horší. Ačkoli, jak to poznat? Zatím není shoda ani na tom, jestli Canon AF Sony jen dorovnal nebo překonal:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 13. 10. 2020 18:18

První a druhá generace Sony byla příšerná, až ta třetí je co k čemu, pod tlakem vstupu Nikonu a Canonu do bezzcadlovek.

NIKON Z6s bude tam, kde měla být první generace od začátku. Obchodně mi ale první generace dává smysl, protože jich prodali, co stačili vyrobit a teď třetině nadšenců ještě prodají upgrade :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 10. 2020 18:41

Ta opomenutí (grip, karty) na Z6/7 jsou hlavně marketingová chyba. Mně například nelimitují a ani nebudou, protože mám za ty roky jasno, co na foťáku potřebuju a co ne. Na druhou stranu rozumím tomu, že lidi si zvyknou na svůj komfort a nechtějí z něj slevit (grip, dvoj slot). Osobně jsem grip nikdy neměl. Jako začátečník jsem ho chtěl, protože jsem si romanticky představoval, jak by bylo cool fotit s gripem a 85kou na výšku a jak se mi zlepší ergonomie s 80-200/2,8, ale šlo to i bez něj, tak jsem ušetřil a později si už nikdy ani nevzpomněl, velké tělo by mi překáželo. Druhý slot bych nejspíš používal stejně jako dřív = přetečení. Ale pokud tam bude CFe + SD, určitě si mnoho lidí oddychne, že můžou používat SDčka, kterých mají doma hromadu, a s lehčím srdcem se rozhodnou foťák koupit. Pro mě XQD taky znamenaly určitou psychologickou bariéru kvůli ceně. Dodnes mám jen jednu 64GB XQD koupenou v kitu. Kupodivu mi vždy stačí s velkou rezervou, takže v praxi se problém vynuloval.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 13. 10. 2020 19:00

Dolgor: ja som na tom rovnako s BG ako ty. obcas som si ho kupil pre "dobry" pocit na dake fotaky a aj tak som ho predaval obratom. proste som si nan nezvykol.

akurat ze urcita skupina ludi (a moze byt ich aj dost) vyzaduje 2x slot (HW zlyhanie co iba jednej zakazky pri fotaku s 1 slotom je neakceptovatelne). aj ta cena za jednu XQD 64GB je proste cez ciaru, ked pri foteni potrebuje kapacitu kludne aj 3x tolko.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milann88 13. 10. 2020 19:06

Ty opomenuti nevidim jako marketing, ale jako realny deal-breaker pro spoustu zajemcu, kteri chteji ten fotak pouzivat na urcity typ vaznejsi prace. Grip je skoro nutnost pro pouziti s vetsimy skly a u velikosti tela Z6 tuplovane, ja jsem si poridil L desticku, ktera uchop zlepsuje, ale pohodli gripu to zdaleka neni pri nasazeni velkych objektivu.

Ty karty me taky dost mrzej, ale aspon to neni jedno SD, co dal Canon do Rka.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 13. 10. 2020 19:08

pemar píše:NIKON Z6s bude tam, kde měla být první generace od začátku. Obchodně mi ale první generace dává smysl, protože jich prodali, co stačili vyrobit a teď třetině nadšenců ještě prodají upgrade :-).


To jako myslíš, že měli Z6s dva roky v šuplíku a akorát čekali, až si dost lidí koupí první generaci? :D Prostě před dvěma lety dali ven co měli a pokračovali ve vývoji a hlavně sbírali zkušenosti z praxe.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 10. 2020 19:30

Nikon dával XQD do kitů a většina obchodníků je tam dává stále s pěknou slevou. Aspoň k Ztkům nebylo třeba kupovat zvlášť nabíječku jako jinde, kde se k foťáku fasuje jen kabel:) Rawy ze Z6 14bit bezztrátová komprese mají 30-40MB, takže na 64GB kartu se vejde průměrně 1800 fotek. Nesoudil bych ty objemy podle Sony s vyšším rozlišením a téměř nutností fotit nekomprimovaný raw. U Nikonu je bezztrátová komprese na velmi vysoké úrovni a kdo není nevěřící Tomáš, používá ji, podle testů není důvod se jí vyhýbat.

Jinak je dobře známo z D850, že zálohování na pomalou SD kartu zpomaluje vyprazdňování bufferu, ale taky starty foťáku apod. Takže CFe + jiná než nejrychlejší možná SD pravděpodobně taky budou představovat kompromisní řešení.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 13. 10. 2020 20:03

Kdybych si mel vybrat mezi pomalym vyprazdnovanim bufferu a zalohou, tak volim zalohu.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 10. 2020 20:07

Pomalé vyprázdňování mne na D850 neomezovalo nikdy, snížení bufferu při paralelním zápisu z 200 na 84 snímků ano, ale jen občas. Největší přínos zálohy na SD je rychlý přenos fotek v menším rozlišení do iPadu.

Co si budeme povídat, nejen D850, ale i Z6 a Z7 mají poddimenzovaný HW. To se ukáže naplno, až přijdou modely se silnějším.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků