Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 1. 10. 2020 10:42

noxx_cz - není třeba, máš to bezvadný. Díky za sdílení. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 10. 2020 11:04

Vypadá to dobře.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 1. 10. 2020 11:38

Mimochodem, netuší někdo, jestli se dá na X-T2 nastavit něco podobného jako na Nikonech, kdy se používají objektivy bez čipu a každý se může v menu foťáku zaregistrovat? Pak je v exifu alespoň vidět ohnisko a u většiny i nastavená clona? Na Fujině jsem nic takového nenašel.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 1. 10. 2020 12:07

Tehdy jsem na to také nepřišel, ale nebádal jsem důkladně. Vyřešil jsem to tehdy na ulici tak, leč krkolomně, že jsem vytvořil novou složku v nastavení ukládání dat a pojmenoval podle názvu objektivu. Snímky se pak ukládaly do nové složky. Když už to nešlo jinak, tak aspoň byly fotky oddělené na kartě. A když jsem pak starý objektiv sundal, tak složku zase zvolil původní. Jen na to nezapomenout. :-)
Pak už asi nezbyde než si exify u fotek dopsat skrz aplikaci (exiftool).
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 2. 10. 2020 08:18

noxx_cz píše:
wikxzen píše:
noxx_cz píše:Pokud by někoho zajímal objektiv KamLan 50 1.1 Mark II, tak od pátku ho mám doma :-). Pár zkušebních fotek vypadá dobře, manuální ostření funguje krásně. Jen je to teda docela kus železa a skla.


Chvílu som nad ním špekuloval, no teraz mám 56 f1.2. Navyše váži 600g a to mi už je na X-T20 trochu veľa. Hoď pod neho nejakú dievčinu, myslím, že z toho budú vynikajúce portréty. Ja som pred 56kou portrétil s Pergearom 50 f1.8. Čo je naozaj mini sklo, ktoré stálo pár drobných, preto si ho aj stále nechávam.
Obrázek

Obrázek

Veľmi ostrý objektív už na plne otvorenej clone, nemám problémy s aberáciou. Za tú cenu kvalitné spracovanie a balenie. Ale akonáhle sa do neho oprie väčšia svetelná plocha, stačí aj zamračená obloha, tak výrazný flare a deštruktívna strata kontrastu. Na portréty sa ešte dá, na krajinky ani zaclonený. Celkom ma zaujal bokeh, najmä tie vlčie maky mi prídu naozaj atraktívne "malované".

Kto by chcel fotiť za lacno a mal odvahu manuálne ostriť tak niečo ako X-E1 a čínske manuály dokážu krásne veci.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 2. 10. 2020 09:23

Za tu cenu a na vyblbnutí myslím super. Mě dnes konečně dorazí Viltrox 23, tak jsem na něj zvědavý.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 2. 10. 2020 17:46

Chci se zeptat, jestli to je vlastnost nebo to lze nastavit nebo je to špatně, že při přejíždění hledáčkem po scéně, kde se mění světelné podmínky (např. stín, osvětlená scéna nebo v místnosti na okno a zpět) foťák neustále pracuje s clonou v objektivu? Tak nějak si myslím, že se snaží přizpůsobit v hledáčku okolnímu osvětlení, ale je to docela slyšet.

Co mě napadlo je vypnout EXP/ WB preview, ale nepomohlo.

Dík
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linecur 2. 10. 2020 18:47

Chtěl jsem požádat - není tu někdo z Brna kdo by měl v držení 18-135, prosím? Chtěl bych se není podívat a zkusit pár fotek, zvažuji ji vůči 18-55 momentálně... díky předem ;-)
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fomalhiwa 2. 10. 2020 20:15

Ja jsem nahradil 18-55 za 18-135, (pujcit ti ji bohuzel nemuzu, nejsem v dosahu) ale par postrehu

- 18-55 je vyrazne lepe provedena, kovova, dojem je o 2 levely vys. 135 je povrzavajici plast .

-opticky - ostrost je u 18-55 na vsechny ohniska a clony (ktere maji shodne) znatelne lepsi v rozich (u mych kusu samozrejme), stred se u 135ky srovna do kvality 18-55 od clony cca 7,1 a vys

-stabilizaci ma 135 vyrazne hlasitejsi, pri zapnuti to vyda charakteristicky kovovy zvuk, ale subjektivne je ucinnejsi.

-ohn. 135mm mi na vsechny clony pripomina lensbaby, vsechno rozmazany uprostred krouzek ostrej:). To mi celkem nevadi...

- nejvetsi slabina je podle me na 18mm, rohy jsou hodne slabe a nedaji se doclonit, porad je to mazly

- od cca 25 do 95 a trochu pricloneni slusny, na ultrazoom az dost dobry..

Je to v podstate neco podobnyho jako ma treba canon 18-135 STM, jak provedenim, tak opt., jen to stoji 2x vic:).

Doporucuju recenzi na photozone.de

Ja to diky rozsahu pouzivam, v podstate jsem neco takoveho ocekaval... jen teda clovek po tech levnych objektivech 35,2 a 50,2 ktery jsou hezky udelany neceka takovej plast.. :)

par cvaku..
Přílohy
DSCF93808.jpg
DSCF9464.jpg
DSCF92698.jpg
Fomalhiwa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 3. 10. 2020 10:27

X-T100+18-135 , ohniska 18 a 135mm,
plné rozlišení zde:
https://uloz.to/tamhle/qulMWt1CXPI8
měl jsem také 18-55, ta měla na ohnisku 18 trochu lepší rohy, na 50mm už byly slabší, 18-55 nedělá v protisvětle "hvězdičky" ta 18-135 dělá slušné, stabilizace je lepší na 18-135 + super rozsah, nemáš co řešit :-D
Přílohy
DSCF5067w.jpg
DSCF5070w.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fomalhiwa 3. 10. 2020 10:53

Hm, tak takhle moje teda ani zdaleka nefoti...mas ji taky vyrobenou na filipinach? :)..
Mne z toho leze to samy, co ma jako ukazkovy fotky photozone...
Fomalhiwa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 3. 10. 2020 13:37

Made in China... :-D
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fomalhiwa 3. 10. 2020 14:06

Takze Linecur, v zadnem pripade nekupuj ten z Filipin :). Protoze ten foti takhle:

https://www.opticallimits.com/active/ma ... CF3070.jpg

https://www.opticallimits.com/active/ma ... CF3067.jpg
Fomalhiwa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 3. 10. 2020 17:08

snímek s tím rozpadlým strojem je focen na plnou díru a zaostřeno je na ten stroj, takže ten snímek je o ničem.. tam plošnou ostrost snímku, natož v rozích nepoznáš ...

-- 3. 10. 2020 18:20 --

tady máš také recenzi:
https://www.mirrorlessons.com/2015/07/2 ... -6-review/
A
https://www.photographyblog.com/reviews ... harpness_5

https://www.photographyblog.com/reviews ... ple_images
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fomalhiwa 3. 10. 2020 17:40

V ty druhy recenzi jsou fotky jak je znam. To co jsi postnul ty, je vykresleny jak z pevnyho skla :) . Holt si musi konkretni kus dukladne vyzkouset. Z me verze by takovou ostrost v C1 nevytahnul.
Fomalhiwa
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků