Koupě EOS 600D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mattymatys 1. 10. 2020 07:07

Dobrý den,
chci se zeptat na váš názor,nejsem fotograf,leč teorii ovládám obstojně a rád bych přešel z kompaktu na dslr
mám možnost mít Canon 600D komplet tělo od prvního majitele s nacvakanými 20K snímky. A to za cenu 5000 korun.
Rád bych na to pevnou padesátku 1.8 STM. Je to dobrá koupě ? respektive jak moc mne bude omezovat stáří stroje z hlediska příp. servisu? Jsou ještě na to dostupné závěrky displej popř mikrospínač spouště? Děkuji moc za vaše odpovědi
mattymatys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 1. 10. 2020 08:21

Osobne by som už do 600D nešiel, predsa len doba pokročila a pozrel by som po novšom modeli. Ja som pred časom predával za 200 euro 60D, videl som v tej cene použitý 200D.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 1. 10. 2020 10:11

Na osahani si sveta DSLR to muze byt fajn, dulezity je hlavne lepsi objektiv. Ale ta cena mi prijde dost nadsazena.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mattymatys 1. 10. 2020 10:32

Děkuji takže se vám to zdá hodně ?? 5 000 korun ? a mám raději došetřit ? ale chtěl bych hned no budu na to kupovat 50ku na nějake ty zakladni portrety s přítelkou no pokud mi tu vy znalejší věci řeknete ,že je to moc tk ho brát teda nebudu :/ zas je to top stav bez jedineho škrabance
mattymatys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 1. 10. 2020 11:39

bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 10. 2020 11:40

Neříkám že to je vyloženě přepálené, ale ani to není vyloženě výhodné. Někde kolem 5000 se dá 600D koupit i třeba v bazaru u Škody s přeci jen vyššími zárukami, u prodeje "z ruky do ruky", kde prodávajícímu odpadá provize bazaru bych čekal přece jen o trochu méně. Prostě určitě to není "zlodějská cena", ale ani ne nějaká vyloženě "kamarádská", prostě běžný průměr.

Jinak těžko hodnotit - k osahání DSLR to asi úplná blbost není, ale pokud tě to zaujme, tak moc nevěřím, že bys u tohoto těla vydržel déle a další prodej asi ziskový nebude. Nějak se asi neumím do pozice podobného nákupu plně vcítit, tak nechci příliš hodnotit (v tom nehledej skrytou kritiku, opravdu neumím zhodnotit).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 1. 10. 2020 11:55

Asi jako chlapci vyse. Cekal bych tam aspon nejake sklo. O kousek vyse (cenove) se uz da koupit i pouzite telo vyssi tridy nebo lowend, ktery je fungl novy (ne z roku 2011). Tu levnou padesatku sezenes taky. Neprijde mi to jako extra vyhodna koupe.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mattymatys 1. 10. 2020 12:15

Děkuji mockrát za rady a ustupuju z toho... každopadně kdyby někdo v ČR prodával něco podobného za podobné peníze budu rád za vaše nabídky :) p.s. čím dříve tim lépe
mattymatys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 1. 10. 2020 12:24

Neuvažoval si aj nad inou možnosťou?
Ja som synovi na hranie za 300 euro kúpil nikon D7100 + 35/1,8.
A dokúpil za padinu 18-105.
Myslím že po každej stránke inde.
Alebo kúpiť fuji X-E 2 z bazáru a k tomu 16-50. No a časom došetriť na 50/2,0 alebo 35/2,0. Trochu drahšie, ale obrazová kvalita o zas kus ďalej.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mattymatys 1. 10. 2020 12:27

Jestli mohu poprosit... můj první fotoaparát snad v roce 2007 byl powershot od Canonu .. a můj druhý fotoaparát Nikon (levný kompakt do kapsy) a v současné době mám Canon SX260HS takže jako celoživotní Canonák bych chtěl něco z řady EOS :)
mattymatys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 1. 10. 2020 12:39

Tak potom by som sa pídil po 200D. Malé a slušne výkonné telo s už lepším čipom.
A ak k tomu chceš 50-ku a prípadne nejaké menšie sklá, tak to je aj použiteľné ergonomicky. Osobne by som uvážil aj univerzál tamron 17-50/2,8. Mal som ho na 60D a bol som s ním vtedy veľmi spokojný.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mattymatys 1. 10. 2020 12:45

200D zkusím teda něco najít děkuji

-- 1. 10. 2020 13:50 --

Každopádně kdyby někdo věděl o dobrém dslr okolo těch 5 000 kč. budu vám nesmírně zavázán :)

-- 1. 10. 2020 14:03 --

Mohu dotaz? Mám možnost od nás z města koupit EOS 100D se setovym sklem plus 50kou 1.8 a dvěmi bateriemi a batohem 2 roky starý za 7500 kč .Mám do toho jít ? DĚKUJI
mattymatys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 10. 2020 13:53

EOS100D je dobré tělo, vlastně přímý předchůdce výše doporučované 200D - stejný, jen má starší 18mpix čip atd., koncept ale sedí.

Já bych do toho za 7500 šel - tělo je možná i lepší než 600D a když jsou nyní v ceně i ta skla, tak to není špatné.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 1. 10. 2020 14:16

Len som pocul, ze ta Canonacka 50/1,8 (prva verzia) ostrila na zaklade nahodnych algoritmov...takze bacha na to.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 10. 2020 14:40

Tohle teda slyším poprvé... U 50/1,8 je problém spíš v tom, že jedna z pozdějších verzí byla hodně ošizena mechanicky a měla dokonce plastový bajonet, ale opticky to kupodivu bylo OK a celkově byly dost pomalé ostřící motorky. To náhodné ostření bych si uměl představit u nějakého hodně vyšmajdaného kusu, kde to všelijak přeskakovalo, ale nebudou to všechny.

Současná 50/1,8 STM je úplně jiné kafe, ale to v té nabídce nebude, nicméně v dané ceně si myslím, že pokud tam bude aspoň průměrný kus staré 50/1,8, tak to nemusí být marné.

Mimochodem já tu 50/1,8 v té "ošizené" verzi měl a nebyla špatná, tedy do momentu, kdy mi upadla na zem a tak trochu se rozpadla na tři kusy :-( Jako fakt je, že to o mechanické odolnosti moc nesvědčilo a u některých jiných skel bych docela věřil, že by stejný pád vydržely, ale zase z druhé strany to ani nebylo nějaké symbolické klepnutí, šlo o slušnou ránu, takže bych to asi u skla tehdy snad jen za 2900 korun asi byl ochoten tolerovat...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků