Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod houghs 1. 9. 2020 14:51

Na ranní focení je skvělé Španělsko. Nejenže je to super země, ale časově je posunuta o dvě hodiny dopředu. To znamená, že slunce vychází v tuto dobu až po sedmé hodině a ještě o půl osmé jsou ulice španělských měst skoro prázdné.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 9. 2020 17:39

Můžeme jen doufat, že se u nás neprosadí ten nesmysl s celoročním zimním časem.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 9. 2020 17:47

Davidof píše:dolgor

A teď tě karbon neláká ?


Ke karbonovému stativu jedině karbonové kolo ;-)
Láká, ale nové kolo mám první sezónu a zatím slouží dobře, tak třeba za pár let...

-- 1. 9. 2020 18:57 --

Španělsko je na ranní fotky výborný. Pro tuhle jsem šel po tmě a vyfotil ji v 8 ráno...
Stativ je hliníkové Benro za 3 tisíce (cena roku 2008 nebo 9), 1,5 kg i s hlavou, Nikon D80 + 17-55/2,8, všechny tři nohy ve vodě v příboji. Všechny fotky bez hnutí. Nevím, co pořád řešíte, nač bytelný stativ:)
DSC_4371ares.jpg
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 1. 9. 2020 18:04

Ferin píše:Můžeme jen doufat, že se u nás neprosadí ten nesmysl s celoročním zimním časem.


Tiež sa toho obávam. Dúfam, že nie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 9. 2020 18:35

Dolgor

Stativům nerozumím ale ta fotka je moc pěkná :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 1. 9. 2020 19:08

Dolgor: parada !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 1. 9. 2020 19:49

Fidko píše:Asi by som sa mal dat na krajinky, mam k tomu idealne predpoklady. O piatej rano som uz v sprche po rannom behu :D

Tak na focení za svítání máš opravdu ideální předpoklady, takže hurá do toho :-)) Já bych krajinář být neměl, fotit ráno dokážu tak asi 2x za rok a to nejlépe v zimě, kdy stačí vstát trochu později. Nicméně to focení ráno má něco do sebe, když už se někdy překonám a vstanu, tak si to pak vždycky užiju ;-)
Dolgor, cport: pěkné fotky máte ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 2. 9. 2020 07:40

Tak dám taky pár fotek z poslední doby. Na prostřední z nich jde zřejmě trošičku vidět kometa Neowise.
Přílohy
DSC_5296-z.jpg
DSC_5298-z.jpg
DSC_5344-z.jpg
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 2. 9. 2020 07:51

dolgor: to svitani se mi hodne libi!

obsak: diky. Se vstavanim jsme na tom stejne - letos jsem rano na foceni vstal tak 4x. Snad to dozenu v rijnu. Ta 2. fotka se mi libi - k tomu (astru) jsem se jeste nikdy nedokopal.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 9. 2020 09:26

Máte to dobré chlapi, ja už druhý mesiac vstávam 4,45 a na foťák ani pomyslenie.
No, mal som sa lepšie učiť. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 9. 2020 12:13

Obšák píše:
Fidko píše:Asi by som sa mal dat na krajinky, mam k tomu idealne predpoklady. O piatej rano som uz v sprche po rannom behu :D

Tak na focení za svítání máš opravdu ideální předpoklady, takže hurá do toho :-)) Já bych krajinář být neměl, fotit ráno dokážu tak asi 2x za rok a to nejlépe v zimě, kdy stačí vstát trochu později. Nicméně to focení ráno má něco do sebe, když už se někdy překonám a vstanu, tak si to pak vždycky užiju ;-)
Dolgor, cport: pěkné fotky máte ;-)


Nechadzat sa v nejakej atraktivnej lokalite, asi by som to vyuzil :) Aj ked je to vlastne asi len vyhovorka ... :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 2. 9. 2020 12:53

Chlapi, jděte do toho, noční focení je Žůžo dobrodrůžo :D
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 9. 2020 15:43

Len pre zaujimavost. Vraj najuzsia ulicka na svete, so sirkou 43 cm. Vrbnik (HR)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 2. 9. 2020 17:47

43cm neni moc :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Veslon 2. 9. 2020 20:49

Koupil jsem si jedno pevné sklo Olympus 75 mm f 1,8 a také karbonový stativ a už mi nezbývá moc peněz z brigád. Navíc potřebuji ještě něco dokoupit do školy, tak jsem se rozhodl, že si koupím redukci Canon / Olympus a koupím zoom v rozsahu cca 70 300 mm. Vybírám mezi těmi co moc nestojí, ale nevím zda do toho vůbec jít. Výběr mám mezi Canon 75-300mm USM III a Tamron AF 70-300 mm f/4,0-5,6 Di LD Macro, který má tu výhodu, že má i makro režim. Prosím, poradíte mi někdo, kdo ty zoomy zná co by byla lepší volba. Případně nějaké jiné sklo pro Canon v tomto rozsahu? Na to co fotím mi stačí manuální ostření, protože fotit budu většinou ze stativu.
Veslon
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků