Kompakt/CSC pro foceni ditete

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kultus 17. 8. 2020 19:23

Diky za nazor, COne jsem zkousel vubec mi nesedi, v LR umim uz celkem slusne a hlavne rychle delat, pracovat i pokr.funkcemi je hodne intuitivni a ikdyz nejsem zadny starik uz se mi nechce ucit jiny nastroj. Az bude cas zkusim tam zpracovat par RAWu, ktere uz mam par dni stazene jen na to neni cas. O tom Viltroxu jsem uz cetl, dostupnost zatim mizerna spis shopy kde bych nekoupil ani pouzdro na mobil. Ale jako info dobre uvidime...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 20. 8. 2020 12:23

Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 20. 8. 2020 17:39

kultus: jak to tak čtu, tak asi koukni po jiné značce než fuji.
Jinak já mám týden X-T30+18-55mm a to ostření na oko je u dětí (2,5 a 5 let) naprostá paráda...
Vlastně co jí mám, tak jsem venku vůbec nevytáhl GX80ku ani s pevnými skly... :)
Pokud dáš fujině ještě šanci, tak na děti v interiéru i exteriéru s 35mm/F2 (klidně XC) chybu neuděláš...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noldo 21. 8. 2020 08:24

Nedávaj Fujine šancu, ako fujista tvrdím, že to nie sú foťáky pre každého. Skús Canon M50 alebo Sonyčka. Sú to fajn foťáky, len mne prišli... moc jednoduché a chýbal im ten Fuji sexappeal. Ak sa na to ale chceš pozerať objektívne, tak pokým nebudeš mať potrebu fotiť na dve karty, tak sú to asi lepšie a určite finančne dostupnejšie systémy.

Canon m50 tu vlastne prečo nebol spomínaný? Ešte k Fujinám by som doplnil, že najväčší rozdiel medzi X-T20 a X-T30 by pre mňa bol AF-joystick, ktorý by som chcel a omnoho lepší eye-AF.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 21. 8. 2020 14:10

Trochu to ted flakam, priorita je dostavet barak...ja se uz divam jen po fujine. Zase se budu opakovat, ale od sony bych vzal jedine A6400 a vys ale s tim otresnym setakem nee a v setu s 18-135 nebo 18-104 je to uz mimo i ten zvedlej rozpocet. Ostatni systemy jsem uz zazdil uplne, asi budu za blba, ale u m4/3 jsem si neuvedomil, ze foti do mobiloveho pomeru 4:3, ktery nemusim a casto rezu takze castecne prichazim o kvalitu. Nikon ma Z system dost predrazeny co jsem koukal na to co potrebuji a ten jejich setak katastrofa ikdyz telo Z50 prijemne male na to jak dobre se drzi. Juknu jeste na ten Canon...

Momentalne si tedy skubu vlasy pri rozhodovani XT30 nebo XH1, velikost mi nevadi, s tim hlukem stabilizace ve videu to musim vyzkouset asi koupim otevreny kus a kdyztak vratim. Taky ma stativ v ose obj. a nebrani otevirani poklopu na stativu jako u T30, poradny grip, stavovy displej, ale zase ma starsi snimac co sebou prinasi horsi moznosti videa bez vylepseneho AF atd. Taky by mi hodne chybel interni blesk, nechci fotak zvetsovat neskladnym ext. kdyz ho odpalim jednou za cas. T30 je po HW strance supr, ale to drzeni vypada naprd a pridavny grip je spis takovy vtip. Snad uz zitra bude cas si T30 nekde osahat. Zkousel jsem olyho EM10 III a je to utrpeni to drzet. Zitra budu chytrejsi fakt to chce chytnout do ruky. Jinak rozpocet mam cca 35000,- na telo+setak+ekv.50mm f1.7-2. (u fuji treba i tu XC 35mm f2 za 5500,-) a libi se mi 18-55mm ale nechaji si ho zaplatit tak treba pak z bazaru...sikla by se nejaka akcicka.
Naposledy upravil kultus dne 21. 8. 2020 14:47, celkově upraveno 1
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 21. 8. 2020 14:34

Kultusi, až budeš u toho ošahávání, tak si vem do ruky i Sony A7II, která se prodává od 25.000. Výhodou jsou 3 kolečka a už velký výběr skel.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 8. 2020 14:55

...Ad ta ergonomie X-T30. Mně to malé tělo nevadí kvůli způsobu použití. Naopak chci, co nejmenší a sklo také, protože o něm nevím, když jdu na houby s foťákem přes rameno. X-H1 je supr tělo na vážnější focení, pokud oceníš ergonomii, funkce navíc, a oželíš automatické face-detection režimy, které jsou na X-T30 lepší. Zkrátka na výlety s rodinkou a focení dětí je podle mne kompaktnost k nezaplacení. Na víc soustředěnou individuální práci je zase k nezaplacení dobře vybavené ergonomické tělo. Nejlepší je mít obě a vybrat si podle záměrů v daný den.
...Sony A7II je zastaralý foťák s pomalým AF, pomalým ovládáním (rychlost reakcí a menu), nekvalitním EVF a docela dost šumí. X-H1 i X-T30 jsou lepší foťáky, i obrazově.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 21. 8. 2020 15:16

Teď mi přišla zajímavá nabídka, ale Z50 jsi zavrhl https://www.afoto.cz/prodej/Nikon-Z50-Vlogger-kit
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 8. 2020 15:18

X-H1 je fajn, fotograf Petr Hajn s X-H1 točil třeba dokument o přírodě v Africe vysílaný letos v dubnu Českou televizí (pořad Národní parky Ugandy). :-)
https://www.ceskatelevize.cz/porady/122 ... ky-ugandy/
x-h1 uganda.jpg
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 21. 8. 2020 16:51

X-H1 a 35f2 bude vizuálne vtipná záležitosť :D Nepriplatiť už za XF35 aby si mal WR set?

A čo je zlé na A6100 + stabilizovaná 35 f1.8 alebo Sigma 30 1.4
Prípadne M50 + 32 f1.4 alebo Sigma 30 f1.4

Inak na seťáku k fujine by som kludne ušetril a išiel do XC16-50 alebo 15-45. Tá 18-55ka mi nepríde až taká dobrá ako legendy hovoria... stále je to len seťák. Bokeh pevného skla to nemá a pri priclonení je obrazová kvalita na nerozoznanie od 16-50tky. Ale na video je to dobré sklo.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 21. 8. 2020 17:50

Ja si ten fotak nekupuji abych nekde pozoval, kdybych naznal, ze jsou ty krouzky potreba tak si klidne priplatim, ale podle srovnani maji obraz.vystup cca stejny. Nebo mi z funkcnosti nebo ergonomie neco unika?

Ty tela z vyberu se s XC16-50 neprodavaji takze jedine bazar...navic nova XC1650 vyjde tolik co 1855 v setu s XT30. 15-45mm jsem videl recenze a jako univerzal bych ho nechtel i oproti 16-50mm spatna kresba hlavne v rozich, jedina vyhoda sirokouhly konec pro krajinkare...18-55mm je na zvazeni, pry se zhorsila kvalita kontroly a cinske kousky uz nejsou co byly...treba o tom napise nekdo kdo se vic zajima...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 8. 2020 18:51

...Zhoršení kvality 18-55tek v posledních letech je tu často řešeno a mám ten pocit taky, jenže je založený jen na několika kusech, což není žádná statistika. Těžko říct. Tady je fotka z mého prvního kusu na X-T10 (zimní) a druhého na X-T2 (jarní) plus srovnání s FF zoomem na DSLR. Můj kus na X-T10 byl výborný:
https://www.dropbox.com/sh/euvfhs3o80k4 ... Ze21a?dl=0
V každém případě mi ten objektiv připadá být celkem fajn a jako velmi dobrý důvod proč koupit Fuji. Světelnost není bůhvíjaká ale vyšší než u obyč seťáků a někdy se hodí, objektiv je kompaktní, kovový, má účinnou stabilizaci, clonový kroužek, za tu cenu v setech nebo bazarech je to příjemné sklo. Samozřejmě proti pevným Fujinonům v přímém srovnání neobstojí, ale ty zase nejsou tak univerzální. Alternativa jsou ty zmíněné seťáky, nebo 16-80/4, který někdo hodnotí výkonově hodně podobně jako 18-55, někdo, že je lepší (asi tu zase hraje roli, jaký kus 18-55 kdo má), nicméně je výrazně větší a už to ztrácí kouzlo kompaktnosti. Nebo 16-55/2,8, ale pak může chybět stabilizace, je tu vysoká cena a další nárůst velikosti, jinak supr sklo.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 21. 8. 2020 20:52

kultus: Noldo myslel seťák 16-50mm (co se dával k x-t20):
https://www.megapixel.cz/fujinon-xc-16-50mm-f-3-5-6-3-ois-cerny
Pokud chceš fotit děti v pohybu, tak bych určitě šel do x-t3/30 nebo novější. Tam je lepší AF a hlavně to ostření na oko.
Nevím jak je to horší oproti např. sony, ale mě to s x-t30 funguje perfektně, prostě sleduji objekt a řeším kompozici, ostření vůbec neřeším. Fotím v sekvencích a odpadu mám opravdu minimum, tak 8/10 fotek má oči ostré jak jsem chtěl. Oproti předchozímu stylu focení je to opravdu paráda...
Tělo x-t30 je opravdu prcek, zase s pancake skly to ke pěkný kompakt do kapsy...
Já mám objednaný přídavný grip, ale ani s 18-55 mi to nepřijde ještě taková tragédie. Ale jsem asi zvyklý na malé tělo z GX80.
Za mě 18-55mm dobrý, mám ho týden, pouze fotím rodinu, výlety atd, žádné laboratorní testy jsem nedělal. Ostrost mi přijde dobrá, žádnou výraznou měkkost jsem nezpozoroval...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 21. 8. 2020 22:08

Ano vim, proto pisi ze se 16-50mm v setu s XT30 nedava a samotny stoji tolik co te vyjde 18-55mm v setu s XT30 coz je lepsi volba ikdyz je mene siroky zase lepsi svetelnost...to se clovek urcite vic vyzije kdyz porad nemusi hlidat ostreni hlavne u decek kde maji ty fotky jiny vyznam a cenu
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 22. 8. 2020 13:19

No dal by se bazarově x-t30 a 16-50mm... Pak by to asi vyšlo levněji.
Nebo jako já z eglobalu set x-t30+18-55 za cca 22t Kč
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků