Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Hlava 9. 8. 2020 14:54

Batis je s AF bleskurychly, bezproblemovy, a obrazove uzasny.
Jen je drazsi, ale podle me za to stoji.
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 8. 2020 15:30

Na infínu vyjde na 23 stejně jako 85ka.. no já jsem se samym spokojen a zbytek prachů co jsem na něm ušetřil (stal 8,7k) jsem teď dal do eiza 2730 color edge, takže u mě už je vymalováno :D

20 1.4 art - samy 45 1.8 - batis 85 1.8

Max do budoucna samy 135 F2 - takový černý kůň s brutálním obrazem! Za 10k ! Ale na děti zatím né, 135ka a ještě manuál.. to by bylo Peklo :D
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 9. 8. 2020 15:34

Ja se pred dvema lety pokousel fotit nase deti manualnim Voigtlanderem ... a ano, bylo to totalni peklo.
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 8. 2020 15:40

:D

-- 9. 8. 2020 16:48 --

Nakonec jsem ale i rád že mám každý objektiv úplně jiný - no nejenže ohniska dost odlišná ale i jiné firmy a každé bude mít to svoje.. třeba samyang by měl dělat zajímavé odlesky, b85 ten má ty svoje barvy, 20 na 1.4 zajímavý look..

Někdo má rád stejnou řadu a stejný look fotek (asi se líp hromadně upravuje třeba svatba) třeba batis 25, 40, 85, 135.. ale já jak měl ten Sonnar 55 se stejným obrazem, tak jsem hned prodával..
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 9. 8. 2020 15:57

:D
Přílohy
Foto 21.06.20, 11 20 01.jpg
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 8. 2020 16:25

Ty vole slušná sbírka zvonečků
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 8. 2020 22:15

Fuck8r píše:Já teď testuju na R4 ty režimy HDR. Můj problém byl když jsem fotil rychlo portréty a momentky s protisvetlem za zády, nad hlavou holky tak měla moc tmavou tvář a v PP při silném dosvetleni byly divné barvy a kresba pryč.. ideál odrazka/fill light s difusorem, ale když nejdu vyloženě portrétovat ale jen na procházku se samy 45, tak to HDR může můj problém vyřešit..

Do teď jsem si myslel že to lze pouze do jpg, ale fotím normálně do rawu, co jsem koukal tak mi bude stačit lvl2 z 5ti aby to rozsvítilo tvář.. jen nevím jestli to nemrvi bokeh, ostrost, kontrast, nebo nějaké artefakty - jestli to bude v poho tak to bude super


No tak to byla blbost, bylo to světlejší pouze v náhledu (foťák, acdsee view modul i v histogramu) po nahrání rawu do developu to ztmavlo na stejnou úroveň ne-HDR snímku a histogram padl doleva.. :D
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 8. 2020 07:44

Asi bude skor zalezat na sposobe exponovania fotky resp. ako je clovek otoceny voci svetlu - mne sa napr. velmi paci robit v protisvetle fotky trocha svetlejsie, kde nemam problem nechat aj mierne prepaly na oblohe, len nech je tvar relativne dobre exponovana, (aj ked obcas robim pomedzi ne aj tmavsie, ze sa zasa nesnazim vytiahnut tiene uplne - najma ak su pekne siluety).

Kedysi som sa snazil vtlacit vsetko do histogramu, no uz ma to nejak preslo :D
S A7R3 som skusal aj HDR v interieroch (cez bracketing), to sa mi ale rychlo znepacilo - vedel som vytiahnut kresbu aj v oknach, no fotka na jediny zaber sa mi vzdy pacila viac (=neviem to spracovat).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 10. 8. 2020 08:02

Fuck8r: ten HDR RAW ti program nedokaze korektne nacitat. zobrazi ti iba prvu fotku. treba to skusit otvorit v Sony softe.
tak isto mi to robilo s pixel shift na Pentaxe, programy ukazovali iba prvu fotku, aj ked v RAWe data boli aj s posunom snimaca v dalsich fotkach.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 8. 2020 11:19

Sony image data converter by to měl umět. Arw do dng souboru. Ale divné je, že ten dro RAW má stejnou velikost jako obyč RAW tak kde jsou ty informace navíc :D
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trasapi1 10. 8. 2020 11:51

lennyl_2 píše:potrebujem poradit.
Sonnar T* FE 35mm F2.8 ZA - neviem aky to ma AF a f2,8 je uz dost
Sonnar T* FE 55mm F1.8 ZA - je najdrahsi a neviem ci by som s nim fotil ked je ohnisko blizke 85/1,4

Sonnar T* FE 35mm F2.8 ZA a Sonnar T* FE 55mm F1.8 ZA - Mám, ak máš cestu do NR alebo LV (alebo tuším poznáš aj Vlado Mladší Roško tak aj s ním) môžeme spraviť stretko a vyskúšaš ak chceš.
trasapi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 8. 2020 08:04

Vcera mi prisiel novy batoh, taky akurat pre bezzrkadlovky na turistiku
https://compagnon-bags.com/de/shop/foto ... kpack?c=47

Je trocha tensi ako bezne fotobratohy, takze dobry pre bezzrkadlovky a na lahsiu turistiku.
Prepazky su rozmerovo mensie a trocha hrubsie, obe Sony tela a aj vsetky 4 objektivy tam vojdu tak akurat, okrem toho tam vlezu aj blesky, nabijacky, notebook a do vrchnej rolovacej casti aj oblecenie.
Cely batoh je po preskladani prepazok dost "tuhy", viac ako Lowepro ci Tamrac, ktore som mal par rokov dozadu (Tamrac Expedition 5 bol za 160€, Lowepro Vertex 200 AW za 220€ a tento vysiel cez Kickstarter 280€).

20200810_105809.jpg


Mam 3 Sony skla a Zeiss Batis 18/2.8, ten zobrazuje mierne teplejsie, v odtieni ma viac cervenej, viac mikrokontrastu (50/1.4 ZA je mu v tomto najblizsie), hviezdicky robi tusim z kadeho svetla skoro ako na zelanie.
Sony skla su, aj napriek podobnym farbam, dost rozdielne, 85/1.4 GM ma menej kontrastny bokeh, ako 50/1.4 ZA, a ma taky jemnejsi, celkovo iny obraz, no vysoku ostrost v HO (ked sa priclonia na f2,8, tak sa trocha podobaju).
35/1.4 ZA mi pride ako ziva voda, ma viac aberacie do f1.8, co sa mi nepaci, no velmi pekne prechadza z ostreho na neostre pozadie, ma to nieco do seba - uplne krasne fotky idu z neho najma medzi clonami f1.6-f2, kedy prida kontrast a ostrost v HO, no bokeh je stale jemny (vyrazne jemnejsi, ako novy Sony 35/1.8 ). Kontrast ma blizsie k 85/1.4. Podobne ako Zeiss Batis velmi rad vyraba hviezdicky a je dost dobry v protisvetle (drzi kontrast - rovnako aj 18 a 50).
Skoda, ze vzdialenosti od 2-3m mu pri portretoch velmi nesedia a treba ho clonit na f2 a viac pre vyssiu ostrost a kontrast - je zaujimave, ze hviezdy/nocna obloha mu v tomto nerobia problem. Ma cibulkovy bokeh, no vidiet to len obcas.

Vlado ma Sony? ja som ho videl uz daavno, este s Pentaxom.

Na fotenie deti mi pride 35mm lepsi, nez je 50mm, fotky su zivsie, akcnejsie a zaroven maju velmi atraktivne rozostrene pozadie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 11. 8. 2020 12:04

budem sa musiet asi aj ja zamysliet nad batohom, ked som dokupil Sigmu 100-400, mam len brasne a tam tu Sigmu musim tlacit.

Vlado ma stale Pentax, K-1II. naposledy som bol za nim este ked byval v Nitre, skusal som si vtedy jeho novy D-FA HD Pentax 150-450/4,5-5,6DC WR AW (zevraj je to prebrandovany Tamron).

znamy presiel nedavno na Sony A7III, ma tiez Samyang 45/1,8 a chvali tu zostavu.
skusil som teda na jeho radu nechat AF Track Sens na hodnote 4.

nikde som ale nenasiel info, co presne robi AF Pint nastavenie cez USB dock v Samyangoch (na videach to ludia maju rozne nastavene, aj pri 85/1,4 AF FE). z principu by na bezzrkadlovke nemal byt FF/BF, ale kedze mame AF na snimaci aj fazove aj kontrastne, tak to moze ovplyvnit ostrenie.
od vyroby som tam mal tusim +2, posunul som to na +3 este. ale nieco to isto musi robit, kedze mam AF-S uplne rozbite, ostri to neviem kam, je to vsetko blato.

tu su ukazky, AF-C slape:
nahlady.jpg


heslo: Samyang
https://uloz.to/file/davETSRVRaQ7/samyang45-rar
vsetko su to cvaky bez uprav - vypnute doostrenie, vypnute korekcie na aberaciu aj vinetaciu, proste surovy obraz z RAWu.
vsetky AF-C EyeAF, akurat na macky mi to chyta viac ňufák kua :D

podla mna je zbytocne za tych par euro predavat ten Samyang 45/1,8 AF FE.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trasapi1 11. 8. 2020 13:34

Vlado nemá sony pokiaľ viem mám pentax stále, ja mám a chcel som ho ísť už dávnejšie navštíviť s sony výbavou ktorú chcel vidieť, tak ma napadlo to spojiť. Tiež so bol kuknúť tú K1 výbavau a vtedy mi povedal, že ste sa stretli.
trasapi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 8. 2020 05:48

Aha, uz som sa zlakol, pre mna je nieco ako jednorozec, jediny clovek s Pentaxom, ktoreho poznam osobne a jeden z asi 3, co som videl za cely zivot.
Ak budete robit stretnutie dakde v NR, tak dajte vediet, mozno sa pridam ak bude cas (tieto dni je toho nejak vela) :D

edit: batoh je nachystany na prvu kratku turu, nebyt 4 piv, tak to ani vela nevazi, s nimi ma 8kg (a este nejake jedlo tam pojde a samozrejme voda) - je tam 1 telo, 2 sklicka, prsiplaste, bunda a par dalsich drobnosti.
DSC05071fb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků