Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 7. 8. 2020 05:18

To, co napsal Petrysek, to je pohled mladší generace, podpořené médií, bez toho, aby měli zvládnuté řemeslo. Jejich ideál je Sony nebo iPhone nebo Huawei, protože je to cool značka se super technologiemi. K přispívá tomu ta marketingová masáž.

Realita je ale taková, že klesající trh s fototechnikou dorazil koronavirus a že prodeje jsou žalostné bez ohledu na “fosilnost” nebo “nefosilnost” značky, výhledy na příští dva roky jsou hodně špatné.

To, co píše Davidoff je pravda z finančního pohledu, ale povede to k prohloubení krize, lidé nebudou mít důvod koupit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2020 06:12

Ty jo, já jsem si právě koupil rybí oko. To je psycho ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 8. 2020 06:37

Psycho je, ze este stale na mFT existuju skla ktore nemas :D

Tu F1.8 od Olympusu ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2020 07:18

Jo

Teď už ne :-) Alespoň co se Pro řady týká.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 7. 8. 2020 07:27

Davidof: kazdy jednou dospeje :) Tak at slouzi!

Fidko: :-D
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 8. 2020 07:45

Ten sa pacil aj mne, za nejakych 500eur co sa dal zohnat mi prisiel fajn, obzvlast na Olympus tele. Ale asi by som ho vyuzival trochu menej nez by mi bolo mile :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 8. 2020 11:03

Davidof: Ty už máš předobědnanou tu 150-400/4.5? ;-)

Ta rybina mě opakovaně taky svádí, super je, že se s tím dá fofit jak normálně, tak "rybinně", to je vychytávka, ale zatím se mi vždycky podařilo sám sebe přesvědčit, že to nepotřebuju a že to ohnisko už (téměř) pokrytý mám.
Ale za, tuším, 399 € na podzim při BF ve Francii, to jsem musel ženu poprosit, ať mě sváže už odpoledne. :D :D :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 7. 8. 2020 11:10

Znamy mi tento tyden ukazoval rybi oko 30mm na stredoformatu. Koukalo se do toho jeste pres sachtu a to byl kujva siroky zaber :) O necem takovem muzeme jen snit ...

... a co jsem se mrknul, ma to i prijemne malou min. zaostrovaci vzdalenost. S tim se uz da vyblbnout ;-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 8. 2020 11:25

Mě přišla narozeninová sleva, tak mi bylo blbý si nic nekoupit … ;-)


A samozřejmě jsem se kouknul, co se s tím dá dělat. Mám dokonce jeden dva nápady, doufám, že vlastní :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 8. 2020 11:56

No to chápu. Proto nemám rád ochutnávky v obchodech. Ten pocit závazku, že se ti dobří lidé se mnou z vlastního rozdělili... :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 8. 2020 12:37

Jo, on bol vlastne dokonca za 400eur ...

Na astro by to mohla byt sikovna vecicka.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 8. 8. 2020 06:44

Jen tak pro zajímavost: přišla mi stativová patka na 500 PF z USA, stála 2650 Kč, na poště mi ji uschovali za 130 Kč a buď musím zaplatit poště dalších 700 Kč a oni mi vyřídí clo a DPH a k tomu si připočtou poplatek dle sazebníku 700 Kč nebo pošlu na celníci syna, který vyřídí clo a pak s tím půjde ještě na poštu a vyzvedne díl. Já na to nemám nervy.

Jinými slovy, po zrušení výjimky je s dodávkami i maličkosti z Činy nebo USA taková pakárna, že jsem s tím asi skončil. Buď si to nechám přivést od nějaké firmy a dodat až do domu, nebo to kupovat nebudu, protože tohle vyřizování (minimálně 2x někam chodit, vyplňovat formuláře, ... ) je opruz.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 8. 8. 2020 07:08

Mne tiez tento tyzden doslo z posty avizo, ze mi zadrzali zasielku z Ciny (Rolanpro ptotah na 200-500 za 53€) kvoli precleniu. Do 1.7. to robila colnica zdarma, iba som doplatil clo alebo DPH, teraz to robi posta a berie si este za zastupovanie v colnom konani 9€, alebo to mozem preclievat sam, ale na to nemam nervy. Tak na buduce sa na zasielky z Ciny nad 22€ vyprdnem, nestoji to za to.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 8. 2020 09:30

Jo, to je genialna EU. Najskor zadarmo odovzdaju know-how a vyrobu Cine a potom placu, ze tam niekto nakupuje.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod houghs 8. 8. 2020 15:16

V Česku způsob proclívání přes asistenci pošty funguje už delší dobu. Zásilka se tím hodně prodraží, kolikrát ani nemá takovou hodnotu. Ale bude hůř. Od příštího roku se budou danit (clu to nepodléhá, proclívají se jen dražší věci) všechny zásilky, i tyto malé. To znamená, že budou drahé i kdyby je odesílatel poslal zadarmo.
houghs
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků