Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 8. 2020 12:50

Hlavně si konečně musím koupit ten dvojpopruh.

Můj poslední pokus skončil neslavně, ale peníze mi naštěstí po třetí urgenci vrátili.


Obvykle si vystačím s 10-25 + EM1X a 40-150 + EM13 s gripem. Na víc nemám čas a tahám to zbytečně.

Tak bych zkusil tu 70-200/2,8 místo 40-150/2,8. Třeba zjistím, že mi to lepší fotky nezajistí.
Ale uvažuju o tom.


Ta 28-70 je nejspíš kravina, ale na reportáž před a po závodě by byla samozřejmě dobrá.
Ale váží to skoro kilo a půl :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 8. 2020 12:53

Ferin píše:
Fidko píše:Ale len do momentu ked si uvedomis, ze s tou ekvivalenciou to nakoniec naozaj funguje trochu inak :)


Pravda, F11 skla (ještě) nemáme. :D

-- 3. 8. 2020 13:44 --

Davidof píše:No, já si říkal že 70-200/2,8 a možná 135/2. Eventuelně 28-70/2.


Sakra! Tak to abys manželce prodal výbavu a zaměstnal ji na plný úvazek jako nosiče. Pač tahat tohle fšecko spolu s MFT výbavou... :D


O F11 sklach sa nikto nebavi, ale u FF reprezentuju to, co sa u mFT povazuje za standard, dokonca ten lepsi :) A s mojou odpovedou to nijak nesuvisi.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 8. 2020 13:01

Byla to spíš oprava/doplnění k tomuto, tak jsem to navázal. :D
Snad neva. ;-)

Ferin píše:My máme fšecko!!
:D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 3. 8. 2020 13:02

Davidof píše:Mám pocit, že tu snad nikdo to R nemá, jen RP.

Jestli podlehnu R6, tak ti dám vědět, ale to ti asi moc nepomůže, co ? :-)


No R-ko zjavne v týchto našich kruhoch nezaválelo...
Ale ako to tak čítam, R-6 by mal byť celkom hit.
R-5 "vulgo krbová kamna" bude zaujímavé sledovať, ako to uchladia, keď panák tam musel dať ventilátor, nech to ide korektne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 8. 2020 13:06

Davidof píše:Tak bych zkusil tu 70-200/2,8 místo 40-150/2,8. Třeba zjistím, že mi to lepší fotky nezajistí.
Ale uvažuju o tom.


Říkám ti, vyzkoušej předtím tu 35-100/2. Kdo jednou zkusil, už nechce jinak. ;-)
Já to sice už do terénu netahám (zvlášť s dětma) a už taky nechci moc jinak (i když slzičku občas uroním), ale když vidím, co chceš všecko pořizovat, tak jedno SHG Zuiko ti žíly (a svaly) trhat rozhodně nebude. :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 8. 2020 13:10

bob222 píše:
Davidof píše:Mám pocit, že tu snad nikdo to R nemá, jen RP.

Jestli podlehnu R6, tak ti dám vědět, ale to ti asi moc nepomůže, co ? :-)


No R-ko zjavne v týchto našich kruhoch nezaválelo...
Ale ako to tak čítam, R-6 by mal byť celkom hit.
R-5 "vulgo krbová kamna" bude zaujímavé sledovať, ako to uchladia, keď panák tam musel dať ventilátor, nech to ide korektne.


Hlavně že to fotí bez přehřátí, video ať řeší jiní :-)


Ferin

Zkusím, určitě.
Naposledy upravil Davidof dne 3. 8. 2020 13:11, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 8. 2020 13:11

bob222 píše:
Davidof píše:Mám pocit, že tu snad nikdo to R nemá, jen RP.

Jestli podlehnu R6, tak ti dám vědět, ale to ti asi moc nepomůže, co ? :-)


No R-ko zjavne v týchto našich kruhoch nezaválelo...
Ale ako to tak čítam, R-6 by mal byť celkom hit.
R-5 "vulgo krbová kamna" bude zaujímavé sledovať, ako to uchladia, keď panák tam musel dať ventilátor, nech to ide korektne.


Panasonic ale nema limit, to 6K tam myslim vie ist neobmedzene. A hlavne je to skor fotak na video, R5 je hybrid. Aj ked teda som naivne dufal, ze Canon to nejak vyriesil a 30min 8K to tocit zvladne. Zial nie no :)

Skoda akurat rozlisenia na R6. Tiez mohli pouzit 3.2" displej. Su to take blbosti, pritom potesia.

Ta 35-100 f2 ku ktorej lepsia alternativa nie je ... nevyraba sa nahodou len vo verzii s hrkajucim "non-SWD" motorom ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 3. 8. 2020 13:30

Veru, ak si dobre spomínam, tá 35-100 bola pomalá cez redukciu aj na M1 kvôli absencii swd. Možno M1-2 to poriešila, ale skôr tomu moc neverím...
Aj keď 14-35/2,0 swd malo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 8. 2020 13:32

Bolo ich viac, ale konkretne tato vrciaca zalezitost SWD myslim nikdy nedostala.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 8. 2020 13:40

Žádnýho hrkání jsem si nevšiml (nebo možná jen zapomínám nebo mi nevadí). Pouze to při zaostření trochu "škubne", ale to je daň za velikost. Na E-M1 II jsem tím fotil akce, takže mě rychlost nijak zásadně neomezovala (narozdíl od 50/2), ale je jasný, že obecně jsou skla na m43 (až na nějakou výjimku) rychlejší.
Ale už jsem tím nějakou dobu nefotil, mozek má milosrdnou filtrovací schopnost, můžu znova vyzkoušet.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 8. 2020 13:57

Myslel som tym, ze ten stary motor je hlucny.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 8. 2020 13:58

Tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem (v rychlosti) hned. ;-)
I na C-AF to (v nic moc světle - zataženo) ostří (podle mého) dost svižně (rozhodně ne hůř než na E-30), oproti 50/2 nebe a dudy. Je ale pravda, že při větším skoku v zaostřovací vzdálosti to trochu zašelestí/zavrčí - mně osobně to nijak nevadí, proto se mi to asi ani hned nevybavilo, ale dovedu si představit, že někomu citlivýmu třeba může.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 8. 2020 17:25

Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 8. 2020 18:55

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 8. 2020 06:36

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků