Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 5. 8. 2020 05:45

Tak ta Z6 za tych 1149€ je kauf roka...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 8. 2020 05:47

To by bol ak by bol bez adaptera a objektivu :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 5. 8. 2020 06:49

jj, zlepsuje se :) A kde uz mohl byt, kdyby pouzival normalni 3:2 format - u toho sikmeho panningu by mu treba nezavazel ten maly modrobily canc na levem kraji :)

Davidof: ale vazne, dobre to mas ;-) Jsem zvedavy, kam se jeste posunes s temi dlouhymi skly.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 8. 2020 07:36

Z6 ma paradnu cenu, to uz by som zvazoval aj ja, co mi Nikon nepasuje :D (keby musim akutne riesit techniku) :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 8. 2020 07:38

Vy byste pořád řezali na nudličky.

Na tom kusu igelitu to celý stojí a padá, ten jezdec je až druhý plán, to snad je jasný … ;-)



Děkuji všem. Trochu jste mě ovšem vystresovali. To znamená, že příště už budu pod tlakem ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 8. 2020 07:49

Ty ceny jsou neodolatelný, ale odrazuje mě, že to budou kusy vystavené na prodejně na lanku, na které se dlouhodobě práší a všichni je berou do ruky.

Davidof, supr fotky, teď ještě galerii v Kozákově art stylu ;)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 8. 2020 07:55

Ondrej Bobek píše:Z6 ma paradnu cenu, to uz by som zvazoval aj ja, co mi Nikon nepasuje :D (keby musim akutne riesit techniku) :D


Ja som to objednal, uvidim, ci dojde. Nemyslim, ze za tie peniaze bude problem sa toho zbavit :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 5. 8. 2020 08:06

Tak to som zvedavy na dojmy. A nemas ty uz aj Sony A7 ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 8. 2020 09:10

A7 som mal, ale bolo to len na hranie. Chcel som si robit nejake porovnania s tym co mam a tak, nepredpokladal som, ze si ho necham. Ale v niektorych veciach ma celkom pozitivne prekvapil.

So Z6 je to podobne. FF zatial nezvazujem, zmenu systemu tiez, pretoze to co mam mam rad a vyhovuje mi to, navyse je toho celkom dost, ale ked mam moznost pohrat sa s niecim novym, rad si to skusim. A Z-mount sa mi paci, aspon ta orientacia na dostupnejsiu triedu objektivov, Z6 je vlastne hotovy fotak bez zasadnych obmedzeni, ale ako system mi zatial pre moje potreby pride nekompletny.

Viem si predstavit scenar, ak by ma to telo+objektiv nadchli, tak by som tym nahradil tie kratsie ohniska co mam a na zvierata by som si nechal co mam, ale nepredpokladam, ze sa to stane. Skor sa s tym par tyzdnov/mesiacov pohram, spravim si nejake porovnania a pootom sa uvidi. Ak to teda vobec pride, lebo ta cena je fakt brutalna, aspon ked pozeram na tie predrazene cinske eshopy :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 8. 2020 09:16

Z6 bude o vesmir inde, ako prvy A7, to ta isto zaujme viac :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 8. 2020 09:23

Jasne, ale ako vravim, prechod nie je cielom :-) Mna A7 nesklamala, vedel som co od toho cakat a ze EVF, AF rcyhlost atd nie su silnou strankou. Vlastne aniten snimac z pohladu sumu nebol. Bolo to skor o tom pozriet si fotky z FF a porovnat s tym co mam, pretoze internet je plny "recenzii" a nazorov ktorym nejde verit. Keby to bola A7 III, tam uz motyka strelit mohla. Je to kompletny system a zlakat by ma to vedelo, ale preskocit na Nikon a kupovat si DSLR objektivy ... neviem, skor nie. Ale ak doplnok pre ludi co ich uz maju ... uz teraz verim, ze by som s tym telom problem nemal.

-- 5. 8. 2020 11:00 --

Dolgor píše:Ty ceny jsou neodolatelný, ale odrazuje mě, že to budou kusy vystavené na prodejně na lanku, na které se dlouhodobě práší a všichni je berou do ruky.

Davidof, supr fotky, teď ještě galerii v Kozákově art stylu ;)


Na druhej strane, v horsom stave nez jazdene asi nebudu, mas tam plnu zaruku a za tu cenu ... . Inak ked sme pri predajniach, bolo by strasne super, keby tam tie fotaky sli aj v nejakej miere pouzivat. Dost ma rozculuje, ked pridem do Alzy, do showroomu a maju tam toho sice vystavaneho dost, ale vacsina toho v sebe nema ani baterku a tym padom sice zistis, ze to naozaj vyzera ako na obrazku, ale to je tak vsetko. Toto je nieco na com by asi predajcovia mohli popracovat, pripadne vyhradit moznost zapozicky pre niektore produkty (kludne za poplatok) a podobne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 8. 2020 12:49

Davidofa tu chválím opakovaně, za poslední rok se posunul o parník (a nafukovací člun k tomu). Je vidět, že má na focení čas a chuť k tomu (a navíc i zapálenou manželku).
Narozdíl od pamara vidím posun hlavně právě u širokých záběrů, to je teď Davidofův hlavní tahák, odhodil ostych a přemohl odpor (k širokáčům) a evidentně se právěže nebojí strkat foťák až pod nos. A v těchhle ohniscích nemá problém ani s technikou, ta 10-25 píše.
Teď jen čekám, až D. vypíše nějaký ty letní kurzy. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 5. 8. 2020 13:16

Jo, to ma tiez stve, ze fotak chytis do ruky a tot vsjo. Nemozes vyskusat totalne nic, kedze tam nedaju baterku. To je potom na dve veci. Este u nas vo Fotolabe su ochotni a daju aj vyskusat funkcny fotak. Svojho casu som si tam osahal/vyskusal Z6...iba tak, ze nech viem co je to zac. Potom do mesiaca som ho kupil :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 8. 2020 13:28

Objednal som v tom Planeu maleho Panaka TZ80, chcem skusit ultrazoom a za tu cenu nie je o com :D
Narychlo som pozeral RAW fotky, kvalita obrazu je na sirokom ohnisku slabsia ako z mobilu, no mobil nema tak obrovsky zoom....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 8. 2020 15:51

landov píše:Jo, to ma tiez stve, ze fotak chytis do ruky a tot vsjo. Nemozes vyskusat totalne nic, kedze tam nedaju baterku. To je potom na dve veci. Este u nas vo Fotolabe su ochotni a daju aj vyskusat funkcny fotak. Svojho casu som si tam osahal/vyskusal Z6...iba tak, ze nech viem co je to zac. Potom do mesiaca som ho kupil :-)


Ono si vzdy vies zobrat nejaku vec napr z Alzy a o 14 dni im to vratit, ale robim to nerad ak nepocitam s tym, ze si to necham. Aj ked chalan v Alze povedal, ze on to tak robi stale a nemam to riesit. Nedavno som si tak prvy krat "pozical" Suunto 9 Baro, ale boli v rozbalenom stave, co chapem, ze ked im to do tyzdna vratim, daju to dalej ako rozbalene a nestratia nic. Este cakam, ked budu v takom stave Fenix 6x :-D

Ja som inak v tom planeu pozeral este ten maly odolny Panasonic za 49eur, ale je to skor taka nudzovka a asi by som to nevyuzil. Staci mi, ak dojde ta Z6. Akurat kks ... 150eur za 64GB kartu ...

Nejaka mala karticka asi defaultne k Z6 nie je, co ? :-D

Ta G90 za 430eur aj s 12-60 je tiez super deal pre niekoho, kto zacina. Tu Z6 tam uz ale nevidim, tak dufam, ze dojde.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků