Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod drive18 3. 8. 2020 20:19

No praveze ak si zvyknuty z Panas. skiel ovladat clonu prednym alebo zadnym rolerom, tak ti clonovy krouzek urcite nebude chybat na 27/f2.8.
Co sa tyka ostrosti , ja som naopak na photozone.de videl recenziu ze 27mm je uz na f2.8 paradna aj v rohoch i v porovnani s 23/f2 . Vsak zajdi si do kamenneho obchodu pak, a vyskusaj ci uz rychlost ostrenia / zvuk pri ostreni a kresbu / bokeh oboch.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 3. 8. 2020 20:25

drive18: díky...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 4. 8. 2020 12:40

Nový článek na blogu ISO 12800:
Dočká se ještě X-T3 nových funkcionalit?
https://iso12800.cz/2020/08/fujifilm-x-t3-dockame-se-jeste-kaizenu/
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allien driver 5. 8. 2020 09:57

na tomto blogu ma zaujal koment k článku: První dojmy z přechodu z Fuji X na Sony Alpha (A7 III), ktorý to asi v zkratke tak nejak vystihuje :
(výťah)
Proste Sony je pro lidi, kteri chteji o trochu vyssi kvalitu vystupu v extremech za cenu cca 1,5-2x vyssi hmotnosti a ceny. Kdyz je nekdo amater, co ma dostatek penez nebo fakt vnitrne potrebuje maximum, tak ma Sony smysl asi taky. Kdo chce kvalitni skladny fotak na denodenni pouziti, ktery je technologicky moderni, ale nebude stat majlant, tak je to za me spis Fuji. Na takove to denodenni noseni je taky Fuji podle me lepsi, prochazet se jen tak po meste s A7R a velkym a drahym zoomem podle me neni uplne ideal.

-- 5. 8. 2020 11:03 --

neviem, ale tie dojmy z prechodu na Sony v tomto článku mi prídu nejaké rozpačité, ale môžem sa mýliť..
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 5. 8. 2020 12:59

foto1977 píše:Jinak pro případné zájemce z eglobalu, paypal mi ten set nacenil na 22tis, tak jsem si dal převod měny přes svou banku (air bank) a vyšlo mě to na 20.900. Také samozřejmě přes paypal.
Za tu cenu si myslím, že to je dobrý kauf...
nejak mi to nesedí foto1977, dnes najnižšiu cenu setu x-t30 18-55 na eglobal som našiel 879.-€. Dnešný kurz stred je 26,221 Kč za 1€. Po prepočte stredom (stred nedá žiadna banka) to vychádza na 23048 Kč, čo je teoreticky najnižšia možná. V skutočnosti bude ešte vyššia. Zrejme tam máš iný objektív, ako si uviedol v príspevku.

xt30_set.jpg
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 8. 2020 13:12

Koukal jsem že už to zvedli o skoro 100 eur.
Minulou středu to zlevnili na 798 eur, ve čtvrtek jsem to hned objednal.
Za tu cenu byla jen ta "uhelná" verze.
Zrovna dnes mi přišel mail, že se to chystají zabalit a odeslat.
egc.jpg
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allien driver 5. 8. 2020 13:25

Kurňa, to si mal kliku! ;-]
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 5. 8. 2020 13:33

trochu odbehnu od tematu...co je to ten eglobal? To neznam...koukal jsem tam treba na xf56f1.2 a ta cena je jen o kousek vetsi nez se prodavaji bazarove...?
Neni tam nekde nejaky hacek?
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 5. 8. 2020 13:35

foto1977, tak to si môžeš rovno kúpiť plnú verziu C1. Fakt odporúčam. Hlavne pri úprave farieb, potom laso, efekty, atď. Stojí to za to, pokiaľ budeš chcieť vydolovať maximum. Perfektné výsledky pri tlači hlavne na plátno.
Naposledy upravil Allien driver dne 5. 8. 2020 13:36, celkově upraveno 1
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 8. 2020 13:36

rhinos:
https://forum.digiarena.zive.cz/viewtopic.php?f=209&t=1295178

-- 5. 8. 2020 14:39 --

Allien driver píše:foto1977, tak to si môžeš rovno kúpiť plnú verziu C1. Fakt odporúčam. Hlavne pri úprave farieb, potom laso, efekty, atď. Stojí to za to, pokiaľ budeš chcieť vydolovať maximum. Perfektné výsledky pri tlači hlavne na plátno.

Nejprve pořádně otestuji express verzi a pak popř. v nějaké akci koupím full.

Jinak ten set s x-t30 tam byl za tu cenu 4 dni, sám jsem zde na to upozorňoval...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 8. 2020 18:18

Sháním CZ návod k x-t30 v pdf...
Kdyby ho nějaká dobrá duše měla, prosím o SZ.
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drive18 5. 8. 2020 21:08

Naco SZ, ja vsechny navody v pdf taham z tadeto:
https://www.camerauserguide.net/googles ... ilm%20XT30
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 8. 2020 08:49

Ohledně toho přecházení mezi APS-C a FF... Jsem přesvědčený, že APS-C formát ještě zažije renesanci. Co naplat, přestože se pro FF dají nadesignovat poměrně kvalitní a přitom kompaktní objektivy, jako celek bude APS-C systém mít vždy možnost být ještě menší (při stejné nominální světelnosti a ekvivalentním rozsahu ohnisek). Po menším ale kompetentním systému bude poptávka pořád, mnoho lidí se unaví i z nošení FF bezzrcadlovek (po ještě větší únavě z DSLR) a bude chtít něco menšího a levnějšího. Rozdíl v obrazové kvalitě mezi např Fuji a Sony nebo Nikony není tak velký, aby bylo třeba se jím nějak moc zabývat. V podstatě je to jen cca 1 EV v šumu, který začíná být relevantní až někde okolo ISO 6400, kam se člověk zase tak často nedostane, a v možnosti mít fotoaparát s vyšším rozlišením. Jenže těch cca 24 -30 Mpixelů vídaných u APS-C je dost na docela hodně velké 3/4 metrové tisky v supr kvalitě, a kdo dělá větší. Plus za chvíli bude všude pixel shift, a nadto má každý možnost skládat panoramata. ...Je samozřejmě třeba splnit podmínku, že budou dostupné zajímavé stroje a optika. Fuji má dneska v tomhle velký náskok, ale trochu trpí tím, že některá optika je v některých směrech trochu zastaralá (například AF motory prvních pevných skel), což některé lidi odradí. Bohužel se teď Fuji dost soustředí na středoformát a na Fuji X se inovace optiky zpomalila.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 6. 8. 2020 10:47

tak dnes som vychytal zľavu aj ja :). C1 Full je momentálne v 25% zľave za cca 111€ až by niekto mal záujem:
c1 save25.jpg
c1 save25.jpg (26.28 ) Zobrazeno 2307 krát


-- 6. 8. 2020 11:54 --

Dolgor, súhlasím, až na tie 3/4 metrové tisky neviem ako si to myslel. ja som z 16MPix snímača (x-e1) nechal tlačiť na plátno 1x0,7m a profi super kvalita. A myslím že aj 1,2x0,8m (väčšie už nerobia tam kde chodím) by bolo super.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 6. 8. 2020 11:07

A ja mam znameho, ktery z Fuji X10 ma doma vice nez metrove platno :) Ony jsou tisky a tisky :)

Dolgor ma pravdu. Ta kvalita byla dostatecna uz drive na vetsi tisky, tak proc by nemela byt dostatecna nyni a v budoucnu.

APS-C i M43 smysl mit nadale bude, ale predevsim pro narocnejsi uzivatele, kteri vyuziji nejakou vyhodu systemu, kterou jim mobily poskytnout nemuzou - ergonomii, hledacek, praci s blesky, rozsahy ohnisek atd.
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků