Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 1. 8. 2020 08:35

rodri: to je chodsky pes, ne? Ti jsou fajn!

davidof: no to jsem zvedavy, jak se ten tvuj "boj" bude rozjizdet. V kazdem pripade mas co fotit hned na zahrade :)

Mimochodem - ma nekdo zkusenosti se silnejsimi ND filtry (ND1000)?

- B+W by melo byt fajn, ale cena za 82mm mi na prilezitostne pouziti prijde dost
- Hoya mi prijde fajn jako kompromis cena/vykon
- Haida je udajne ok, ale muzou byt problemy s odlesky

Nejaky tip?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 8. 2020 09:45

Dnes rano sme boli na rybach, ale ani zaber. Tak aspon nejaka ta lucna kvetina.
Z6+T70-200/2,8
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 8. 2020 12:31

A ryby braly ? ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 8. 2020 17:34

Dnes se konal v Praze Troji Český pohár skupiny ČEZ ve vodním slalomu, tentokrát tam nebyl ani nikdo ze známých, ale když už jsme šel kolem a měl foťák s sebou tak jsem udělal pár fotek. Ale štěstí mi moc nepřálo, jednak na místo na focení (dvě hodiny po začátku je celkem pozdě na obsazení ne nejlepšího, ale aspoň dobrého místa, problém byl hlavně kvůli světlu) a za druhé mi uplavala sluneční clona na 70-200mm, což mne následně stálo něco přes tisíc korun.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

AF-S Nikkor 70-200mm f/4G ED VR
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 8. 2020 18:12

cport píše:rodri: to je chodsky pes, ne? Ti jsou fajn!

davidof: no to jsem zvedavy, jak se ten tvuj "boj" bude rozjizdet. V kazdem pripade mas co fotit hned na zahrade :)

Mimochodem - ma nekdo zkusenosti se silnejsimi ND filtry (ND1000)?
i


Taky jsem si říkal. ;-)

VFFoto. Ty jsou dost chválený a za dobrou cenu.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 1. 8. 2020 18:33

cport píše:rodri: to je chodsky pes, ne? Ti jsou fajn!

davidof: no to jsem zvedavy, jak se ten tvuj "boj" bude rozjizdet. V kazdem pripade mas co fotit hned na zahrade :)

Mimochodem - ma nekdo zkusenosti se silnejsimi ND filtry (ND1000)?

- B+W by melo byt fajn, ale cena za 82mm mi na prilezitostne pouziti prijde dost
- Hoya mi prijde fajn jako kompromis cena/vykon
- Haida je udajne ok, ale muzou byt problemy s odlesky

Nejaky tip?


Mám 77mm ND1000 Haida a úplně v pohodě.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 1. 8. 2020 19:57

Cport, jo jo, je to chodak. Driv jsme meli zlataka, ale potrebujeme hlidace, tak jsme si poridili chodaka.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 8. 2020 20:51

Náš chodák hlídal asi tak, že nás při jeho přítomnosti v baráku dost slušně vykradli. ... Pravda, ségra ho trochu nepochopitelně tenkrát zavřela u sebe v pokoji, takže jako jediná z toho vyšla bez ztráty kytičky.
Jinak se jí ale podařilo z něho udělat spíš gaučáka. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 1. 8. 2020 21:34

Díky za tipy na jiné značky filtrů. Z více stran jsem za dnešek slyšel dobré zkušenosti i s tou Haidou, tak ještě mrknu i na toto i na Vffoto ...

Choďák je mazel, rodinný pes, moc si ho jako psa hlídače nedokážu představit.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 2. 8. 2020 01:47

No, strejda choďáka trochu překrmil, navíc razil heslo, že do jednoho roku se pes nevychovává, tak ten pak budil zdání Maxipsa Fíka kombinovanýho s vlkodlakem, ten když se k tobě přihnal, tak i jako jemu známej příbuznej ses loučil s (minimálně plnohodnotným) životem. ;-)

-- 2. 8. 2020 02:51 --

rodri píše:Včera večer jsem si zkusil jen tak z nudy vyfotit Saturn. 600 mm eq. je na to málo, můj stativ na 1700Kč taky není nic moc :-)) , ale náznaky prstenců vidět jsou.


Moc pěkný. Z vlastní zkušnosti vím, že i s hvězdářským dalekohledem je Saturn velmi náchylnej na sebemenší otřes.
Ale Jupiter vyfotíš docela v pohodě i se čtyřma (galileovskýma) měsícema.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 2. 8. 2020 05:07

Davidof píše:A ryby braly ? ;-)

No praveze nie. Ale aspon prechadzka v prirode bola.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 2. 8. 2020 14:32

Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 2. 8. 2020 15:43

Ferin, nas starsi chodak hlida primo prepisove, uz ma mezi postakama a kuryrama jmeno, takze za plot se nikdo neodvazi. Kvuli pani co nosi letaky jsem musel dokonce predelat postovni schranku. :D . Mladej se zatim uci jak na to, bydlime az na kraji mesta a ostrejsi pes se hodi.

Jupiter I s ctyrma mesica mam vyfocenej taky, je hned vedle Saturnu a je daleko jasnejsi. Ale neprisel mi tak zajimavej abych ho sem postnul.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 2. 8. 2020 18:22

Monikash: Včera se jela kvalifikace, neboli jak slalomáři říkají "kvalda". nezáleželo na čase, ti z první desítky jeli dnes naostro nominační závod a čas ze včerejška se jim nepočítal.

Dnes jsem měl jenom asi hodinu, místo 70-200/4 jsem zkusil na D850 Nikon 105/1.4 (na plnou díru !) a byl jsem spokojenější, rychlejší čas mi lépe zmrazil pohyb a menší hloubka ostrosti fotkám slušela:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jo, jo, když na sport, tak s portréťákem :-)-
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 8. 2020 05:26

Ano, ta mensia HO dava tym fotkam uplne iny look. Preto aj ked som mal rad Nikon 70-200/4 a bol paradne ostry aj kompaktny, neskor som ho predal, pretoze na APSC som mal Sigmu 50-150/2,8 z ktorej boli fotky proste "lepsie" a aj ohnisko bolo univerzalnejsie.
Ked som kupil Z6, tak som uvazoval, ze znovu ten 70-200/4 kupim, ale vyhrala svetelnost a preto som zobral Tamron70-200/2,8G2...nelutujem !
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků