Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 7. 2020 13:47

Někdy je mi, bez nadsázky, záhadou, jak vlastně ty stavby vznikají.

Nejen, že nemají metr, ale naprosto nikdy nemají ani plány. Nikdy. A navíc nikdy nikdo vlastně nepracuje.

Přesto ty stavby nějak záhadně rostou :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 7. 2020 13:57

Jj. I když, konkrétně u těch dveří plány měli ... ovšem neaktuální verzi, ještě k tomu (neaktuální) ob jednu. :D A na těch dveřích se v nich nic neměnilo.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 29. 7. 2020 14:38

Podsvícené tlačítka na foťáku by se mi hodily, škoda že to aspoň od vyšší třídy není standard. Jinak na focení v noci používám čelovku Fenix HL60R a můžu jen doporučit, je skvělá. Má 5 úrovní výkonu, na maximum to svítí fakt hodně (950 lumenů). Světelný kužel je dostatečně široký. Navíc má 2 červené ledky, které jsou ideální na focení hvězd. Člověk s nimi může ovládat foťák, nebo hledat v batohu jiný objektiv a přitom se oči nemusí znovu adaptovat na tmu. Po vypnutí a opětovném zapnutí se čelovka zapíná do posledního zvoleného režimu ;-)
Jinak v pondělí jsem se byl pokusit o kometu a nevybral jsem si na to nejlepší den. Ale komárům jsem udělal radost. Další pokus dám v pátek, snad to bude lepší :-)
Přílohy
fenix-HL60r-new.jpg
fenix-HL60r-new.jpg (40.71 ) Zobrazeno 1952 krát
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 7. 2020 15:26

Davidof píše:Teda, teď vlastně najednou nevím, co je to HO :-))))


No přeci velikost modelů vláčků, napadlo tě snad něco jiného?
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 7. 2020 15:31

Bohužel ano ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 7. 2020 15:37

Nj, věčný boj, zda HO, nebo H0. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 7. 2020 15:56

Tak fakticky to je samozřejmě H0 (halbnull), ale tak nějak to zlidovělo jinak (kupodivu nejen u nás). Koneckonců to není zdaleka jediný podobný případ :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 29. 7. 2020 21:17

mandak1 píše:Ganec číslo 2 se ozval.

Nojo, ale na rozdil od tebe aspon pod svym docasne stalym nickem a navic i k veci.

-- 29. 7. 2020 23:00 --

Davidof píše:No, ten přechod je spletitý, málokdy je to tak, že nová technologie je ve všem hned lepší.
Někdy je to dáno možnostmi výrobce, jindy je to ale k nepochopení - třeba ta ergonomie úchopu a tlačítek. A podsvícení určitě taky.
Tento problém nezbyde než řešit nějakou čelovkou s regulací svitu, ale podsvětlená tlačítka by to řešila lépe :-)

Jsem tedy presvedcen, ze ta absence podsviceni nebude dana technologii, ale tim, ze v ramci teto technologie zatim nevydavaji modely, ktere by radili do kategorie, kam se to podsviceni dava.
Me proste vzdy pobavi bojovnici za technologie. Navic za nove technologie, ktere ani nejsou novymi technologiemi. Kompakty tu jsou prece jiz davno, jen nyni se povedlo marketingove nasmerovat dav spravnym smerem. A ti, kteri tuto "novou" technologii zacinaji realne pouzivat a realne uvazovat zjistuji, ze to zas tak strasne vyhodne neni v globale. Treba: AF bývá méně nachylny k nutnosti doladeni, nicmne byt tomu tak nemusi, co potvrzuji i vyrobci svymi ciny https://onlinemanual.nikonimglib.com/z7 ... 06_13.html, o absurdnich vyrocich typu "v EVF vidim presne jak bude vypadat vysledna fotka" snad uz ani netreba diskutovat, absolutne tiche foceni by bylo prima, kdyby to s nim v realu bylo tak, jak si predstavuji netovi milovnici funkci a parametru .. proste tech limitu je spousta, ale zdaleka nejen u bezzrcatek a pro me je teda priorita mit co nejpouzitelnejsi techniku/system/batoh/hromadu fotoblbin, coz myslim jsem momentalne nasel u Nikonu, kterej bych ale taky za spoustu veci nejaradeji bum bum.
A zpet k celovkam a jinym svitilnam-no ty jsou dost na ***** treba nekde na koncerte nebo jinde ve "tme", kde nechces poutat pozornost.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 7. 2020 12:58

Dnes po ceste...V pravo Marianska Hora (Levoca), putnicke miesto. V pozadi V.Tatry.
Canon GXMK3
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 7. 2020 16:18

No, já bych taky radši měl podsvícená tlačítka (a v záloze čelovku), než jen tu čelovku. V tom se nehádám.

Co se týká ladění AF, tak MILC tu možnost sice taky mají, ale protože v tom řetězci měření ubylo několik sčítanců, zatížených chybou, tak je jejich přesnost prostě lepší. Ta adjustace tam je převážně kvůli objektivu.

Náhled expozice v hledáčku máš, není to o nic horší, než když to na DSLR kontroluješ ex post na LCD, akorát tady to vidíš před zmáčknutím spouště. Určitě bych netvrdil že to je absolutně přesně, ale informace je to docela cenná.

A tiché focení ? To funguje skvěle, má určité limity, ale je to opravdu parádní nástroj. A zatím nikdo závěrku nezrušil, takže v případech, kdy nejde použít ho prostě nepoužiješ. I tak je foták řádově tišší.

Celkově bych ale řekl, že nemá cenu fanaticky popírat fanatická tvrzení fanatických obdivovatelů MILC ( ostatně ti/ten už sem ani nechodí).

Tím se člověk nic kloudnýho nedoví.

Je třeba přijmout fakt, že každá technologie má svůj soubor vlastností, pochopit význam těch vlastností a vybrat si vhodný kompromis. A přijmout fakt, že někdo jiný si ze stejných vlastností vybere úplně jiný výrobek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 7. 2020 16:32

"Je třeba přijmout fakt, že každá technologie má svůj soubor vlastností,..." a především to, že ses tu na fóru naučil docela užitečný věci. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 7. 2020 17:22

Strašnou spoustu věcí :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 7. 2020 17:38

Samo. I když tebe jsem tím nemyslel. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2020 18:35

Tohle forum je zdroj poznání, kdyby sem chodil můj brácha, tak by možná neprodal Canon a nekoupil si na focení čoklů v pohybu Fuji. Ale možná by to koupil stejně, protože je to cyklista a pejskař, což mi samo o sobě stačí na stanovení diagnózy, další vyšetření netřeba :-).

On neustále odmítá fungující řešení a miluje “technologie budoucnosti”. Sice mu to skoro nikdy pořádně nefunguje, ale je “nositel pokroku”, sranda je, že když se ho zeptám na tu super vychytávku za rok, tak už má většinou nějakou novou. Takže mám většinou něco co je “sto let za opicemi”, ale funguje mi většinou mnohem déle, než ty jeho “supertechnologie”. Ale chápu, že je to nuda, když nemusím řešit problémy, které jsem si sám způsobil svojí poněkud riskantní volbou.

Takže s tím souborem vlastností je to tak.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 30. 7. 2020 20:35

Davidof:

a pak ten mobil, bo kdyby se sepsula ta celovka, at neni pruser

vsak jsem psal, ze AF byva mene nachhylny k nutnosti doladeni

jiste, ja ale odkazoval na absurditu vyroku o tom, ze tam maji presne to same
cenne to je, pokud to ukazuje spravne, coz spouste lidi neukazuje treba proto, ze si to dobrovolne rozsteluji

tiche foceni muze fungovat skvele pokud ti neprodaji neco, co dela rachot nejak jinak, coz neni uplne vylouceno

jinak ja bych zase rekl, ze to vidim fanaticky nemlich jako ty a jako ty jsem to vlastne i napsal, jen teda z druhy strany

akurat teda mi prijdou jini mnohem fanatictejsi nez Ganec, on sice IMO pouzival zvlastni hodne nestandardni konstrukce, ale zas na druhou stranu, pokud byla debata v mezich, ze mu to umoznila, tak argumentoval dobre....skoda, ze ho zlakala kovidova vyzva, mohla tu byt vetsi sranda

jo hele na toho troubu bude asi lepsi nereagovat, co?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků