Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 7. 2020 09:56

Souhlas. Doufám, že se jim podaří to nějak restrukturovat a udržet i v Evropě.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 7. 2020 10:00

Skor si myslim, ze preorientuju strategiu z PRO modelov na viac entry level fotaky. Ich popularita v japonsku stavia primarne prave na tejto triede fotakov.

Okrem toho je tato trieda na vyvoj daleko menej najkladna, pretoze mozes recyklovat fotaky do aleluja a nikto si to nevsimne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 7. 2020 10:52

Dosavadní deklarace ale mluví o přesným opaku.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 7. 2020 11:07

Ano, ale ich cielom nie je popisovat realitu :)

Faktom je, ze sanca presadit sa s profesionalnym systemom je blizka 0. Spali 4 roky, najblizsie roky sa asi tiez zasadne neposunu a posledne Canony a orientacia sa na lahsie profesionalne skla im asi tiez 2x nepomoze (viem si predstavit, ze konkurencia ako SONY a Nikon bude podobnu strategiu, mozno v mensich extremoch kopirovat). A pri kratsich ohniskach je cely ten koncept profi mFT systemu postaveny na hlavu.

Aj v Japonsku predavaju lacne a stare fotaky, ktore si japonec dokupi ku kavovaru aby dostal postovne zdarma. Ono by to vo vysledku vobec nebola zla strategia, akurat mne osobne 2x nevyhovuje, kedze nie som cielovkou.
Naposledy upravil Fidko dne 21. 7. 2020 11:08, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 7. 2020 11:08

Moje osobní zkušenosti s EM1-3 a EM1X potvrzují obrovský pokrok v AF a funkcionalitě celkově. A nakonec i v tom šumu na vyšší ISO. V tom šumu ale samozřejmě ty dvě EV jsou pořád.

V přímém porovnání u sportovních fotek je často slabina míra rozmazání pozadí, hlavně tedy u delšího skla ala 70-200. S tím nic nenadělám.

Zase ale nemusím na detaily nasazovat makro objektiv a na panningy nebo fotky s pomalým časem je procento ostrých fotek taky vysoké.

Při focení nablízko byl Olympus (EM1X) řádově úspěšnější, než konkurence, i když ji v ruce drželi mnohem lepší fotografové.

To vnímám jako dobrou práci, která se mě osobně nějak dotýká a něco mi přináší.

Takže já osobně u Olyho vidím progres, ovšem hlavně při reálném focení, což se samozřejmě nepočítá.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 7. 2020 11:12

Poprave, v tom ISO som nejaky progress vnimal tiez, ale po tom co som videl porovnania ISO E-M1 III a G9, celkom ma to vydesilo. G9 mi prisla lepsia.

Inak samozrejme pokrok tam je velky. Z pouzivatelskeho hladiska (ktore bolo inak desive). Ja nejdem rozoberat AF atd, lebo tie fotaky nemam, a tvoje skusenosti su nejake, skusenosti inych su zase ine atd. Bolo by to zbytocne.

Zijem ale v realite a faktom je, ze ak chces dnes predavat 4 roky stary, papierovo len prebaleny fotak za takmer 2000 eur, mozem Ta potlapkat po pleci, zazelat Ti vela stastia, ale budem si o tom mysliet svoje.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 7. 2020 11:17

Davidof píše:Moje osobní zkušenosti s EM1-3 a EM1X potvrzují obrovský pokrok v AF a funkcionalitě celkově.


To nemá smysl. Sisyfovská práce. O praxi tu přece nejde. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 7. 2020 11:30

Vidim, ze citanie Ti stale robi problemy :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 7. 2020 12:29

No, prostě na to mám jiný názor, každá generace EM1 překonala tu předchozí o dostatečné množství praktických funkcí. Podle mě, tedy. Měl jsem všechny a se všemi jsem fotil.

Ohledně potlapkávání po ramenou se radši nebudu vyjadřovat, opravdu nemám rád diskuse, ve kterých jedna nebo obě strany ke svému štěstí potřebuje svého oponenta nějak znevažovat.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 7. 2020 12:47

Akurat, ze takto to vobec myslene nebolo. Ja predsa nehovorim o tebe a tvojej E-M1 III, ale o tom, ze s tym co oni povazuju za upgrade skratka dobre cisla nedosiahnu.

V mnozstve praktickych funkcii urcite zlepsenie nastalo, ale na vlastne menu, joystick a USB nabijanie dnes asi nikoho nenamotas. V tejto triede je to standard.

Cize este raz. Ja nespochybnujem tvoj nazor, ani skusenosti s E-M1 III. X krat som napisal, ze je to fajn fotak atd atd, nebudem sa opakovat. Zaroven si ale myslim, ze je "nepredajny", podobne ako Xko a cela ta trieda fotakov. Preto si myslim, ze sa do buducna nebudu orientovat primarne na profi modely. To je cele.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 21. 7. 2020 13:39

Fidko píše:Ano, ale ich cielom nie je popisovat realitu :)

Faktom je, ze sanca presadit sa s profesionalnym systemom je blizka 0. Spali 4 roky, najblizsie roky sa asi tiez zasadne neposunu a posledne Canony a orientacia sa na lahsie profesionalne skla im asi tiez 2x nepomoze (viem si predstavit, ze konkurencia ako SONY a Nikon bude podobnu strategiu, mozno v mensich extremoch kopirovat). A pri kratsich ohniskach je cely ten koncept profi mFT systemu postaveny na hlavu.

Aj v Japonsku predavaju lacne a stare fotaky, ktore si japonec dokupi ku kavovaru aby dostal postovne zdarma. Ono by to vo vysledku vobec nebola zla strategia, akurat mne osobne 2x nevyhovuje, kedze nie som cielovkou.


Zmiňovat zde Canon a Nikon je trochu mimo. Pokud jsem si všiml, tak jim v oblasti bezzrcadlovek (kam vývoj zřejmě směřuje) ujel vlak. Stávající výrobci m43 (a je úplně jedno jak dopadnou) nabízejí ucelený systém. Když se podívám na nabídku C a N, tak každý momentálně nabízí cca 10 objektivů - u Canonu je více než polovina nad 50 tisíc a divil bych se, že profesionál sahne po některém z Canonů s F7.1 a F11. Pokud to s fotodivizí Olympusu dopadne špatně, bude alespoň pro mě, nejlepším řešení koupit ještě jedno tělo E-M1 iii a počkat na věci budoucí.
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 7. 2020 13:48

Tazko povedat, co s Nikonom, ale o Canon obavy nemam. Sice tych skiel nemaju vela, ale jednak su spickove a jednak pribudaju relativne rychlo. Uz sa hovori o podpore od Sigmy/Tamronu/Samyangu, takze to zrejme nepotrva dlho. Plus mnoho ludi ktori cakali prave na Canon/Nikon mozu pouzivat svoje DSLR skla cez takmer dokonale fungujuce adaptery.

Ano, aktualne je mFT stale ucelenejsi system, ale z dlhodobeho hladiska je to smerovanie jednoducho zle.

Inak kupit dalsiu E-M1 III, alebo Xko, alebo cokolvek co Ti vyhovuje vobec nie je zla strategia. Su to hotove fotaky a ani do buducna nebudu velkym limitom. Akurat take to prakticke rozmyslanie, ze pouzivas nieco co funguje kym to funguje a nikam sa neobzerat je pomerne vzacna. Mne to napriklad chyba. Ak prejdem k inej znacke, rozhodne to nebude o tom, ze mi to nevyovuje. Jednoducho nechcem vlastnist a uz vobec nie investovat do niecoho, v com nevidim buducnost. Pokial to mas inak ... zavidim :)

Canon 100-500 bude imho trhak. Je to nastupca 100-400 co je takmer legendardne sklo. Tento novy ma prakticky rovnaky priebeh zvetelnosti, ale 100mm navyse. Tusim je dokonca o 100g lahsi.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 7. 2020 14:14

zbynek.hromek píše:Zmiňovat zde Canon a Nikon je trochu mimo. Pokud jsem si všiml, tak jim v oblasti bezzrcadlovek (kam vývoj zřejmě směřuje) ujel vlak. Stávající výrobci m43 (a je úplně jedno jak dopadnou) nabízejí ucelený systém. Když se podívám na nabídku C a N, tak každý momentálně nabízí cca 10 objektivů - u Canonu je více než polovina nad 50 tisíc a divil bych se, že profesionál sahne po některém z Canonů s F7.1 a F11. Pokud to s fotodivizí Olympusu dopadne špatně, bude alespoň pro mě, nejlepším řešení koupit ještě jedno tělo E-M1 iii a počkat na věci budoucí.


Asi tak.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 21. 7. 2020 14:39

Takto to dopadne, když zapomenete HHHR a cvaknete Rehka (bez ořezu, bez doostření).

Obrázek
http://www.fotozh.eu/obrazky/P7210611.jpg
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 7. 2020 15:18

Taky se mi to už stalo - po focení krajiny jsem vyfotil na HHRS portrét. Byl rozmazaný, ale zachránil mě ten doprovodný jednoduchý RAW.

Ta myšlenka s koupí ještě jedné EM1-3 je zajímavá :-) Většinou to nakonec člověk neudělá, a ani to není moc potřeba, protože foťák ti vydrží mnoho let. A za deset let bůhví co bude.

Každopádně jsem rád, že když už se to stalo, stihli aspoň vydat tu trojku. V ní je ta idea MFT zhmotněna velmi důstojně.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků