Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 21. 7. 2020 06:56

milann88 píše:Občas je váha výbavy vyloženě za trest, dnes jsem krosnu, kde tři čtvrtiny zabiralo vybavení, vynesl na hřeben Krkonoš z posledních sil, dvacetpet kilo na zádech se pronese. Ale důvod, proč jsem to podstoupil, za to stal. Dokonalá lokalita na focení kuliska nejmenšího, v některé momenty jich kolem bylo snad šest nebo sedm a nejodvaznejsi jedinci byli tak dva metry. Zážitek velký, zítra druhý pokus, možná postnu i nějakou fotku :)


Sem s fotkama :)

-- 21. 7. 2020 07:56 --

Davidof píše:Zkusil jsem si i jízdu v kufru S Maxe ...

Tady se kluci trochu divili, že při 1/10 s mám skoro vše ostré, tak aspoň něco :-)


Fajn fotky!
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 7. 2020 07:06

Díky.

Na kulíška se taky těším :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 7. 2020 13:21

Kde konkrétně jsi byl ty kulíšky fotit?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 22. 7. 2020 16:28

cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 7. 2020 17:16

Ta Sony je tedy dost slabá
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 22. 7. 2020 18:10

Tak tady je ten kulíšek, s fotkou nejsem úplně spokojený, protože vzhledem k podmínkám jsem z toho bohužel nevytěžil maximum a druhý večer už se nalákat nenechali. Ale byť to bylo moje první cílené wildlife focení, tak se tam na ně ještě vypravím v době toku :).

Atmosféru jsem záměrně nechal temnější, nějak mi to k těm sovám sedí.

Technika byla Nikon Z6 a Sigma 300 2.8, bez TC a oříznuto jen pár procent.

Pemar: Lokalitu napíšu do SZ, asi tomu nechci dělat takovou reklamu.
Přílohy
DSC_1837-denoise-denoise.jpg
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 7. 2020 18:18

Sony je slabou stabilizaciou legendarne a je otazne, o kolko to s tou malou dierou dokazu zlepsit, aj ked pre APS-C by to nemal byt taky problem.

Dnes dosiel mindshift a asi som spravil dobre. Ten rotacny mechanizmus je celkom dobre vymysleny, batoh je trochu mensi, ale fotak s objektivom, dron a mikina sa tam vojdu. Pojme tovodny vak a co je pre bicykel najpodstatnejsie, je farebny.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2020 18:40

Proč barevný ? Aby tě motoristé viděli ?

Ta fotka toho kulíška je zvláštní, ta atmosféra a bokeh jsou takové hodně atypické.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 7. 2020 19:05

Nie, ale cyklisticke veci proste musia byt farebne :-) Ale reflexne prvy to ma tiez, takze o motoristov sa nebojim. Premyslam, ci ho neskor predsa len nevymenim za tu Panoramu, ta ma par litrov navyse, ale zase ta velkost sa mi pozdava a na bike je idealna. Chce to trochu potestovat.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 22. 7. 2020 19:11

Kulíšek je focený po západu slunce a bokeh je způsoben průhledem přes větve, na focení to v tomto období je trochu oříšek, malý pták při cloně 2.8 v temném lese po západu slunce je výzva.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 7. 2020 19:35

Ona i ta třístovka je na to krátká, nebo by se ses k němu potřeboval dostat blíže. V lese je ten problém s větvemi blízko subjektu a s tím, že člověk často musí fotit zezdola. Navíc je tam tma, ale s vyšším ISO by si Z6 měla poradit. Asi bych se snažil s tím něco udělat v postprocesu, ale je to těžké si s tím nějak poradit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 23. 7. 2020 07:05

milann88: pěknej kulíšek. Asi by se mi víc líbilo, kdyby byl kulíšek víc proti té obloze, aby víc vyniknul. Jinak mi taková velikost zvířátka na fotce vyhovuje, dává to náladu. Nemáme moc rád takové ty atlasovky, kde zvíře zabírá celou plochu bez prostředí.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 23. 7. 2020 09:04

Mam to jako oldbass, libi se mi to zasazeni do prostredi, byt subjektivne bych asi volil jeste maly orez.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 23. 7. 2020 10:21

Delší ohnisko tady není tolik potřeba, jak už padlo, nechtěl jsem atlasovku, takové fotky mně nic moc neříkají a dostat ke zvířeti trochu přirozeného prostředí je pro mě zajímavější.

Minulý rok jsem měl s sebou pouze 200mm manuální objektiv a dopadlo to takhle, takže ideál je za mě opravdu 300 2.8 nebo maximálně 400 2.8 na FF.
Přílohy
MYF_8491.jpg
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 23. 7. 2020 10:39

milann88: pecka
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků