Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 7. 2020 19:29

Já jsem skoro nevytahnul 135ku art - ta šla jako první, naopak co jsem si koupil FE85 1.8 tak jsem pocítil po dlouhé době radost z focení.. tak jsem jí za 2 týdny taky prodal :D ale jen abych koupil 85 batis o půl třídu lepší (ale i s tou základní 85 bych byl spokojený - když však byla ta možnost levného Batisa tak proč né) no a 40ku jsem také poslal dnes do světa nějakému filmaři.. ta měla nejvíc optiky, opricky fakt dokonalá, ale s tím množstvím optiky se bohužel úplně vytratila plasticita obrazu či prostorový charakter jaký měli stará skla s pár členy.. a koupil 55ku co má hodně podobný obraz batisu.. kupodivu 20ka Sigma mi přijde výstupem luxusní i když není ostrá od kraje do kraje jako 24gm na 1.4 (ale až od 5.6) tak na lidi kde je všude okolo bokeh to nemá žádný negativní dopad a ten look širokoúhlý s malou HO se mi fakt líbí a prekousnu tam i ten mutantní rozměr - ale to odlehčení sestavy asi o kilo a půl je nejlepší :D
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 13. 7. 2020 20:05

Ja nedavno koupil i Batise 40 a jsem z nej unesen. Strasne dlouho jsem vahal, porad jsem byl na vazkach, jestli Sony 35/1.4 nebo Batis 40. Nejprve jsem tehdy vzal ten Sony, ale nijak extra nadsen jsem z nej nebyl. Velky, tezky, porad jsem mel strach, abych s nim neco neudelal. Obrazove taky rozporuplny. Sice z nej lezly i hezke fotky, ale vic uneseny jsem obrazove byl vzdy z meho Batise 85. Tak sel Sony do sveta, a pak jsem dlouho dlouho cekal na 40. Povedlo se asi za 20 na eBayi. Luxusni cena. A kdyz jsem nacvakal prvni fotky, dostavolo se wow, ktere u Sony tolik chybelo. Ma uzasne barvy, ktere znam z batise 85. Ma 3D pop, je ostry jako britva. A ze je “jen” F2? ***** :-)
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 7. 2020 05:55

Skoda ze som z toho este nevyrastol (ehm, nedostal rozum) :D

S 50mm ZA a 85mm GM som velmi spokojny.
35/1.4 ZA ma pre mna pekny a atraktivny obraz, no nema extra-velku kvalitu (najma aberacia mu obcas uleti a ostrost na f1.4 je skvela len do cca 2m, dalej treba aspon f1.8 ) - zaroven je v panelakoch obcas trocha dlhy. 28mm mi sedel viac.
18mm Zeiss Batis je proste "len taky doplnkovy" sirokac, velmi kvalitny uplne vo vsetkom, no niekedy je f2.8 vela a mozno by Sony 20/1.8 stal za obetovanie 2mm a prazdnu penazenku :lol:

Tento vikend som mal mierne nestandardnu svadbu v exteriery, minimum tradicii, ziadne tance, skor len velmi dlhe posedenie, rozne debaty a zabavny program "a la stuzkova" nachystany od hosti. Celkom prijemna zmena.

Svadba objektivy.jpg
Svadba objektivy.jpg (7.26 ) Zobrazeno 2788 krát


Koncom mesiaca by mal byt predstaveny A7sIII - telo ako A7R4/A9II + otocny a vyklopny displej (snad aj s lepsim dotykovym ovladanim): https://www.sonyalpharumors.com/rumor-s ... id-august/

New 12MP stacked sensor with fast readout
FHD 240fps, 4k120fps 10bit 4:2:2 and 4K120fps raw over HDMI
Body similar to a Sony A7rIV
Fully articulating screen like the one used by the Sony ZV-1
World’s highest resolution new 9.44 million dot EVF (QXGA resolution)
New kind of passive (noise free) cooling system
No overheating, no recording time limits
UHSII SD card

Som zvedavy co z toho bude sediet a co je realne dostat do tak maleho tela bez nejakych vacsich obmedzeni.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 14. 7. 2020 09:31

Neviem či som dostal rozum .Fakt sa mi už nejako nechcelo riešiť to všetko okolo toho no a plus....všimne si to zákazník? Rozdiel objektívu 1500 vs 600-700.Mňa osobne Zeiss 35 sklamal, mal som ho na pár svadbách a ako píše Ondrej, na blízko ok ale na väčšie vzdialenosti ...akoby nejaký halo efekt okolo hrán a už na nie moc dobrom Lcd A7III som videl rozdiel 35art a za35. Mal som ho požičaný od zola tak možno len kusova záležitosť. Predal som 35art pre Canon a zobral 35art pre Sony , ten má dokonca u bajonetu gumu ako utesnenie proti vlhkosti.

Keď čítam predpokladané parametre A7s a nové Canony R5,6 tak ma zaujíma kam posunu radu A7. Ak by sa to malo priblížiť k Rkam od C tak si trocha podkopu A9 aj A7s. Takže čakám osobne len telo ako R4,AF detto a červený AF bod konečne + lepšie ISO a hľadáčik...síce v podstate bude mať ten upgrade Sony lacnejší keďže má náskok a je z čoho stále vyberať.
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 14. 7. 2020 09:52

Máte někdo zkušenost s tímto sklem Samyang AF 35 mm f/1.4 pro Sony E ?
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 14. 7. 2020 09:57

No trošku si to u Sony zavařili.. kralovali a tak si z toho chtěli pořádně nahrabat (proč né když to nikdo jiný neměl) a udělali 4 lehce odlišné fotaky: video, rozlišení, celková rychlost a univerzál.. no ale teď si vemte že přijde konkurence a vše to spojí v jeden celek... Jak na to mají u Sony reagovat? Když konkurence udělá jeden stroj rychlej jako a9, rozlišení R4 a video možnosti S3.. to byl důvod odložení a7iv , žádná Corona či cosi kdesi.. došlo jim toto, že z nich konkurence může udělat blbce a oni se dostanou do pasti - přidají rozlišení? Ale to má R, udělají brutální video ? A kdo si pak koupi novou S3.. udělají to superrychlé? A lidi je pak skoro novýma a9ii umlátí... Nevím jak moc se Canonu ty foťáky povedli a jestli je to univerzál co nahradí všechny rady Sony v jednom těle, ale Sony je z toho určitě horko
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 7. 2020 10:11

Samyang AF 35/1.4 je fajn ked trafis kus - z mojho pohladu je o nieco slabsi ako 35/1.4 ZA, no za svoju cenu je dobry - ma podobne obrazove vady, mierne horsi AF, no za mensiu sumu. Je to urcite obrazom aj AF lepsi objektiv ako Samyang 50/1.4, no citelne slabsi od Samyangu 85/1.4 (ten im vysiel).

Sigma 35/1.4 Art je urcite lepsia, no aj vacsia a tazsia (a az 35/1.2 Art je uplne TOP).
K Sony telam vyborne pasuje novy Sony 35/1.8 G, ten je rozmermi aj vahou skvely, skoda (opat) uletenej aberacie. Ostrost ma vybornu, bokeh trocha hrubsi, no da sa (aspon je bez cibuliek).

Ady_h: mas uplnu pravdu, zakaznikom je to uplne jedno, ten rozdiel zbada len par ludi, casto mam aj ja problem vidiet, ake su tam (vacsinou nevyznamne) zmeny.

20fps u R6/R5 nie je to iste ako 20fps u A9/A9II (asi budu mat uplne iny rolling shutter), no Canon sa inak vysvihol riadne. Urcite Sony cakalo s novinkami aj kvoli tomu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 14. 7. 2020 11:09

Penta ho má teď v akci za necelých 14 tisíc. A za podobnou cenu i 50/1,4.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 14. 7. 2020 11:24

Teď jsem kupoval ten 55 1.8 Sonnar za 16.5 z infínu. Já ho měl celou dobu za jeden z těch zaklaďáků (ale protože Zeiss tak navíc ještě předražený).. až teď jsem zjistil, že je to jeden z nejlepších objektivů se základním ohniskem vůbec co se může směle porovnávat s loxií a ostrostí je nad batisem.. jen těch 55 už může být pro někoho moc jako základní pevňák..
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 14. 7. 2020 11:49

Samyang 35/1,4 AF FE som mal, prvy kus som vratil v den kupy do Alzy, mal decentrovanu 1/3 obrazu.

druhy kus som mal asi mesiac. vsetko na f1,4: ostrost vyborna, kontrast pekny, aberacia minimalna, podanie obrazu (3D) lepsie ako na 35/1,4 ART Sigme.
problem bolo ostrenie, vsade najnovsie fw - v objektive, na mojej A7R3, na kamosovej A7II - objektiv z nicoho nic nechcel presne ostrit, napr. hodinu som fotil a vsetko v ramci mojho fotaku presne (20% odpadu mam vacsinou), ale zrazu tomu sklu prepolo a nebola ostra ani jedna fotka. nepomohlo vypnut/zapnut fotak, skusit sklo na druhom fotaku. proste ten model 35/1,4 AF FE nebol spolahlivy.
predal som ho.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 14. 7. 2020 20:30

mam presne ten isty pocit zo Sonaru 55, skoda, ze sony+zeiss nepokracovali v nejakej rade 28,55,90 bolo by to zaujimave kombo ale asi by si kanibalizovali Batis :D

tiez som to bral z einfin, sledoval som cenu a vystihol som ho v dobe ked bol tesne pod 600eur
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 14. 7. 2020 20:53

Rychle nakupovat než bude brexit :D

Koupil jsem tam R4 , batis 85, Sonnar 55 a ještě asi přihodím samyang 135 F2 za 10k, páč se mi jeho obraz líbí z recenzí a člověk by měl mít aspoň jednu manuální hračku v sestavě..
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 15. 7. 2020 08:43

monikash píše:Máte někdo zkušenost s tímto sklem Samyang AF 35 mm f/1.4 pro Sony E ?


13. 1. 2020
Hlava píše:
Ondrej Bobek píše:Recenzia objektívu Samyang 35/1.4
https://phillipreeve.net/blog/review-sa ... 35-1-4-fe/

Ja jej chvili mel nekdy v roce 2018, kdyz jsem se snazil trefit dobry kus Sony 35/1.4. Tusim po tretim spatnem jsem si rikal zkusim Samyang. Bylo to ale dost spatne. Jednak strasne chrastici autofokus, dost silene rachtajici pri AF-C, ale i podivny obraz. Produkuje to takove zvlastne zastrene snimky, neumim moc popsat, co tomu chybi (mikrokontrast? mikrodetaily?).


Vyprd bych se na hype s "F1.4", a místo toho vzal Sony 35/1.8.
Je levnější, je menší, je lehčí, a podle všeho i výborný.
No a nebo chvíli šetřit, a zkusit trefit Batis 40; za mě je vynikající.
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 15. 7. 2020 09:20

Jen jestli není taky tak pomalá při AF jak SONY FE 50/1,8
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 7. 2020 11:52

Sony 35/1.8 má tiché a veľmi rýchle zaostrovanie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků