Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 7. 2020 12:39

Používám sleep na G7X II a tam je nejkratší doba kolem 10 až 15 s, takže když chce, tak to Canon umí :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 7. 2020 12:43

O tom sa nehadam, len to zvycajne funguje trochu hlupejsie nez by som cakal. Pokial by to malo byt 10-15s, tak je to asi jedno. Ono ani nabeh fotaku asi nie je uplne za 0, ale zrejme setrnejsie, nez minuta behu.

Buduci tyzden je predstavenie R6 a R5 u nas, tak sa mozno zastavim.

Inak samozrejme technicky nie je ziadny problem urobit to inteligentnejsie, akurat to mnoho vyrobcov proste nerobi. Teraz mam napriklad na hranie Suunto 9 BARO a aj ked mam par vyhrad voci Garminom, uplne zasnem ako sa daju sw pokazit inak HW skvele hodiny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2020 18:32

No, vypadá to, že král je zpátky na trůnu.

Autofokus je famózní a je to tak nějak celkově navrženo hodně rozumně.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 7. 2020 19:01

Akurat ta nemoznost pouzit TC na 70-200 je trochu fail. Ale inak ta 100-500 v pohode nahradi vsetky teleobjektivy ktore potrebujem, specialne s R5. Vidim v tom buducnost.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2020 19:23

A na jaký objektivy teda ten TC je ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 7. 2020 19:25

Na 100-500 a potom na tie f11 :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feathoron 10. 7. 2020 19:47

TC RF — Lens Compatibility
RF 100-500mm f/4.5-7.1L IS USM (can only be used within 300-500mm range)
RF 600mm f/11 IS STM
RF 800mm f/11 IS STM
Viz https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... er_2x.html
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 7. 2020 20:12

Dovedete si představit focení s 1200mm f22?

Já zatím ne. Ale nebudu se ukvapovat s úsudkem, počkám na ukázkové fotky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2020 20:21

Tohle jde opravdu mimo mě.

Zajímalo by mě, jestli se při použití TC ještě zvedne ta minimální zaostřovací vzdálenost.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 7. 2020 21:00

Davidof píše:Tohle jde opravdu mimo mě.

Zajímalo by mě, jestli se při použití TC ještě zvedne ta minimální zaostřovací vzdálenost.


Akurat ze ta premiova 100-400 f4.5 Ti o moc lepsi vysledok neda, akurat cisla budu vyzerat krajsie. AF novych Canonov to da, akurat samozrejme nie 100%.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 7. 2020 21:29

Podle mne je oboje za určitých (pro mne omezujících) podmínek solidně použitelné, ale musíte si nějak jako fotograf s tím, že pro stejný efekt jako se světelnějším objektivem musíte blíže (což se snadno řekne, ale hůř udělá) a musíte fotit v rovině a subjekt by neměl mít za sebou rušivé pozadí (a ani takové, na kterém je vidět šum). A měli byste mít dost světla, kvůli zaostřování a kvůli šumu.

Jo, někde v Austrálii nebo na Srí Lance nebo na Sahaře v pohodě, ale na Šumavě v lese při focení Strakapouda to nemusí být to pravé ořechové. Z těchto důvodů přednost 500/5.6 před 600/11, protože už i f5.6 vidím někdy jako limitující a těch pár set grammů navíc bych oželel.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feathoron 10. 7. 2020 22:03

500 5.6 je 100k vs novinky za cca 20 a 25k.
Při použití s R5, R6 by měly stačit časy 1/20 a 1/50 pro ostrou fotku z ruky. Nové Rka se chlubí citlivosti AF 6 a 6.5EV a že by měly zvládat ostřit i tyto skla s TC, tedy s clonou 22. Na zvířectvo to sice nebude úplně ideální, ale levná cestovní verze, kde zmiňovali třeba na focení detailů, třeba krajiny, architektury.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 10. 7. 2020 23:50

som zvedavy, aka bude ostrost nie iba v strede fotky a aka bude vinetacia v rochoch a farebna aberacia na hranach, na objektive co zacina na clone f11, aby sa vobec nemusel clonit.
som zvedavy, ako to bude ostrit na inom ako vypecenom obednom svetle na nieco co sa hybe alebo lezie v lese.

ak to Canon da, tak potom mozte tlieskat, za tie peniaze si to najde zaujemcov.

druha vec je, ze technologie idu dopredu, kde bol kedysi limit zrkadlovky ostrit na krizovy stredovy AF bod do -3EV a zozralo to aj f8, aby sa dali svetelnejsie zoomy pouzit s 2x telekonvertorom...dnes to mozu bezzrkadlovky aj vdaka vypoctovemu vykonu procesorov a programovaniu poriesit.

ale fyziku neofajcis, inak by sa R5/R6 masinky neprehriali po 20/30minutach videa, uz vidim ako chlapik toci svadbu a povie, moment, pockajte 10minut, urobim vam klip pri vymene prstienkov ale do 3minut to musime stihnut aj s vybehom z kostola, lebo mi zasa vypne fotak :-D
mali tam dat chladenie a nerobit frajeriny.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 7. 2020 06:08

Zase R5 nie je video fotak, je to hybrid a 8K je skor marketing. Podobne problemy ma az tak neprekvapuju, aj ked som trochu dufal v zazrak.

Ale uchladit to v tak malom tele ked sa pozriem na to ako s tym bojoval Panak v podstatne vacsom tele by bol fakt uspech.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 7. 2020 06:43

Technologie jde sice dopředu, nicméně když jsem zkoušel na Nikonu Z6 ostření za podmínek, kdy je málo světla a konzistence i přesnost šla oproti dobrým světelným podmínkám dolů, bylo to viditelné na první pohled. I kdyby Canon udělal oproti Sony a Nikon pokrok, tak si dovedu jen těžko představit, že by se to přestalo projevovat, to by museli použit jiný princip AF.

Podle mne budou muset splněné 2 podmínky. První podmínkou bude, aby subjekt zabíral dostatečně velkou plochu a druhá podmínka bude, že to nesmí být focené za výrazněji zhoršených světelných podmínek, žádné svítání nebo západy slunce, modrá hodinka.

Když to ale vezmeme realisticky, tak oproti 600/4, což beru jako profi standard to bude mít zhoršení o tři clonová čísla a to je z mého pohledu opravdu hodně, o nějakém nahrazování nemůže být diskuse. Pokud bychom to ale porovnávali se 150-600, tak u nich bude reálný rozdíl menší, protože u nich bývá potřeba na 600mm přiclonit.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků