Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ady_h 8. 7. 2020 15:02

neviem cim to je ale vzdy sa viac tesim z tych lacnejsich objektivov , mal som to uz tak u canonu aj ked som mal Lka f1,2 rad som fotil s niecim ako 24-85, 40stm a pod :D

12-24 ma cenu kedy na ten objektiv ani nepozriem :D

momentalne sa vytesujem z univerzalu tamron 20mm ...interier, produkty , krajina a vylety :D v zalohe mam na interier este samyang 14mm ale tusim som posledne fotenie robil viac prave na 20mm

Ondrej Bobek ,Sigmu 24mm 1,4 využívam asi najviac zo svadobného dňa mimo portrétov ale myslím že aj tam má veľké percento , to podanie na 1,4 je super a presne ako píšeš, 35mm na interiér mi príde malo + nie tak zaujímavé a nevtiahne tak do "deja" ako keď medzi ľudí vrazis 24 .Tiež čakám na 28mm od nejakého výrobcu a aspoň 1,8. Pouzival som ho na Canone a chýba mi také niečo.
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 8. 7. 2020 16:45

Já jsem dlouhá léta začínal na 28mm a občas mi chyběl trošku širokouhlejší objektiv. Teď začínám na 20mm a nic širšího už asi nepotřebuji :-)
ady_h: odkud je ta první fotka?
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk2 8. 7. 2020 23:26

Snad sa trafim ze Mala Fatra, Velky Rozsutec?
Mozem potvrdit ze 40stm od Canonu je dobre pouzitelny, dokonca naozaj oblubeny (cez redukciu aj na Sony A7iii). Skoda ze nie pre kazde ohnisko sa da pre FF vyrobit tak dobry a pritom maly lahky objektiv s rozumnou svetelnostou za prijemnu cenu..
qq_sk2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 7. 2020 05:49

Vdaka za nazory, zrejme pockam na 28/1.4 GM prip. nejaky 28/1.8 G (alebo kto co predstavi) - to ohnisko mi celkom pasovalo ked som mal 28/2 od Sony, jeho kvalita uz tak nie (ostry bol dost, no ta aberacia, vinetacia, skreslenie...).

Na Canone som fotil s 24/1.4L II, no ten mi sedel iba na 1D4 (1,3x crop), s 6D mi uz nesiel tak "do oka", casto bol az privelmi siroky - navyse obraz nemal nejaky extra kvalitny (ostrost v strede OK, no mal vela aberacie a nervozny bokeh, navyse zaostrovanie so zrkadlovkou na f1.4 bolo casto aj o stasti).
Obrazovo a zaostrovanim je 24GM absolutne iny level a navyse za menej penazi, no asi nebudem riskovat zbytocny nakup :lol: (aj ked orezat by sa dal lahko na A7R3)


Dnes predstavi Canon svoje fotaky EOS R5 a R6, podla okolia co s nimi fotilo su to dost dobre masinky a vela ludi bude az teraz prechadzat zo zrkadloviek na bezzrkadlovky. Vo firme ich par kusov ocakavam uz od prvych dni, isto ma budu viac bavit, ako 1DxII a 5D4 :D

Sigma 16/1.4: https://shotkit.com/sigma-16mm-f-1-4-review/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 9. 7. 2020 10:05

Obšák, presne ako píše qq_sk2, je to Malá Fatra a za babami je Veľký Rozsutec
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 10. 7. 2020 11:58

Já tu Malou Fatru tipoval, ale pak jsem si řekl, že se rovnou zeptám. Zrovna Malá Fatra mě dost láká už delší dobu, ale nějak mi to pořád nevychází.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 7. 2020 15:54

Nejake blizssie info o Sony A7sIII: https://www.sonyalpharumors.com/sony-a7 ... mp-sensor/
Vyzera to byt opat special na video, vraj s novym 12Mpx snimacom a bez prehnanych limitov v nahravani.

Dalsie recenzie a galeria Sony 12-24/2.8 GM:
https://www.dpreview.com/videos/2144618 ... 2-8-review
https://www.photographyblog.com/reviews ... _gm_review
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 11. 7. 2020 17:16

Tak jsem prodal 3 objektivy ze 4. Pryč šly Sigmy 40 a 135 a FE85.

Zůstala mně tak jenom moje oblíbená 20 1.4 artka a k nim už mi vezou 55 1.8 Sunar a 85 Baťák.

Sigmy byly ostré, bokehy top, ostření průměr ale úplně plochý laboratorní obraz a byly gigantické pacific rim godzilly..

To ty 1.8 od carla mají medium rozměry, ucházející 3D, ostření stejné nebo lepší.. měl jsem vše půjčené a už mi vezou mé vlastni.

Původně jsem měl v hledáčku a také už objednaný 50 planar Carl FE 1.4 ale byl jsem okraden na Amazonu, takže teď budu mít 55ku.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 7. 2020 18:43

Zostavu si riadne odlahcil, ja som siel presne opacnym smerom :lol:

Take klasicke lamentovanie a filozofovanie: pacili by sa mi nejake skutocne prvotriedne f1.8 objektivy - take, ktore su kvalitou a konstrukciou porovnatelne so sucasnymi GM, s hmotnostou niekde medzi beznymi f1.8 a GM.
Super by bol cely rad od 20/1.8 (ten je skvely aj teraz) - 28/1.8 - 55/1.8 - 85/1.8

Objektivy Zeiss Batis su vseobecne velmi slusne (najma 18 a 135), no maju privelmi kontrastny bokeh a clonenie im vyslovene ublizuje (bokeh je rychlo "hranaty") - GM sa spravaju omnoho lepsie, na otvorenu clonu je bokeh akoby menej kontrastny a priclonenie im vobec nevadi.
Sucany 55/1.8 ZA ma vela aberacie a cibulkovy bokeh, preto som vzal tazky 50/1.4 ZA.
35/1.8 G som porovnaval vedla, vraj nie velmi podareneho, 35/1.4 ZA a mozno mimo kontrastu a hmotnosti nevidim dovod na vymenu - opat najma bokeh ma az neumerne lepsi ten 35/1.4 ZA na kazdej clone.
28/2 je skor low-end, nie zly za 350-400€, no ani nic extra
85/1.8 je za svoju cenu skvely, no k spickovym sklam ma pomerne daleko.

Zaujimalo by ma, ako velmi drahe by boli podobne skla a ci by bol o nieco take vobec zaujem - trocha nizsia vaha, trocha mensie rozmery, rychlejsi AF a prvotriedny obraz.

edit: pozeral som svadbu zaostrovanu prvykrat palcom cez AF ON: zo 4066 fotiek som mal 7 uplne zle zaostrenych (moja vina, moja prevelika...), cca 30 najma z tancovacky bolo trocha slabsich a z nejakeho dovodu som mal 2 rozmazane pohybom, inak vsetko tip-top. Kde su tie casy, ked som 40-60% odpadu z Canonu 6D a 1D4 daval do p..... Tato svadba bola ale z tych kludnejsich, ziadne divociny co sa tyka narocnosti na AF sa tam nekonali.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 11. 7. 2020 19:40

No člověk se musí vzdát toho bokehu co dávají Sigmy a GM na 1.4 (a pak ho mají i lepší dál 1.8, 2.8...) nějak psychicky to překonat že nebude mít nejrozmazanejsi a nejkremovejsi bokeh na světě, ale já už po tom ani nejdu, hlavní že člověk nebude tak plochý jako na Sigmě a nebudou mě po focení bolet všechny klouby na ruce z toho zahryznutí v křeči do gripu..

https://youtu.be/IUkmimxW1gw

Třeba tady se mi GM vůbec nelíbí v porovnání.. zdá se mi plochý a oranžový obličej a 3d spíš větší u batiska.. jinak FE85 1.8 byl hodně dobrej za 12000kc ale když už jdu do 1.8 tak jsem chtěl ten o fous lepší (kontrast hlavně v protisvetle a s tím spojené 3d) i když pomalejší ostření..

55 jasná volba když už nemám tolik peněz a chci také zmenšovat od 40 art.. ještě je tam samyang 45 myslím ale z té 55ky se mi obraz moc líbil..

S 20kou Sigmou jsem moc spokojen a 20 1.4 s FF má na nějakých fotkách až medium formát look, fakt jsem s ní spokojený na celotělový portrét, interiér i trochu bližší momentky a hlavně díky a7R4 můžu kdyžtak chodit crop na 30 jedním tlačítkem na těle... Tak tato sestava mě bude fakt bavit co jsem to testoval :)
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 7. 2020 19:58

Za chvíli ti bude možná ten bokeh toho GM chybět, ten Batis ho má poněkud nervóznější. Barvy se liší snímač od snímače, jak upgraduje člověk tělo, tak bude všechno jinak a těla se upgradují častěji, než skla (aspoň u mne)-
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 7. 2020 00:00

Na krémový bokeh i s parádním 3D si vezmu laowa 105 double clona.. tím završim svojí portrétní sestavu - 20, 55, 85 a bude to jediný manuál
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 13. 7. 2020 06:35

Hmotnost tři čtvrtě kilogramu, MF, ... to sklo mi moc nezapadá do zbytku sestavy, vyžaduje čas na manipulaci, je to sklo spíše na aranžované foceni s modelkou, než na rodinné fotky, IMHO.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 7. 2020 14:00

No právě, chci mít jednu odlišnou hračku.. a zapadá tam obrazem, tedy parádním 3d charakterem, který maj i sonnary a naopak Sigmy ho neměly vůbec.. rozhodně to nebude moje základní sklo :D
Takovou úlohu bude mít 55 či 20ka. Budou mezi sebou dost válčit.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 13. 7. 2020 16:25

ja uz asi starnem ale uz som nejako prestal riesit veci ako bokeh a pod , teda nie uplne ale nieje to taka priorita .... pamatam ked som mal canon a 85mm 1,2 tak som kolko krat isiel na "istotu" dal f1,2 a vyzeralo to super :D teraz mam 2x 1,4 a 2x1,8 a cim dlhsie fotim tym viac sa snazim nejako hladat svetlo a kompo kedy to vyzera zaujimavo , ono mi pri 40 svadbach rocne ani ine nezostava aby som sa neunudil :D

ja som mal a mam napriklad rad podanie sigmy art, momentalne mam 24 a 35, 50 som pouzival casto ale fakt sa mi to uz nechcelo tahat, tak som zobral 55 1,8

pozeram fotky z poslednej svadby ... 95% casu kombo 24+55 a zvysny cas 35art hlavne pri "portretoch".... 85 som ani nevytiahol ...
ady_h
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků