Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 9. 7. 2020 05:34

Celkom ma budu zaujimat realne skusenosti s 100-500...aj ked ta svetelnost 7,1 mi "vadi". V tomto kontexte ma bude este viac zaujimat, ako na tom bude so svetelnostou planovana Nikonacka Z 200-600.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2020 05:46

Ondrej Bobek píše:Je to az prekvapujuco "lacne", najma ak maju R5 a R6 slubovane parametre bez prehnaneho kriplenia.
Nie kazdemu bude pasovat 20Mpx snimac v R6, no myslim si, ze je to fajn rozlisenie aj mimo reportaznej/sportovej fotografie.

https://photorumors.com/2020/07/08/fina ... fications/


Tiez by som povedal, ze ceny na tela Canon nastavil velmi slusne. Jedine co som si vsimol zo specifikacia a co ma trochu zarazilo je, ze limit na uzavierku je zatial stale len 1/8000. Inak sa zda, ze zasadne obmedzenia tam nebudu.

20Mpix snimac by mi trochu vadil, pretoze sice je to rozlisenie absolutne v pohode, ale pri FF by som chcel oproti mFT "par" pixelov navyse kvoli vacsim moznostiam cropu, kedze pouzivat eq dlhe skla by som uplne nechcel.

landov: ta svetelnost by sa prezit dala, ale za takmer 3000eur mi to nepride ako extra deal. Sonacka 200-600 mi pride ako symaptickejsie, aj ked zase podstatne vacsie a tazsie sklo. Tu asi boli ine priority.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 9. 7. 2020 05:54

Ano, Sonacka 200-600 sa mi tiez velmi paci, aj fotky z nej su luxusne. Takto nastavenu Nikonacku 200-600 (pri rozumnej cene) by som urcite zobral, aj ked mam 200-500/5,6.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2020 06:09

Mne na nej vadi akurat to, ze sa nezasuva. Je to obecne povazovane za benefit a nikomu to neberiem, ale osobne som v tom zatial pridanu hodnotu nenasiel a je to podstatne vacsie co uz pre mna problem je. Tiez to, ze je to f6.3 v podstate uz od 300mm nie je uplne cool, ale asi ani nic nezvycajne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 7. 2020 08:07

Četl jsem článek, ve kterém Canon obhajuje ty temné roury a hlavní argument byl tlak leteckých společností na to, aby se hmotnost zavazadel udržela pod 7 kg.

Vysouvání vidím jako výhodu v tom smyslu, že zoom zůstane relativně krátký, jako nevýhodu vidím, že je to zdroj problémů, když se to vysouvá / zasouvá samovolně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 7. 2020 08:12

A taky bude řádově obtížnější problém zasouvací objektivy utěsnit - oproti nezasouvacím.

Je zvláštní, že se nehovoří o té minimální zaostřovací vzdálenosti těch pevných skel. Pokud se to potvrdí, tak ty objektivy ztratí značnou část své zajímavosti, pokud by to byly hodnoty 1-5-2m, tak by to naopak bylo docela zajímavé.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2020 10:26

Problemov so zatesnenim som si vedomy, ale myslim, ze toto uz Canon vyriesil u inych skiel. U tych f11 rur sa tym ale asi prilis obtazovat nebudu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 9. 7. 2020 11:37

pozrel som tie Canon R5 a R6 a ceny. da sa povedat, ze su ako ekvivalent pre Sony ?...

Canon R6 ($2499 = sa rovna tomu istemu v Euro) - Sony A7III - 2000euro (oficialna cena, nie dovoz)
Canon R5 ($3899 = sa rovna tomu istemu v Euro) - Sony A7R3/R4 priemer 3200euro (oficialna cena, nie dovoz)

tie Canony, ak bude mat teda aspon R6 to vacsie rozlisenie hladacika, tak su drahsie nie ?
ci to ste mysleli, ze na pomery Canon su tie ceny nastavene dobre.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 7. 2020 11:58

EOS R taky začínal výš (2300 USD), Eos 5DIV (3500 USD) už v roce 2016. Canon těla vždycky začínala cenově výš než stejná kategorie u Nikonu, potažmo Sony. Časem to trochu spadne. Mě ty ceny nepřekvapují a myslím si, že si je Canon může dovolit. Je to leader trhu a R5 a 6 nejspíš budou dost všestranné a dobře vyladěné foťáky, se kterými člověk spokojeně přečká 1-2 další generace. Nadto si současní Canonisti na DSLR spočítají, že je vyjde levněji koupit tyhle Rka a obměnu objektivů rozložit v čase (díky výborné kompatibilitě přes adaptér) než se hnát k Sony.
...Ale je fakt, že bych to platit nechtěl. Za Z6+24-70/4+FTZ+64GB XQD v české distribuci jsem na podzim zaplatil necelých 56 tisíc (dnes spíš 65). U Canonu to nebude stačit ani na holé tělo R6.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2020 11:59

R5 je imho trochu dalej nez R3 a R4. Jednak z pohladu videa to bude blizko aktualnej spicky, ale zaroven tym netrpi AF ani rychlost snimania. Stabilizacia a sloty na kartu su tiez dalej nez u SONY, zatial aspon papierovo.

S R6 je to trochu ine, ale stale by nemal dostat napriklad kompromisny hladacik ako A7 III. Hlavne A7 III dostal fakt nizku cenu a nie je uplne easy tomu konkurovat.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 7. 2020 12:11

A7III má zvenku docela dost levných a neuspokojivých komponent (celkově horší EVF - i než např X-T2 se stejným rozlišením, nekvalitní LCD bez dotyku, ergo a utěsnění těla podle mne taky ještě není dodělané), které snižují výrobní cenu a dělají foťák méně "future-proof" než nová Rka nebo i Ztka od Nikonu.

...Jinak jako největší kontroverzi u R6 vidím ten 20 Mpixelový snímač. Sice chápu, že je to odvozenina 1DXIII kvůli co nejvýkonnějšímu AF, že na normální focení je to víc než dost, event a svatební fotografové budou šťastní atd., ale v téhle cenové kategorii nakupuje spousta hobíků, kteří chtějí foťák na krajinu, makro apod. a pro ně těch 20 Mpixelů nebude znít tak lákavě.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2020 12:21

Tiez ma ten snimac prekvapil a osobne by som u FF zobral radsej par pixelov navyse. Chapem, ze snimac z Rka je asi nedostatocny, ale udajne to nie je rovnaky snimac ako v DXku, takze ho asi mohli urobit trochu inak. Ale showstopper by to pre mna nebol.

-- 9. 7. 2020 14:15 --

Ok, tak vraj to ma kombinovane 8ev stabilizaciu. Na tom som teda zvedavy :-)
Fidko
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Fidko 9. 7. 2020 13:31

Ta 100-500 ma vraj f5.6 na 400mm, co som teda fakt necakal. Ostrenie az pri f22. Tie rury pojdu pouzit s TC. Canon sa fakt prekonal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 9. 7. 2020 13:47

Megapixel už má naše ceny:
R6: 73 990 Kč
R5: 122 990 Kč
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků