Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 6. 2020 11:01

No u Olympusu je to trochu ine. Za 100-400 som dal necelych 900, u nas stoji 1400+. 40-150 ma vysla s TC tesne pod 800eur, cena u nas bola opat 1400, alebo dokonca viac. Makro u nas 499, tam 262. 12-40 dokonca 412eur, u nas mimo akcii 900eur. A navyse vsetky Zuika sli zaregistrovat cez seriove cislo a zaruka na ne sa este o pol roka predlzila.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 19. 6. 2020 11:14

Na tú 12-40 spomínam, keď som mal olouša, tak u nás bola v akcii niečo pod litrík, a na eglobale bola pod 500. Tam mi to prvý krát vyrazilo dych.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 6. 2020 11:45

Bolo toho viac. 75 f1.8 tam bola pod 400eur, tusim nejak 360eur. Tie F1.2 stoja tiez okolo 700 atd. To sa proste celkom oplati, hlavne pri Olympusoch ku ktorym mam doveru. Ak by som nakupoval nieco coho sa bojim, tak by som bol opatrnejsi, ale Zuika su v pohode.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 23. 6. 2020 20:09

pokračujem s info o priebehu dodávky: tracking spal presne 3 dní, prebudil sa dnes (13. deň) aj s odkazom na DPD tracking. Balíček podľa neho je na ceste z NL, kam neviem, len dúfam že na Slovensko :). No uvidíme...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 24. 6. 2020 13:49

tak a mám ho! :-] Dorazil presne po štrnástich dňoch. Nemám momentálne objektív - neskúšal som ešte fotenie, ale po zapnutí nabehol, tak dúfam že všetko bude OK. Pri doručovaní sa to ale neobišlo bez zádrhelov. V tracking (DPD) som videl, že dnes balíček išiel na rozvoz, čakám, čakám, ale nikto nevolá, dokonca vonku som uvidel DPD auto, pozriem znovu tracking a status: Neúspešný pokus o doručenie. Jak to? Rýchlo píšem mail - volať sa nedá, neodpovedajú. Zisťujem adresu centrály, dávam si tu námahu a idem tam osobne, tam získam kontakt na kuriera a tak sa konečne dostanem k balíčku :mrgreen: Prečo nevolal pýtam sa, no nemal uvedené moje číslo na displeji svojej čítačky, ale to že bolo uvedené na balíčku, to ho jaksi nezaujímalo :-\ . No skoro som odpadol. Skrátka bordél, ako asi všade.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 25. 6. 2020 07:39

môžem ešte pár dojmov z toho, vcelku som spokojný s priebehom dodávky čo sa týka eglobal. Snažili sa maximálne informovať aj čo sa týka istej pauzy v trackingu. Teda vlastne pauzy v prechode z trackingu eglobal na tracking kuriera (v tomto prípade DPD), tam to zoberie cca 3 pracovné dni, kým sa na kurier tracking objaví prvá info o pohybe (alebo kým príde predajcovi link na tracking). Ináč foťák vyzerá v pohode, cena za facku, došiel v baliku kde bol v sete aj s objektívom, len ten už tam nebol, škoda :-P. Asi to takto praktizujú aby sa dostali k nižším cenám - myslím predaj po jednotlivých kusoch. A čo sa týka foťáku? Je to poriadny skok oproti X-E1! To sa asi ani nedá porovnávať. Včera som musel niekoľko hodín študovať novosti a hlavne si zvykať nové ovládanie a je toho celkom dosť (hlavne som ako prvé musel vypnúť ovládanie dotykom na displeji :D ) Sooc jpg sú o level vyššie a o ostrení ani nehovorím. Rawy som nemal možnosť porovnať, musím obstarať novú verziu C1. A to 4K video to je fakt úžas. Pozrel som si ho na Panasonic oled 4K telke a pastva pre oči (a to zvyčajne nemám malé nároky) - takto si asi predstavujem pokrok. Akurát mov mi telka nevie rozpoznať, tak to musím konvertovať do mp4. Je zaujímavé, že taká mála krabička vytvorí taký ohromný tok dát oveľa rýchlejšie, ako to vie skonvertovať môj PC. A to ho nemám nejaký starý. Aby som začal šetriť. Bude treba teda ešte novú verziu C1, a zrejme bude aj nová SD karta s vyšším výkonom a kapacitou. Takže slušné dodatočné výdavky. Nuž ale čo človek neurobí pre radosť z fotenia... o<:)
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 6. 2020 08:51

Ak sa nemýlim je to white box, teda rozobratý set a následne jedna časť predávaná v neoriginálnej krabici - white box.
Black box by mal byť rozbalený a vrátený tovar - skontrolovaný.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 25. 6. 2020 09:28

X-E1 byl extrémní pomalík, s ním se čekalo na všechno. Už další generace X-T10/E2 byla mnohem pohotovější a celkově rychlejší. Ustrnul jsem prozatím u X-T2 (stejná generace elektroniky jako X-E3) a připadá mi to celkem fajn, nebrzdí mě v tom, co fotím (ačkoli moje Z6ka je úplně jinde a věřím, že i X-T3/4).
C1 může pro začátek stačit ve verzi Express, umí celkem dost.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 25. 6. 2020 09:35

V čom je Z6ka úplne inde?
A k tej Express, Dolgor ja neviem, ťažko už asi z lepšieho na horšie, to asi nedám

-- 25. 6. 2020 10:53 --

bob, tak to by som nebol ani trochu nadšený, keby to bol black. Dúfam, že je to tam na ich webe informácia o tom
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 6. 2020 09:55

Black označujú samostatne. To by si videl hneď.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 29. 6. 2020 18:31

Potreboval by som poradiť. Začal som fotiť portréty, aktuálne hlavne s objektívmi Mitakon 35mm f0.95 a Pergear 50mm f1.8 a hnevá ma, že mám veľa odpadu a zaostrovanie odvádza veľkú časť mojej pozornosti od pózovania modelky. Chcel by som prejsť na AF sklá. Na ceste už je Viltrox 23mm f1.4. Mitakona by som chcel vymeniť za XC35f2 na cesty. A doplniť Viltroxy 56 f1.4 85 F1.8 MK2. Tie ale nikto netuší kedy prídu a v mojom okolí sa zrovna objavila jazdená XF 56mm f1.2 za 600€, čo je cca 16 tis kč.

Má zmysel mať 85mm aj 56mm? 56ka mi je určite bližšie a použitelnejšie ohnisko. Špekulovať s Viltroxom má zmysel u 23ky, ale XF 56 f1.2 je dosť dobré sklo, aká je šanca, že bude Viltrox podobne dobrý? Čo by ste poradili?
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 29. 6. 2020 20:45

Nezabudni, že máš apsc. Tá 85 je už dosť dlhá, cca 127 MM eq. vo vnútri je to tak na portrét, jak nemáš veľký ateliér. Vonku sa zas uživí v pohode.
Podľa mňa je univerzálnejšia tá 56. Ale je to podle vkusu každého soudruha.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 30. 6. 2020 07:13

Na aps-c bych šel do té 56mm f1.2 ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JardaB1 3. 7. 2020 05:40

Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shayooo 6. 7. 2020 08:53

Dobrý deň,
vlastním Fujifilm X-T20 a pri natáčaní videa počuť v pozadí dosť výrazne rušivé zvuky (niečo ako rapkanie), ktoré pravdepodobne vytvára objektív (setový 18-55mm). Tento zvuk je kontinuálny počas celého natáčania videa a je natoľko výrazný, že zvuk vo videu je prakticky nepoužiteľný. V poslednej dobe mám pocit, že je tento rušivý zvuk citeľne hlasnejší ako tomu bolo pred tým. Je to normálne alebo sa jedná o nejakú závadu. Dá sa s tým niečo robiť alebo pre použiteľný zvuk je potrebné použiť iba externý mikrofón?

Ďakujem za rady
shayooo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků