Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 5. 2020 06:20

Top displej tam asi nebude. Tiez ho mam rad, ale bez toho sa zaobidem. Tipujem, ze tam nebude ani blackoutfree EVF, ale to by som tiez prezil.

Ak by som mal v plane nieco take kupit, asi by som chcel aspon EVF na urovni Rka, joystick a AF podobny R5 s cenovkou okolo 2k. Co je asi realne, ale showstopper by pre mna bol 20Mpix snimac. Na mFT je to viac nez dost, ale pri FF by sa mi asi nechcelo tahat 600+ mm skla a tak by sa par mpix navyse hodilo :)

A tiez by ma potesilo ak by sa zbavili otocneho displeja. Tie moznosti navyse su fajn, ale vyklapanie v style Fuji (donedavna), alebo Lumix S mi pre fotografov pride domyslenejsie. Ale to asi od Canonu chciet nemozem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 5. 2020 17:49

Pořád ještě zvažuji k FF jako druhé tělo dokoupit něco s cropem. Taky by mě nebavilo tahat dlouhé tele a myslím že plánovaná 400/f4 anebo zoom 100-400 x 1,6 crop, by mi mohla stačit. Hodně vzpomínám na skvělou 7D, kterou jsem měl cca 8 let a nafotil skoro 150k fotek. Takže po přečtení rumoursů jsem původně čekal na Mk iii, ale nevypadá to, že by Canon měl v úmyslu v zrcátkách pokračovat a M-ková řada mi nevyhovuje. Dokonce jsem už projížděl bazary a koukal po málo jeté 7D ii (na enfin jej mají za skvělých 910 eur, ale dost dlouho je vyprodaný). Lidi se 7D dvojky moc nezbavují. Takže ještě nějaký ten měsíc počkám co bude v aktuální nabídce, popřípadě si ohlídám enfin s 7D ii. Popřípadě bych se částečně překlopil na bezzrcátko R5 nebo 6. Nechám to zatím otevřené :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 5. 2020 03:31

Pod toto sa plne podpisujem. 7D mi tiez chyba a ani nie dva roky dozadu som premyslal, ze sa bezzrkadla zbavim a kupim MK II, ale , ale z dlhodobeho hladiska som to vyhodnotil ako neperspektivne.

Inak by som bol fakt rad ak by nakoniec EF-M zrusili, alebo vyhradili najlacnejsim pristrojom a vykonnejsie APS-C robili s RF mountom. To by som sa vratil k tomu co som chcel uz u EF a sice mat vykonne APS-C telo na to co potrebujem a lacny FF na to na co sa hodi s moznostou zdielat skla.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 28. 5. 2020 06:28

No dlouhodobe hledisko - ty tela by poslouzily 4+ let urcite, takze pokud by clovek uz mel ty skla ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JardaB1 28. 5. 2020 13:20

Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 28. 5. 2020 15:23

Dolgor píše:Jedna věc jsou specifikace videa a jiná kvalita implementace. R5 třeba bude mít v 8K neduhy, kvůli kterým to bude vhodné jen do určitých podmínek.


Ona je tedy docela zajímavá otázka, jaký je doopravdy o 8K zájem... Co jsem sledoval u profiuživatelů cílených na video, tak je v reálu daleko menší než se zdá i adopce 4K a o 8K nemá zájem v podstatě nikdo, hlavně kvůli tomu, že to je neskutečný problém zpracovávat. Tohle fakt není legrace, jsou běžné komentáře typu "postavili jsme diskové pole za neskutečné prachy, 4K super, ale když jsme zkusili objemy pro 8K, tak tragédie".

Pro Canon tohle není špatné - pokud by R5 uměla 8K byť jen průměrně, tak to bude hezky vypadat v letáku, ale jako důležitý vedlejší efekt se dá očekávat, že v 4K bude mít najednou obrovskou rezervu výkonu, což může vést k skvělým vlastnostem právě při 4K, což bude většině uživatelů vyhovovat.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JardaB1 2. 6. 2020 09:52

Canon RF 100mm F2 L IS USM Macro Lens to be Announced in 2020 :
https://www.lens-rumors.com/canon-rf-10 ... d-in-2020/
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 6. 2020 19:03

tomashr píše:
Dolgor píše:Jedna věc jsou specifikace videa a jiná kvalita implementace. R5 třeba bude mít v 8K neduhy, kvůli kterým to bude vhodné jen do určitých podmínek.


Ona je tedy docela zajímavá otázka, jaký je doopravdy o 8K zájem... Co jsem sledoval u profiuživatelů cílených na video, tak je v reálu daleko menší než se zdá i adopce 4K a o 8K nemá zájem v podstatě nikdo, hlavně kvůli tomu, že to je neskutečný problém zpracovávat. Tohle fakt není legrace, jsou běžné komentáře typu "postavili jsme diskové pole za neskutečné prachy, 4K super, ale když jsme zkusili objemy pro 8K, tak tragédie".

Pro Canon tohle není špatné - pokud by R5 uměla 8K byť jen průměrně, tak to bude hezky vypadat v letáku, ale jako důležitý vedlejší efekt se dá očekávat, že v 4K bude mít najednou obrovskou rezervu výkonu, což může vést k skvělým vlastnostem právě při 4K, což bude většině uživatelů vyhovovat.


Ono to nie je len 8K, ale tiez moznost 4K 120fps a to uz mnoho ludi oceni specialne v case, ked ostatne vlajkove lode zvladaju sotva 4K60 fps (s vynimkou Panasonicu tusim vsetci s cropom), niektore su este na 30.

Problem spracovat to pravdepodobne nebude, len to musi chytit do ruky niekto kto to s tym mysli vazne a nie niekto, kto si to chce len skusit. Pre moderne PC skladane pre strihanie videa toto problem byt nemoze.

Pre Canon je to hlavne velky technologicky uspech a vyhoda. Procesor schopny niecoho takeho musi mat mamuti vykon a pritom perfektne TDP ak je schopny fungovat v tak malom tele. To sa vo vysledku a postupnym ladenim musi prejavit aj v ostatnych aspektoch ako napriklad AF.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 6. 2020 17:24

https://www.digitalcameraworld.com/news ... -this-year

Canon na to ide dost originalne. S f7.1 som bol ok, ale pri f11 zacinambyt skepticky :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 9. 6. 2020 17:40

Podle tohoto článku by ty s f11 měly mít difrakční optiku (DO) - https://petapixel.com/2020/06/09/leaked ... e-in-2020/

To by mohlo znamenat fakt hodně (ale opravdu hodně!) kompaktní velikost, což by pro jisté situace mohlo oddůvodnit i takhle malou světelnost...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 9. 6. 2020 17:53

...iste, na Sahare na pravé poludnie je f11 ok.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 6. 2020 17:56

Snad to bude kompatibilní s TC.

Taková sestava 1600/F22 potěší každého egyptského ptáčkaře ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 6. 2020 18:21

Obecne to problem nie, s mFT fotis v rovnakych aj mimo dvanastej, ale FF by som si asi kvoli podobnym sklam nekupil. Tu mi fakt dava vacsi zmysel druhe cropove telo, co ale RF zatial nedovoluje.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 6. 2020 19:03

No, Canon R nemá ten výkon na vyšší ISO o 2EV lepší, než MFT, aspoň teda podle dpreview.

Takže budu radši fotit na ISO 1600 na MFT než na ISO 6400 na Canonu.

Ale jinak máš pravdu, je to hlavně psychologický blok :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 6. 2020 19:12

To asi nema, ale ked si zoberiem napriklad 30Mpix Rko, stale mi tam vychadza cca 2EV rozdiel v detailoch. Ale cisto z pohladu sumu vyjde mFT lepsie, to je fakt.

Ale to v podstate fuk, nejake desatinky ev hore dole. Konkretne moja 100-400 by po prepocte tiez isla cez f11, takze by som si tym nepohorsil, ale ako som pisal, nechcem od FF aby robili skla eq mFT rovnako ako nechcem od Olympusu/Panasonicu skla ekvivalentne FF. Ak niektore z tych skiel potrebujem, kupim si vhodny system. Jedine, ze by tie Canonacke rurky vychadzali cenovo fakt atraktivne a tym si nie som isty. Nie je vylucene, ze ich Canon vyfarbi dobiela a to bude zabava :-D
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků