Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2020 13:13

Tak že by to měla být zrovna 100-400, o tom tady tazatel nic nepsal. ;-)
Nicméně dobře, chceš-li, ta E-M10 II je docela obstojně použitelná i s 35-100/2 (tedy včetně redukce a dokonce i s TC20), která je na tom zcela jinde než veškerá m43 skla. :D
Samozřejmě pak držíš spíš foťák sklem než naopak, ale to na použitelnosti nic nemění.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 3. 2020 13:44

No lepsie zoomy zacinaju na mFT prave 100-400. Pripadne teda 40-150 ak niekomu staci rozsah.

Chce to na lietadla :)

V kazdom pripade, nechcem sa hadat, jednoducho 35-100 nepovazujem za velky ani tazky objektiv. Subjektivne moze hocikomu sediet hocico. Mne bez pridaneho gripu nesedi ani E-M1. Ale pokial by som planoval pouzivat dlhsie zoomy, za grip by som bol vdacny.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2020 13:57

Začínají?!? 100-400 je to nejtěžší, co můžeš vůbec na m43 sehnat! ;-)

Jinak tazatel mluví o možným nahrazování stávajícího portfolia a v něm je jedinej "kritickej" rozsah ten zoom 40-150. Nicméně nikde není psaný, že půjde hned do 40-150/2.8.

Jen jsem chtěl upozornit, že ty gripový potřeby jsou hodně individuální. Někdo není schopen bez horizontálního (resp. "vertikálního" ;-) ) gripu vůbec fotit a někdo nepotřebuje ani ten vertikální.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 4. 3. 2020 14:15

Ferin, já jsem na to odpovídal z pohledu Ulíka, kdybych si měl vybrat mezi EM1 MII a EM5 MIII. Sám mám dvě EM1 MII. Druhou jsem koupil velmi výhodně při otevíračce Fotolabu v Bratislavském Auparku koncem roku. Měli tam akci od pár značek 10 kusů za fakt super ceny. Mě ta EM1 MII vyšla jen na 800 eur a k tomu jsem dostal ještě dva dárky. Ministaviv Joby a větší fotobatoh, takže tomu se nedalo odolat. Mám v plánu prodat jednu EM1 MII za cca 1 - 1,5 roku až zlevní EM1 MIII a pak jí koupit. Jako novinku za plnou cenu se mi to nechce kupovat.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 3. 2020 14:39

Moje zkušenost je, že EM5-2 s 12-40 už se držela trochu hůř, hlavně jednou rukou. Zkoušel jsem dodatečný grip, ale nešlo mi to moc do ruky.

Tyhle retro těla mi přijdou spíš lepší k s těmi pevnými skly F1,8.


Asi optimální pro tazatele je ta EM1-2, ne ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 3. 2020 14:44

Ferin píše:Začínají?!? 100-400 je to nejtěžší, co můžeš vůbec na m43 sehnat! ;-)

Jinak tazatel mluví o možným nahrazování stávajícího portfolia a v něm je jedinej "kritickej" rozsah ten zoom 40-150. Nicméně nikde není psaný, že půjde hned do 40-150/2.8.

Jen jsem chtěl upozornit, že ty gripový potřeby jsou hodně individuální. Někdo není schopen bez horizontálního (resp. "vertikálního" ;-) ) gripu vůbec fotit a někdo nepotřebuje ani ten vertikální.


Ja som nepovedal, ze tam zaroven aj nekoncia. Fakt neviem o tych hromadach moznosti telezoomov ktore na mFT existuju. 75-300 a 100-300 su skor take low-costy ktore maju vdaka sikovnemu marketingu uletenejsiu cenovku. Ale lepsimi zoomami by som ich naozaj nenazval. To su pre mna 40-150, 50-200 a 100-400. A vsetky su vacsie a citelne tazsie nez 35-100.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2020 15:04

Amalary píše:Ferin, já jsem na to odpovídal z pohledu Ulíka, kdybych si měl vybrat mezi EM1 MII a EM5 MIII.


Aha. Já reagoval na tu poslední větu (to jsem zapomněl upřesnit). Přišlo mi, žes mu pořád spíš doporučoval tu E-M5 (jako novinku) a nakonec jsi napsal, že jednoznačně E-M1 II (tedy starší foťák). Tak proto. Jestli ses neupsal. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 3. 2020 16:03

Pro info - možné nastavení na letovky

https://www.mu-43.com/threads/can-the-e ... et.107562/


Zdá se, že mu to fungovalo i s 2x TC
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ulík 4. 3. 2020 16:03

Panove, dekuji vsem za reakce.
Jak jsem psal, moje portfolio objektivu je zatim z hlediska hmotnosti lehke, ale casem planuji dokoupit kvalitnejsi zoomy, napr. zminovany 40-150 f2.8. Mel jsem moznost ho zkusit na Olympus workshopu v ZOO Praha a pouzivani na M5 tele bez gripu po delsi dobe nebylo prijemne. Proto preferuji spise M1 mark II.
Souhlasim, ze nedavno predstavena M1 mark III s novymi funkcemi by byla jeste lepsi volbou.
Rekl bych, ze v soucasnosti mi M1 mark II bude plne postacovat, zbydou nejake penizky na Pro zoomy. Jsem rozhodnuty.
Ulík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 3. 2020 16:11

Tak doufám, že se podělíš o dojmy :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2020 16:14

Tak to je fajn, že v tom máš jasno.
Navzdory té uváděné použitelnosti bych i já šel určitě do gripu (těla s ním).
Tak ať slouží.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ecop 5. 3. 2020 08:38

Ulík píše:
To Davidof: dekuji za link, tohle srovnani jsem necetl. Vice mene mi potvrdilo moje uvahy. M1 mark II se navic porad prodava s akcni cenou a s narozeninovou slevou se dostanu na 26 tis., coz mi pripada jako dobra cena.


Pánové, nejsem si jist, jestli ta cena je správně, podle mne to vyjde na cca 27200 Kč. Ale i tak je to dobrá cena.
Já si toho všiml, když Davidof o nějakou stránku zpět psal, že EM1-2 + 12-100 vyjde na 53k se slevou.
Alespoň mi to tak nevychází :?:
ecop
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 3. 2020 08:48

Teď jim tam u té akce na EM1-2 s 12-100 nejde sčítat slevu od ambasadora a bonus 8000 :-(

Takže je to za 61 000

Je to divný, protože na x-ko se sleva 10% dá sečíst s 15000 bonusem už od začátku. To vím naprosto přesně, protože si to občas tak trochu zkouším … :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Amalary 5. 3. 2020 09:02

Ulík, jsem rád, že jsme pomohli s výběrem. Ať ti foťák slouží k tvé spokojenosti.

Ferin píše:
Amalary píše:Ferin, já jsem na to odpovídal z pohledu Ulíka, kdybych si měl vybrat mezi EM1 MII a EM5 MIII.


Aha. Já reagoval na tu poslední větu (to jsem zapomněl upřesnit). Přišlo mi, žes mu pořád spíš doporučoval tu E-M5 (jako novinku) a nakonec jsi napsal, že jednoznačně E-M1 II (tedy starší foťák). Tak proto. Jestli ses neupsal. ;-)


Chtěl jsem ukázat na to, co by měl tazatel zvážit, co považuji za důležité. A na závěr jsem uvedl, jak bych se rozhodl sám.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 3. 2020 11:29

Bestie se blíží. Kdo jste už rozhodlí? Co, Davidofe? ;-)

https://bbs.kakaku.com/bbs/K0001231936/ ... D=3345264/

-- 5. 3. 2020 12:21 --

Jinak Oly teď může blahořečit rozhodnutí přesunout výrobu do Vietnamu. :D
I když Čína se už podle fšeho zase rozjíždí...
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků