Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 3. 2020 11:15

Podle mě v tom bude ještě pár drobných fíglů ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 3. 2020 11:22

Jo jasně ... namapuje tlačítko a přepne custom mód.
Ufff!! Kdyby nás tu četl nějakej čecholingvista. :D

-- 3. 3. 2020 11:24 --

A teda vytasí pátou toaletní taštičku. ;-)

PS: Ve vší úctě, kloubouk dolů, je to suprorganizovanej borec.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 3. 2020 11:49

Upřímně řečeno, i na ten pokec o customizaci se těším :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 3. 2020 12:20

To věřím.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ulík 3. 3. 2020 22:25

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem nového přístroje. Rozhoduji se mezi M5 mark 3 nebo M1 mark 2. Cenově vycházejí téměř stejně.
Momentálně mám M10 mark 2, k tomu setové 14-42 a 40-150, dále jsem dokoupil 17mm f1.8 a makro 60 mm f2.8, se kterým mám nafoceno nejvíce fotek, protože hodně fotím na zahradě a v okolí brouky, motýli, a pod. Pak fotím přírodu, občas na dovolené krajinu a scenerie (ale nejsem žádný krajinář) a letecké dny, popř. planespotting.
Časem plánuji dokoupit kvalitnější zoom objektivy, ale říkám si, že na té M10 nevyužiji jejich potenciál, proto chci lepší tělo.
Řekl bych, že pro moje potřeby by navzdory věku stačil M1 mark 2, líbi se mi ergonomie a úchop (první věc, co jsem u M10 dokupoval, byl grip. U M5 bych dopadl stejně), hledáček má větší zvětšení, s novým fireware umí spoustu věcí jako nové modely. Je něco, kvůli čemi koupit spíše M3 mark 3?
Ulík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 3. 2020 05:49

Z určitého úhlu pohledu by M3 mark 3 dávala smysl, ale zatím ji Olympus nevyrobil ;-)

Ty rozdíly jsou vypsány tady

https://mirrorlesscomparison.com/previe ... md-em1-ii/


Pokud zvažuješ těžší delší skla, tak bych šel do EM1, už kvůli tomuhle

https://www.dpreview.com/forums/post/63532318
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 3. 2020 08:39

Pokial nepotrebujes joystick, siel by som do E-M1 II, alebo G9 (vysiel by trochu lacnejsie).

Priplacat za M3 mimo topho joysticku podla mna extra zmysel nema a tie usetrene peniaze by som asi radsej vrazil do toho zoomu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ulík 4. 3. 2020 10:58

V te posledni vete jsem se upsal, samozrejme jsem myslel M5 mark III.

To Davidof: dekuji za link, tohle srovnani jsem necetl. Vice mene mi potvrdilo moje uvahy. M1 mark II se navic porad prodava s akcni cenou a s narozeninovou slevou se dostanu na 26 tis., coz mi pripada jako dobra cena.
Ten vylomeny stativovy zavit je zajimavy, to jsem jeste nikdy nevidel. S tezsimi skly pocitam, takze dalsi bod pro M1 mark II.

To Fidko: uvazuji jenom nad Olympusem, mam uz 2 tela (krome te M10 jeste Pen E-PM2), takze uz jsem si zvykl a ocenuji ruzne akce, ktere Olympus organizuje pro verejnost - skoleni, workshopy, prezentace, a pod. Zatim zustavam verny jedne znacce
Ulík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 3. 2020 11:15

Ulík píše:Rozhoduji se mezi M5 mark 3 nebo M1 mark 2.
U mňa rozhodli rozmery:
- E-M1 II (kúpil som bratovi) by sa mi už do kapsičky nevošla
- E-M5 III sa tam ešte vôjde .. síce natesno, ale zmestí sa tam 8-)

Z používateľského hľadiska:
- ak sa chystáš používať PRO CAPTURE mód s preostrovaním => tak voľ E-M1 II
-> tých 10 fps ktoré zvláda EM5 III je
- ak chceš čím najskôr zdieľať fotky cez smartfón => tak voľ EM5 III
-> vďaka bluetooth je to pohodlnejšie

Pri samotnom WiFi treba najprv:
- zapnúť foťák -> spustiť mu WiFi
- na mobile spustiť OI share -> vyhľadať foťákové WiFi -> prepnúť ho z internetového WiFi -> ..

U Bluetooth stačí:
- v mobile zapnúť bluetooth a OI share
=> všetko ostatné už OI share zariadi: zapne správne WiFi, zapne vo vypnutom foťáku WiFi a pripojí sa k foťáku
.. a fungovalo to, aj keď som mal foťák v ruksaku :twisted:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amalary 4. 3. 2020 12:12

M5 III má lepší obrazovou kvalitu. VIZ test na Dpreview - vytahování stínů. Otázkou je AF - C. Ale s novějším modelem budeš mít později jistý nový FW, který AF jistě ještě vylepší, což pro EM1 MII už asi nevydají další nový FW. Ale problém je ta cena. Protože k EM5 MIII aby se dal rozumně používat je potřeba dokoupit grip, který je docela drahý. A je to přídavný grip, takže úchop i tak o poznání horší, než s EM1 MII. Mě osobně přijde o dost lepší - výhodnější koupit EM1 MII.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 3. 2020 12:20

Ulík

Myslím, že Oly EM1-2 bude plnit většinu toho, co jsi požadoval, za 26 000 je to dobrej kauf.

Mě by asi zlákala ta vylepšená detekce obličejů, tu myslím do dvojky nikdy nedaji.


Co si navíc pamatuju z doby, kdy jsem měl EM5-2, tak i po dokoupení gripu to nebylo nic moc. V porovnání s EM1-2 je pětka s gripem o hodně horší. Nebo teda aspoň mě připadala.


Když se někdo ptá, co si vybrat, tak mám vždycky tendenci nabízet nejdražší volbu z předložené skupiny, v tomto případě by maximální řešení byla EM1-3. Ale ta Tě vyjde na 40 000, pokud máš narozeninovou slevu.

Seznam rozdílů existuje třeba na dpreview a jestli to vůbec stojí za úvahu, to je jen na tobě.

Pokud kupuješ foťáky jednou za sedm let, tak je možná lepší mít vždy poslední model, ale pokud Ti stačila EM10, tak bude ta EM1-2 o parník lepší. A těch 14 000 může být použito na lepší zasklení.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2020 12:20

Amalary: Nemyslíš EM1 III?
Do toho bych každpádně šel já. Už jsem to tu uváděl. Na přechod z E-M1 II je to u mě tak 50/50, ale pokud bych "startoval z nuly", tak bych jendoznačně šáhl po Mk III. Těch vylepšení, co zpříjemní focení, je tam dost.

-- 4. 3. 2020 12:32 --

Otázka taky je, zda vůbec grip potřebuje. Plno lidí tvrdí, že se bez něj neobejdou, ale podle mě to zas až tak nestojí. Mám E-M1 II (tedy s gripem), nicméně i s většími skly (třeba 35-100/2.8 ) nemám žádný problém fotit s E-M10 II (která je na tom v tomto ohledu ještě podstatně hůř než E-M5). Hlavní rozdíl podle mě není při samotným focení, ale v tom, že foťák s gripem se drží (s větším sklem podstatně) líp (jednou rukou), když se odloží foťák od oka. A pak taky v lepším rozložení ovládacích prvků.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 3. 2020 12:43

Nj, ta 450 gramova 35-100 ... to musi trhat ruky aj na Xku.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2020 12:53

No tak stačí se podívat, že z tazatelova portfolia se tomu váhově nic ani jen nepřibližuje. ;-)
Něco dalšího?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 3. 2020 12:55

Ale samozrejme :)

Časem plánuji dokoupit kvalitnější zoom objektivy, ale říkám si, že na té M10 nevyužiji jejich potenciál, proto chci lepší tělo.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků