Lightroom - workflow, rady, atd.

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 4. 2. 2020 06:49

Skus preinstalovat LR.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 2. 2020 08:23

Ide o naozaj zvlastnu chybu, presuvanie fotiek cez Win a nasledna synchronizacia ide vacsinou bez problemu.
Skusil si v Libary "find missing folder" na zosednutych priecinkoch? Prip. vratit vsetky zlozky do povodneho stavu, to trva velmi kratko a ak to nepomoze, tak asi len odznova....

Chybajuci priecinok.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 4. 2. 2020 10:52

Tak problém byl asi v Quick Collection. Tuto funkci nevyužívám a když jsem obsah QC vymazal, tak už to zase funguje. Katalog zůstal beze změny. Funguje jak synchronizace, tak i Import. Alespoň pro tuto chvíli.

Dík za nasměrování.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 4. 2. 2020 21:04

Jako varování ještě doplním na co jsem si vzpomněl a co asi bylo příčinou. Jak píšu výše, nepoužívám kolekce a včera jsem přišel na to, že je možnost zablokovat šedou značku pro vložení do kolekce (Volby zobrazení - Ignorovat kliknutí na značky) a tu jsem zablokoval. A výsledek jsem už popsal.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 2. 2020 07:34

To je zvlastne, s Quick Collection som pri kazdodennom pouzivani uz od LR2 nikdy nemal problemy.
Vzdy zacinam s triedenim fotiek do QC (vyber/mazanie stlacenim B ). Je to len oznacenie fotiek do vyberu, nic sa fyzicky na diskoch ci v LR nepresuva a ani k fotkam nepribudaju ziadne atributy.

Predvcerom som skladal rozne panoramy v LR - od 3 do 25 fotiek, vsetko RAW z A7R3.
Uz skladanie 3 fotiek vyuzilo celkovo cca 20GB RAM, skladanie vacsieho poctu zhltlo celych vyse 30GB.
Najvacsie fotky maju cca 350Mpx a v DNG vyse 1GB. Lightroom s nimi vie celkom dobre pracovat, okrem prveho zvacenia tam nie je rozdiel oproti beznym fotkam.

Vyuzitie RAM.jpg
Vyuzitie RAM.jpg (91.19 ) Zobrazeno 3043 krát


360°
DSC04991-Panofb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 5. 2. 2020 07:43

Jedna vec ma na tych panoramach v LR stve. Totiz mam vo fotaku povypinane vsetky korekcie, aby nic netahalo do RAWu. Ked RAW naimportujem do LR, tak vsetky posuvniky su v Develop module na nule, co je OK.
Ked ale taketo RAWy dam spojit v LR do panoramy, tak vysledna fotka je uz s upravami: posuvniky su na kadejakych hodnotach. Mam nieco blbo nastavene, ci ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 2. 2020 07:53

Asi mas zapnutu moznost "Auto Settings" pri robeni panoramy.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 5. 2. 2020 08:05

A kurnik, pravdu mas. Nejako som si to nevsimol, pretoze panoramy vacsinou skladam v PTGui. Diky !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pampalabusek 21. 2. 2020 12:56

Zdravim, je prosim jeste moznost upgrade krabicove verze 5.7.1 na verzi 6, bez predplatneho a kde bych to prip. nasel? Jak byla moznost jednorazove zaplatit a mit novejsi verzi. Diky
pampalabusek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 2. 2020 13:09

Adobe přestal LR 6 úplně prodávat začátkem 2019 a už neumožňuje ani stažení instalačky těm, kteří na něj mají licenci, takže instalačku je třeba mít zazálohovanou nebo pohledat, jestli není ke stažení někde jinde. Licence na LR6 asi už jen jako bazarovky nebo poslední zbytky krabicových verzí, jestli ještě nějaký obchod má.

-- 21. 2. 2020 13:14 --

Nějaké odkazy k tomu...
https://laurashoe.com/2019/03/04/last-c ... ghtroom-6/
https://shotkit.com/buy-lightroom/
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pampalabusek 21. 2. 2020 15:25

Diky, to je skoda. Na verzi 5.7.1 mne nic nechybelo, ale ted jsem si koupil Nikon D7200 a zjistil, ze rawy z neho tato verze nepodporuje.
Nasel jsem navod bud prevest pres Adobe DNG conventer nebo pres exiftool, oboji funguje, ale chtel jsem to jednoduseji klidne i za nejaky mensi poplatek.
Ke stazeni se 6 urcite nekde najde, ale to uz moc legalni asi nebude.
pampalabusek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 2. 2020 15:28

Můžeš zkusit inzeráty. LR6 mělo hodně lidí, kteří jsou teď na předplatném. Někteří ho třeba prodají nebo dokonce darují...
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod papun 21. 2. 2020 21:35

Pokud ti nevadí trošku šedá cesta, tak uloz.to je plné LR ve všech možných verzích.

Jo a bacha na to, že LR 6 běží jen na 64 bit. Kdyby si náhodou měl 32.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pampalabusek 22. 2. 2020 21:18

Tak nejak jsem to myslel v posledni vete, ale do toho se mne moc nechce.
pampalabusek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2020 12:38

Adobe mi aktuálně nabízí slevu 16% na Adobe Creative Cloud, tj.za 10,07 Euro měsíčně.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků