Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 1. 2020 20:08

To bude spíše o tom, jaké jsou aktuální možnosti v rámci X systému oproti tvým představám/potřebám a kam už nechceš zajít.

Aktuální (resp. ještě neaktualizovaný) roadmap z r. 2019:
Obrázek

Třeba sestava 18~55/2.8-4 R LM OIS + 55~200/3.5-4.8 R LM OIS ?
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 7. 1. 2020 22:00

Díky za tip. Pro mě by byl ideální rozsah těch 16-80mm, ale za tu nemalou cenu už bych rád si i opticky pomohl.

K té sestavě - abych pokrýval 55-80mm teleobjektivem a pořád přehazoval, se mi nechce. Krom toho fotím dost close up fotky a ta sestava nemá dostatečné přiblížení.

Blbé je, že u fuji řešení momentálně nevidím - asi zatím výběr nového skla odložím...
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 1. 2020 23:07

Prý již v březnu, resp. na jaře 2020, bude Fujifilm prodávat nástupce X-T3... Název není jasný, může to být X-T3S, X-T4, X-T5... atp. - šuškanda (prý ale důvěryhodný zdroj) na Fujirumors - neuběhly ani dvě hodiny a komentářů pod článečkem je tam už víc jak 300...

Začíná to být zajímavé, jelikož se i šušká nad oficiálním uvedením modelu X100V a zároveň má být odhalen i fotoaparát, který by nejspíš mohl být dalším GFX modelem, což může být např. nástupce modelu GFX50S, tj. nejstaršího modelu. To vše prý 24. ledna bude jasnější. Nicméně, ta dnešní zaručená šuškanda to možná více objasňuje a GFX nemusí být vůbec představen.

+ vyšla vedle objektivu 16~80/4 i recenze na model X-T3 od pana Šurkaly: Fujifilm X-T3 foťák i profi kamera

bosonozka: a ty nejvíce fotíš právě v tom ohniskovém rozsahu 55~80mm, že bys byl nucen přehazovat často?
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 1. 2020 07:38

mr_SpookY píše:add bob222 a Noido:
Ano, to omezení je v podstatě jenom softwarové ku*vítko vynucené nejspíše Bruselí (slovo Brusel důsledně skloňujeme dle vzoru "pr*el" - v Bruseli, do Brusele).

add Alešak:
Rozumím kam míříte, ale teda zrovna Panasonic HC-X 1000 není něco, co si vezmu na rodinný výlet v opaskové brašně. Nemluvě o tom, že to nemá výměnný objektiv .


Neobmedze nahravanie ma aj Panasonic GH5 aj G90. Plus existuje hack na G9, takze by mohol existovat aj na starsie/mensie Panaky a kedze je to mFT, nasadis tam cokolvek.
Naposledy upravil Fidko dne 8. 1. 2020 07:53, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 8. 1. 2020 07:52

Fidko píše:
mr_SpookY píše:add bob222 a Noido:
Ano, to omezení je v podstatě jenom softwarové ku*vítko vynucené nejspíše Bruselí (slovo Brusel důsledně skloňujeme dle vzoru "pr*el" - v Bruseli, do Brusele).

add Alešak:
Rozumím kam míříte, ale teda zrovna Panasonic HC-X 1000 není něco, co si vezmu na rodinný výlet v opaskové brašně. Nemluvě o tom, že to nemá výměnný objektiv .


Neobmedze nahravanie ma aj Panasonic GH5, tipnem si, ze aj GH4 a mam pocit, ze aj G90 ktorej teraz klesla cena. Plus existuje hack na G9, takze by mohol existovat aj na starsie Panaky a kedze je to mFT, nasadis tam cokolvek.

Ono práve tie GH sú viac zameraním a parametrami kamera ako foťák, možno sú tak aj zaradené pri dovoze.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 1. 2020 07:55

Ja som povodny prispevok upravil. GH4, EU verzia ho nemala. Ale G90, co je "foto" rada limit nema. Ale na video by som aj tak bral GH5, hoci je vacsi. Plus to je uz tri roky stary fotak, takze v bazaroch som ho videl aj za 600 s cim sa da zit.

Pripadne X-H1 je myslim tiez bez limitu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 8. 1. 2020 10:56

w: v průměru cca pětinu fotek v rozsahu 50-90mm (někdy víc, někdy míň) + podstatnou část close up fotek na nejdelšim ohnisku (i když to mi je upřímně jedno, jestli to bude na 135mm nebo 80mm...)
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 8. 1. 2020 21:52

V každém případě bych tomu 16-80/4 ještě dal šanci. Podle komentáře Sakiniho na Digimánii se zdá, že má lepší kus než ten testovaný panem Šurkalou. Být v tom důsledný, tak si po předběžné domluvě s vedoucím prodejny (jakékoli seriózní u nás) nechám předvést na pultu třeba 3-4 kusy tohoto objektivu a na místě i s notebookem (anebo doma v klidu) vybral ten nejzdařilejší dle výsledků testovacích cvaků (dopředu si promyslet soubor testovacích snímků, alespoň v rámci obchodu - pokud tě nepustí třeba aspoň před obchod fotit).
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 9. 1. 2020 14:45

Díky. Dám tomu čas a jěště uvidim...
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 1. 2020 16:04

Tak v březnu 2020 půjde do prodeje X-T4 s IBIS a 6K/60p videem. Fujifilm tak tedy konečně vyvinul menší IBIS modul pro X-T modely. A také přijde na pulty model X-T200 (ano, ten s bayer maskou).
Pro jarní část roku se lidi mohou těšit na X100V, X-T4 a X-T200. Slušný rozjezd.
Pzn.: označení X-T4 je stále pracovní, může to být nakonec označeno jinak.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 1. 2020 17:11

IBIS dajme tomu, ale 6K 60 FPS mi pride hodne nedoveryhodne. Mozno tak pri znacnom crope. Ak by toto sfukli u Fuji skor ako u Panasonicu, tak sa podla mna v Panaku s dalsim GHckom ani nemusia obtazovat.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 1. 2020 22:57

Třeba bude "jen" 4K/60p s bitrate 400Mbps... v základu a poté třeba v nějaké aktualizaci to rozvinou. Nicméně, jako palcový titulek do rumorsů se jeví tento údaj dobře a upoutá to k rozkliknutí. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2020 08:18

Ovela vacsi "game-changer" mi pride IBIS. Absencia je v "crop komunite" casto vycitana aj ked sa pritom trochu nefer ignoruje, ze maju mnozstvo stabilizovanych objektivov.

6k60fps by bol masaker. Ja to sice nevyuzijem, moje PC tazko znasa aj 4K60FPS z G9, ale paci sa mi, ze Fuji v podstate v kazdej iteracii prichadza s vyraznym zlepsenim. Pritom tie iteracie nie su nijak dlhe. A navyse, aj cenovka je unosna (X-T3 lacnejsia nez X-T2). Skvely pristup !
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 1. 2020 08:31

To už se ale asi nebude opakovat vzhledem k přidanému HW.
Jsem na to zvědav, hlavně jak moc X-T4 povyroste. X-T2/3 jsou ještě znatelně menší než Nikon Z6, jestli to u X-T4 už nebude platit, bude pro mě napříště atraktivní jen X-Txx a X-Ex řada.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 1. 2020 08:55

Tak lepší cena za X-T3 je také daná i novým místem výroby. Už jsem taky četl poznatky, že X-T3 se rychleji povrchově ošoupe a v prackách nepůsobí celkově tím luxusnějším dojmem jako X-T2/X-H1 atp. Zajímavé bude vědět, zdali ten nově vyvinutý zmenšený IBIS modul poskytne podobnou účinnost jako u X-H1 a také by mě zajímalo, zdali v X-T4 budou procesory dva, jak má X-H1. Řekl bych, že procesor obsažený v X-T3 by to mohl "utáhnout" sám, ne? Typ baterie bude určitě stávající, a potřeba bateriového gripu bude bezesporu nutnější v případě 100 % nasazení při práci.
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků