PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 23. 12. 2019 13:59

V Photoshopu jsem vypnul grafickou akceleraci na kartě a zhoršilo se to.
Mám Photoshop CC a když jsem cca před 2 měsíci nainstaloval nový comp, tak byl Photoshop CC 2019 s nižší verzí Camera Raw a s touhle grafickou kartou to lítalo i s tím Studio Driverem, který má nižší verzi, než Game Ready Driver a v 3*10 bitech. Pak Adobe Creative Cloud nainstaloval Photoshop 2020 a ACR verze 12.1 a začalo to být ukrutně líné. Zkusil jsem Photoshop 2019, jenže ten si spustil taky ACR 12.1 a byl najednou taky líný. Tak jsem nejprve zkusil vypnout 10-bitový režim, pak jsem nainstaloval nejnovější nVidia Driver a pak jsem zkoušel zapínat a vypínat různé featury na té konfiguraci Výkon. S grafickou akcelerací je to o něco rychlejší, ale stále je to naprosto zoufalé, skoro nepoužitelné. Fotky tedy dělám, ale Adobe Camera RAW je šíleně pomalý. Photoshop samotný ani tak ne a Nik Plugins taky ne, nicméně i v Nik plugins se kreslí po čtvercích. Na 8 let starém PC to fungovalo podstatně rychleji.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 23. 12. 2019 14:04

tak to asi vyzera na ten ACR 12.1. ja mam iba verziu 12.0 a bez problemov.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 23. 12. 2019 14:12

Nie, nie je to verziou ACR, mam 12.1 a lieta to ako blesk
Obrázek

Obrázek
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2019 15:11

Ono také muže být relativní, co znamená létá jako blesk.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 23. 12. 2019 15:27

Takové základní pojmy si asi není třeba definovat. Instantní reakce na změnu.
Pokud to má být zábava a zpracovává se více fotek tak čekat i na základní jednovrstvé úpravy byť jen jednu sekundu znamená nový stroj. :-)
V případě Foe samozřejmě hledání kde se stala chyba a třeba zpětné obnovení instalace.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 12. 2019 15:28

Aj ja mám poslednú verziu, integrovanú grafickú a všetky úpravy pomocou posuvníkov sa aplikujú okamžite bez čakania (relatívne). Rovnaká vec platí aj pre presety s komplikovanými úpravami.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 23. 12. 2019 15:42

pemar píše:Ono také muže být relativní, co znamená létá jako blesk.

Nuz asi takto:
https://ulozto.sk/file/DVRFYus2nAQf/20191223-153506-mp4
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2019 18:52

Hm, měl jsem snahu se podívat, ale chce to po mně heslo.

Jinak tahle diskuse mi otevřela oči, jaký skok PC udělala, protože to, co stavíte z těch Ryzenů za cca 20,000-30,000 korun, jsem já koupil v lednu 2017 za nějakých 65,000-70,000 korun. Možná to máte postavené z méně robustních komponentů, šetříte o trochu více na zdroji, skříni nebo chlazení, máte větší problém vyladit třeba rychlosti RAM nebo SSD, ale v principu to podle všeho úplně stačí.

Na druhou stranu, nejsem zatím přesvědčený o tom, že má smysl vyměnit i9 přetaktovanou za na 4,9 GHz za Threadrippera taktovaného na 4,2 GHz, větší smysl mi dává vyměnit RTX 2080 Super za 2080 Ti. Úplně nejmenší smysl mi aktuálně dává přejít na Apple, design mají líbivý, ale ceny jsou přemrštěné a když jsem porovnával rychlost Linuxu, Windows 10 a MacOS Catalina, tak Apple byl v průměru nejhorší.

Včera jsem čistil záložní počítač od všeho možného balastu, co tam rodina za poslední měsíce natahala a výsledkem je, že běží jako nový, úpravy v DxO jsou plynulé a rychlost je dostatečná. Tohle by člověk neměl podceňovat, někdy to stačí projet něčím jako je AVG TuneUp nebo Storage Sense, jindy se musí jít třeba i do registrů.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 12. 2019 19:01

Čistý počítač bez nepotrebných programov, starších záloh systému či rôzneho časom nazbieraného bordelu je taký dobrý základ.
Pretaktovaný i7 či i9 stačí určite s veľkou rezervou a na robenie fotiek určite výrazne nepomôže ani tá lepšia grafická (iba na fotky je čokoľvek nad GF1650 luxus).
Radšej nejaký rok dva počkať a kúpiť niečo čo prinesie poriadnu zmenu.
Rýchlosti diskov majú OK, ja mám 970 evo (bez plus) a tiež je rýchlosť cca 3500/2500 (+/-). Druhý 2TB SATA SSD má cca 510/470 a myslím si, že ani ten by ma nejak zásadne neobmedzoval. Ako brzda mi prišli len klasické HDD (na budúci rok si dokúpim SSD aj ako externý disk).
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 23. 12. 2019 19:02, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 23. 12. 2019 19:01

landov
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 23. 12. 2019 19:10

tak som urobil update Nvidia ovladaca na najnovsi 441.66 a stale idu supatka uplne v pohode plynulo a hned sa ukazuju zmeny.
toto mam v nastaveni LR
LR.jpg
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2019 19:44

Ondro, dával jsem v jednom z předchozích odkazů porovnání z Puget systems a tam je vidět, že to Ti znamená oproti běžné 2080 Super cca 20-30% zrychlení Lightroomu a Photoshopu, to mi přijde zajímavé, protože nárůst ceny je jen cca 14 tisíc korun. Otázka která mne zajímá, kolik to udělá u DxO, já se jen obávám, že to bude méně než u toho Adobe. Úplnou nutnost upgradovat také v tuto chvíli nevidím.

Co se týče MacOS, tak jsem si ověřil, že DxO na nich rychleji neběží, spíše naopak.

Lennyl2: Mně to přijde v pohodě, ještě bych zkusil překreslování horizontu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 12. 2019 21:00

Ještě k SSD diskům, tady jsem narazil na pěkný článek, porovnávající rychlost v aspektech, kde je to skutečně důležité.
Jsem docela zvědavý, jak si ten Intel Optane H10 příští rok na trhu povede.

https://www.alza.cz/intel-optane-h10-51 ... ze-a-testy
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2019 21:21

Já nevím, kolega z Intelu o Optane básní delší dobu, já zatím zůstávám u Samsungu Evo Pro a spíše než o Optane uvažuji o Corsairu podporujícím PCIe 4.0. Moje obvyklá velikost souboru začíná na 50 MB (jedna fotka) a končí na 128 GB (zaplněná karta).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 12. 2019 21:36

Ty Samsungy prý dost topěj, dal bych na ně chladič
https://www.alza.cz/intel-optane-905p-r ... sty#provoz
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků