Sony RX100III vs Panasonic LX15

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 15. 12. 2019 13:52

Veď sám som už dávnejšie zhodnotil, že svetelnosť objektívu g1xmk3 je jeho slabou stránkou, takže v indoor môže aj rx100 mk3 podávať lepšie výsledky, takže nerozumiem.
Ale zároveň som aj povedal, že to mám ako doplnok k dslr na výlety a turistiku teda hlavne outdoor a tam sa ukáže sila apsc naplno.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 15. 12. 2019 20:00

No a pre kazdy pripad, ze len kecam...toto su moje dojmy po kupe (asi 1-2 dni) G1XMK3, ktore su tu na DA:
G1XMK3.jpg
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 12. 2019 20:27

U toho fotaku mi fakt vadi ta velkost. Je to uz kategoria do brasne a uprimne je mi fuk kolko ta brasna vazi. Nepotrebujem maly fotak kvoli problemom s chrbticou, znesiem toho pomerne dost a ak si mam so sebou uz brat brasnu, tak si tam asi radsej strcim nejaku sexy E-M10 s 12-35 (ak su teda tie skla na kompaktoch tak slabe ako to pisal davidof).

Toto mala byt fakt skor fotak v zmysle ... mobil v jednom a fotak v druhom vrecku s tym, ze minimalna poziadavka je 24mm na konci, cim vypadavaju prve dve genracie RX100. Absencia dotykaca ma tiez nenadchla, cim vypadava SONY ako take. LX15 vyzeral papierovo skvelo, vyborna svetelnost, dotykac, Panasonic ovladanie a skvele ostrenie. Ale zase nie je zadarmo a ak to ma podavat vysledky an urovni 100euroveho setaku, asi to nema zmysel.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 12. 2019 20:53

Fidko

Vnímáni kvality fotek je hodně subjektivní, radši si to zkus nějak na vlastní oči. Ale já to tam viděl.

Taky je to fakt malá krabička, hladká, kluzká ;-)

Ale skladná je, to jo.

Je to fakt otázka priorit.


Bojím se, že malý skladný foťák se zoomem a perfektním (nebo aspoň hodně dobrým) objektivem na trhu není.
Ale kdybys ho našel, tak napiš, já bych ho pravděpodobně začal chtít :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 16. 12. 2019 07:39

Tak povedzme si úprimne, keby niekto dokázal vyrobiť foťák, s ktorým by bol Fidko na 100% spokojný, tak ho kupujeme komplet všetci, vrátane Ganca a Pemara...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 12. 2019 08:21

Hláška roku :-))))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 16. 12. 2019 08:30

A mel by opticky hledacek? :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 12. 2019 08:59

Jasně, zcela nově vyvinutý ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 12. 2019 10:23

bob222 píše:Tak povedzme si úprimne, keby niekto dokázal vyrobiť foťák, s ktorým by bol Fidko na 100% spokojný, tak ho kupujeme komplet všetci, vrátane Ganca a Pemara...


Takze ak to chapem spravne, vsetci ostatni su so svojimi fotakmi (autami, televizormi, telefonmi) atd na 100% spokojni a tazke tisice za nove davaju len preto, ze mozu ? :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 12. 2019 10:53

Často je to tak. Veľa ľudí mení dobré a kvalitné veci len kvôli tomu, že majú z okolia (známy, fóra, internet, reklamy, TV) pocit, že potrebujú niečo lepšie alebo to čo majú nie je dostatočne dobré.
Niekoho zasa tie dobré a funkčné veci začnú nudiť a chce len niečo nové, iný má rád pocit z kupovania nových vecí a tak...
Myslím si, že to platí pre väčšinu ľudí. Niekedy aj v tom prípade že si tú zmenu môžu len veľmi ťažko dovoliť.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 12. 2019 10:59

No ak mam pocit, ze to co vlastnim nie je dostatocne dobre, tak asi s tym logicky nie som 100% spokojny. Samozrejme chapem, co chces povedat :-)

Ja nie som 100% spokojny s nicim, pretoze vzdy vidim na niecom potencial urobit to minimalne subjektivne lepsie. Na druhej strane ma proste zaraza, ze som evidentne jediny.

Jo, musim sa nad sebou zamysliet :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 16. 12. 2019 11:47

Nie si jediný, si proste perfekcionista, mám to doma, len Ty na rozdiel od mojej ženy chápeš fyzické obmedzenia veci... :)
Inak Tvoj márny boj za cenu v pomere cena/výkon u olympusu plne chápem... ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 12. 2019 12:00

Ja mam od perfekcionistu extremne daleko. Kiezby to bolo inak. Rovnka to mna osobne neobtazuju ceny Olympusu. Preco by mali ? Kupujem tie skla u "cinana" kde su normalne. Dovod preco mi vadia je, ze system ktory mam normalne rad kvoli nim podla mojho nazoru zanikne, to je cele.

Co sa tyka mojho "perfekcionizmu". Som kriticku ku veciam ktore ich vlastnim, lebo ich vlastnim a to znamena, ze ich poznam. Ja naopak neznasam take tie ferinovsko-gancovske reci o tom ako je vsetko co mam dokonale.

Priklad: Rok dozadu som sa rozhodovla o kupe hodin. Pacili sa mi Stratos (Xiaomi) 2 ale kolega ktory dost behava a podobne ma ukecal na Garmin, lebo su oriantovany na presnost, vsetko je uplne iny level a stuff. Skoncil som s Forerunnerom 935 za 450eur (2x viac ako za Stratos). Realita je, ze pri intenzivnom bicyklovani vidim tepovku okolo 80 (uz som videl aj 39). Niekedy je to 150, comu verim, ale inak su tie cisla pri cviceni obecne uplne mimo (napriklad pocas drepov udajme spim). Meranie spanku je horsie nez na MiBand 2 (asi 20eur), v sprche mi to narata 200 krokov (sprchujem sa vo vsetkej pocestnosti) a pocas umivania riadu pokojne prejdem poschodie. Nehovoriac o tom, ze len tento mesiac boli v BA asi 3 burky (zazil si nejaku) ?

A to je presne to. Ked som si vyberal hodiny, chcel by som nejakeho Fidka ktory by mi povedal viac nez to, ze su vo vsetkych ohladoch dokonale. Stale su to skvele hodiny a pre profesionalov ktori vyuziju niektore pokrocile moznosti su asi lepsie nez nejaka hracka od Xiaomi, ale nie su pre kazdeho. Preto rad hovorim o veciach ktore mi vadia. To nie je perfekcionizmus, len to ma pre mna nejaku pridanu hodnotu. Diskusne forum kde si kazdy krochka blahom nad tym aky fotak si kupil je pre mna len nieco dospelejsia verzia Instagramu ktorym pohrdam :)

Ale dalej to riesit nebudem, je to OT. Ale budem sa snazit vyhybat reciam o technike :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 12. 2019 12:38

A pre čo by si sa vyhýbal ? Tie ódy na to čo je dobré len pre to že to mám ja sú akurát na dve veci, obe sú ženský pohlavný orgán :) Tie stratosy má brat, jazdíme to spolu (aj pláveme) a z jeho strany je spokojnosť, ja jazdím na biku klasickú garmin navigáciu (nie hodinky)s mapou SK topo a tiež v poho.
Cenné info sú tie o tom, čo nefunguje, čo pracuje ako má, nemá cenu riešiť, zaplatil som za to a dostal som čo som očakával.
Tak že Kia, Fuji a Philips ku mne do bytu už nesmú, a je mi jedno kto si čo o tom myslí. Každý máme svoje skúsenosti.
A aby som nezabudol, drahé Casia s titanovým remienkom, s molión funkciami so solárnym nabíjaním. Kompas po roku ukazoval od buka do buka, solárne nabíjanie fasa, s krátkym rukávom. V zime polovica funkcií nefungovala, aku sa nemá ako dobyť. Každý 3 rok ohlásili že treba v servise vymeniť tesnenie, 45 km tam 45 km naspäť,a 30 €, kým to neurobíš ukazujú len čas :) Osr.ť !
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 12. 2019 13:25

Takhle jsem bojoval s Garmin Fenix 3, resp. s jejich řemínkem.

Originál stojí asi 900 Kč a vydrží 8 měsíců a pak praskne …

Teď mám řemínek za 150 Kč už třetím rokem a pořád drží.

Zase Kia Sorento nám odjezdilo sedm let s jedinou závadou a služební Ceed šest let úplně bez. Ale já mám na auta docela štěstí. Peugeot 406 z roku 2003 ještě jezdí u švagra, Mondeo z roku 2005 má 280 000 a pořád funguje … Vyslovenej průser jsem neměl. Ale to se může krásně změnit a budu mluvit jinak.



K tomu foťáku - zkus/zvaž ještě LX100, ale taky už to není úplně velikost RX a LX.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků