Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Amalary 11. 12. 2019 21:38

Scuti: tak fajn, hlavně, že jsi spokojený.

Fidko: četl jsem, že máš nový Samyang 35 mm/1,4. Jak jsi s ním spokojený na otevřenou clonu a vůbec?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scuti 11. 12. 2019 22:49

Zdravím vespolek...
Děkuji za reakce. Rozhodně nechci zavrhovat můj Zuiko 12-50mm, dokonce si myslím, že bude nasazazený většinu fotočasu, hlavně pro tu univerzálnost.
Pro 17mm i 45mm ale už místo v brašně trvale zůstane. Kdo světelné objektivy máte, víte o čem je řeč...
Přece jenom, s optimálním využití HO, lze i z fádního záběru udělat zajímavou a koukatelnou fotku.
I když jsem zatím v "režimu testování", vidím, že "potenciál to má...:-))))"
Asi mne začne focení i více bavit.
Ať se daří a všem přeji pěkné svátky...
Scuti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 12. 2019 23:25

Bacha na to! Jak člověk objeví existenci nějaké hloubky ostrosti, tak má silnou tendenci fotit každej kamínek na cestě s rozmazaným psím lejnem za ním. Takže s mírou a citem! :-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Scuti 12. 12. 2019 10:43

Ferin, jasně, vyfotím ostře kamínek i to psí lejno za ním... :-)))
Měj se fajn.
Scuti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 12. 2019 17:31

Amalary píše:Scuti: tak fajn, hlavně, že jsi spokojený.

Fidko: četl jsem, že máš nový Samyang 35 mm/1,4. Jak jsi s ním spokojený na otevřenou clonu a vůbec?


Nemal som extra cas to skumat, nakolko amm teraz nejake vybavovacky, praca, ockovania a viza atd a jeden vecer co som si ho vzal von sa mi nepodarilo uplne spravit porovnanie ako by som chcel, nakolko am oproti G9 blokovala absencia stabilizacie a musel som s ISOm prilis vysoko co pre mna nemalo zmysel.

Ale tak nejak co som zatial vypozoroval, tak ostrost mi pride lepsia nez na 12-40 (f11 vs f5.6) a tie moznosti hrat sa s HO aj pri relativne sirokom ohnisku sa mi hrozne pacia. Co sa mi nepaci (a objektiv je v tom nevyninne), ze s 35mm nejak neviem nic vymysliet, ale cez vikend sa posnazim viac :)

Velmi sa mi paci spracovanie, AF udajne zvykne zalezat aj od kusu, ale moj kusok funguje bez problemov. Bol som "hytry" a vybral som si fotak na ktorom ostri pomaly vsetko ;-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 12. 12. 2019 23:41

Jasně, chápu, taky teď v závěru roku nevím, kde mi hlava stojí.

Včera Dpreview uveřejnil test EM5 MIII:

https://www.dpreview.com/reviews/olympu ... iii-review

Chce to zapracovat na AF - C.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 12. 2019 04:29

Nieze by som chcel tu E-M5 nejako branit, moj nazor poznate, ale ich testy casto koncia s dost divnymi vysledkami, takze ani v tomto pripade by som sa na ne mozno neupinal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 12. 2019 10:57

Zvlášť pokud to má mít CAF identickej s E-M1x. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 12. 2019 12:23

Celkem nechápu, proč neudělali ještě test se skupinou bodů - nejlépe 5x5 nebo 7x7 (popřípadě i celoplošně) pro ten druhej test.

Nebo, pokud to EM5-3 umí, na skupině třeba 7x3 bodů, to bylo patrně nejlepší nastavení pro tenhle test.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 12. 2019 12:58

Ferin píše:Zvlášť pokud to má mít CAF identickej s E-M1x. ;-)


Malo by to mat len rovnaky algoritmus, urcite nie vykon. Osobne som cakal nizsi vykon nez ma E-M1, ale vraj je to cca rovnaka uroven.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 13. 12. 2019 13:08

Karol Srnec na ephoto píše, že M-5/3 je vlastne EM-1/2 v menšom tele, čo sa týka AF, považuje ho pocitovo za rovnaký...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 12. 2019 13:30

Hlavně, podle mých zkušeností, bych ten Tracking u EM1 a EM5 nepoužíval na scénáře, kde je výrazný pohyb směrem k obrazovce (nebo od), ale spíš hlavně napříč. Asi hraje roli změna tvaru a velikosti pro ty algoritmy, ale jistě to samozřejmě nevím.


U x-ka se ten obecný tracking používat dá (ale taky to není stoprocentní), AI Tracking je hodně přilepený, ale stejně bych na tohle dal skupinu bodů.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Amalary 13. 12. 2019 16:58

Nevím, ale chyba na jejich straně nebude. Při 6 fps bych si představoval lepší výsledky. Ať je to jak chce, pro Olympus je to špatná vizitka. V době, kdy bojují o trh to není vůbec dobré. Podle těch testů hodně lidí vybírá a považují je za profesionální.
Pravděpodobně tam bude jiný FW, než má EM1 MII. Měli si to pořádně odladit, než to vypustili. Dpreview podle mě tam už nedá test s novějším FW. Škoda, Olympusu fandím, ale takto si pod sebou sami podřezávají větev.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 12. 2019 18:14

Ked si pozries recenziu E-M1X, tiez ich AF neposadil na zadok. Mozno je problem v tom, ze to testuju na cyklistoch a Oly mozno cyklistov nevie.

Moj prvy C-AF test na MK II bol tiez cyklista smerujuci oproti mne a tiez mi z toho ostala hlava v smutku. Ale to bol len zapozicany kus, tak 2 roky dozadu. Ganec napr to skusal na protiiducom dochodcovi a mal vybornu uspesnost aj s PENom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 12. 2019 19:27

Amalary píše:Nevím, ale chyba na jejich straně nebude. Při 6 fps bych si představoval lepší výsledky. Ať je to jak chce, pro Olympus je to špatná vizitka.
Nemyslím si... ^^

Dočítal si sa až do konca?
Tam píšu, kde je "chyba": defaultne nastavená citlivosť sa na túto scénu nehodí
(predsa len, kľučkujúci cyklista je niečo iné, ako sledovať auto pri panningu...)

A to je to podstatné, čo tým testom chceli povedať:
=> že si treba dávať pozor na nastavenie citlivosti AF

Inak celkom dobrý tip:
.. ma to pri pingpongu ani len nenapadlo, že je to neštandardný pohyb => teda tam tú citlivosť tiež treba zvýšiť :idea:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků