PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 7. 12. 2019 09:48

Tak tak. Na druhej strane - je to naozaj zlé, že je to tak?
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 12. 2019 09:56

V podstate nie, je to najrychlejsi sposob, dostupny vsetkym ludom.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 7. 12. 2019 10:04

Tak. A fotka bez diváka je len zhluk RGB čísel... Takže by som nad tým A priori neohŕňal nos.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2019 15:49

Mimochodem, když chcete fotky na papíře, nosíte je nechat vyvolat nebo to zadáváte přes internet nebo to zadáváte přes aplikaci? Řešíte kalibraci nebo ICC ? Nebo jen cenu? Máte v PC nějakou aplikaci ? Jak dlouho vám trvá export?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 12. 2019 16:10

Fotky si tlačím sám, mam uz roky Epson L800
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2019 16:20

To jsem dělal zpočátku také, ale po čase mi začal v Epsonu zasychat inkoust, tak jsem koupil barevnou laserovou od Xeroxu, u které zase mizí barevné náplně podobnou rychlostí, jako palivo v Cayenne Turbo GTS :-). A kvalita tisku se mi líbí méně, než u té inkoustové.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 7. 12. 2019 16:41

Dřív jsem tisknul hodně sám na A4 ink tiskárně. S výsledky krom BW jsem byl jakžtakž spokojený, dle druhu papírů a jejich ICC co výrobci nabízeli. Bohužel je to finančně jinde s ohledem na možnost nechat si to vytisknout někde, kde nabízí různé typy materiálů a ne jen lesk, polo a mat.
Kalibraci řeším, ICC bych použil, pokud je.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 7. 12. 2019 17:26

U nás ve Zlíně jsou dva známější obchody skrz foto, kde tisknou. Fotografia, která tam je od komančů a taky to tam tak vypadá. A pak Foto CZ, teď už asi Nikol foto a tam tisknu já. Nicméně, když jsem se ptal na nějaké profily, tak řekli, že to nemá cenu řešit. Ale tiskne tam většina známějších fotografů.

Fotoalba a knihy, do ridinné sbírky pořád a patří a vždy budou. Knihy taky nevytlačili čtečky knih. Naštěstí.

Ale fotky a internet to je jiná. vyhrává aktuálnost s životnost je někdy pár hodin. ˇcasto a všude o tom teď mluví pan Šibík. Ale už jsme asi trošku OT.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 7. 12. 2019 17:55

Jo, papír má pořád svoje kouzlo, na FB či Instáči zmizí fotky během pár dnů v propadlišti dějin, na Rajčeti jsou zas příšerně oplácané reklamou.

Neuvažovali jste tu někdo o vlastím webu? Mít ho čistě jako online fotoalbum - místo Flickru nebo Rajčete.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 7. 12. 2019 18:07

Kdysi dávno, ale skončilo to na tom základním, že jsem tak dlouho vymýšlel design a kdo mi to udělá, že jsem to nakonec nerealizoval. Uvažoval jsem i nad placenými službami, ale všechny layouty mi přijdou na jedno brdo. Možná se k tomu v budoucnu vrátím.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 12. 2019 18:42

Já už od jejího začátku využívám zoneramu, mám tam cca 250 složek s cca 8tis fotkami. Doposud podle mě nejlepší fotogalerie zdarma, letos tam začali cpát reklamní bannery na to jejich předplacené zps, tak s hrůzou čekám kdy to taky zpoplatní... Představa migrace mě přivádí k šílenství... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 7. 12. 2019 19:00

Flor.cz píše:Neuvažovali jste tu někdo o vlastím webu? Mít ho čistě jako online fotoalbum - místo Flickru nebo Rajčete.


Mám - asi 8 rokov. Posledných 5 rokov bez aktualizácie, nakoľko 100% zákazok ku mne príde cez Facebook alebo referencie. Takže v princípe web držím len kvôli peknej mailovej adrese s mojím menom :-) (Samozrejme viem, že to ide aj bez webu, ale jednoduchšie mi je raz do roka zaplatiť pár €, ako robiť nejaké zmeny. Jednoducho sa mi to nechce riešiť :-) )
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2019 20:59

Kolega si takhle nechával tisknout do haly lvy a další zvířata ze Safari v Africe, životní velikost v těžkém rámu, první dva roky toho hodně reklamoval, potřetí už byla zakázka jen s minimálními chybami a potom několik let posílal fotky rovnou z Afriky a prakticky hned po příletu to věšel na zeď. Mne to nikdy nelákalo, máme sice také velkou předsíň, ale ne halu a necítím potřebu jí krámovat vycpaninami nebo nějakými velkými tisky. Zajímavé bylo, že to upravoval na MacBooku Pro, vesměs v Lightroomu, něco retušoval ve Photoshopu, ale zpracovat těch 5-8 velkých fotek na tom šlo celkem v pohodě, jen to chce trpělivost.

Fotografování a tisk fungovalo ale o hodně lépe než preparování zastřelených zvířat, na ty čekal většinou tak půl roku (někdy i více), protože preparátoři jsou vytížení a s posláním vycpaného kusu domů je celkem dost byrokracie.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 7. 12. 2019 21:10

Z těchhle snobů, co si zaletěj do Afriky "ulovit" trofej, se mi chce blít.
Nechal bych ho v savaně samotnýho přes noc jenom s nožem.
Pokud by to přežil, měl by zážitek, na celej život.

Ale k věci, nemáte někdo v téhle skříni vodníka?
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 12. 2019 21:19

Jo, taky mám vlastní fotostránky. Teda, taky teď trochu zaprášený, posledních pár let nebylo času tam něco extra cpát. Ale hodlám to napravit. ;-)
Žádný hotový stránky se mi nelíbili a filozofie galerií (Zonerama, Flickr, Picassa) taky nebyla to, co jsem hledal. Takže jsem škončil u jedné upravené šablony fotostránek od Zoneru.
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků