Nikon D7500 nebo D7200?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LucyFerr 13. 7. 2019 08:29

No... odkaz nebude, ciste nahodna koupe. :) D7500 jsem chtel koupit tak jako tak, v Datartu je za 27.990 (nebo Kasa.cz - atd.) - pocital jsem s tim. Ale ciste nahodou jsem sel tenhle tyden kolem mistniho fotolabu (CeWe Fotolab), a koukam tam do vitrinky - 24.990. Ptam se jestli to plati a nejde o nejakou chybu - prej ne, sleva za vystavene zbozi. Nikdy se s tim nefotilo, zenskym co tam jsou celkem verim (obcas tam neco koupim). Kdyz jsme do toho strcili baterku tak ani fotit neslo protoze nejdriv nabehl pruvodce s prvotnim nastavenim (jazyk, atd...) - tak jsem to vzal. Ze to lezelo nejakou dobu v zavrene sklenene vitrince mi nevadi.

- Za nejakych 25 a neco je treba v K24.cz - ale ten eshop nemam moc dobrou povest = tam bych to nebral tak jako tak.

-- 13. 7. 2019 09:51 --

Jirka.VV píše:-- 12. 7. 2019 23:20 --

Lucy Ferr - taky jsem měl D90 před D7000 - super nezničitelný stoj, tím jsem mohl zatlouct i hřebík :)


neznicitelny... pokud vam do nej nenalezou mravenci. :oops:

Prihoda k pobaveni: pred par lety nam mravenci v Egypte sezrali obleceni (cokoliv z blavlny bylo jak prostrilene brokovnici), a az doma jsem zjistil ze jich mam i plno nalezlych v D90. Jako - normalne uvnitr, nekecam. Pidiaturni milimetrove zlute svine! Vite jaky sok to je kdyz kouknete do hledacku, a tam vam lozi mravenec? 8-D Komicke bylo domouvani v servisu - aby se nebali, ze tam nejaci asi budou, ale urcite mrtvi (komplet vse co jsme meli jsme museli nahazet do plastovych pytlu a vystrikali do nich plechovky s insekticidem). Na chipu byly fleky od mravencich e-e, plno toho bylo zalezle kolem vyklapeni blesku jak tam nasli mazivo, neco mrtvolek jsem vyklepal po sundani objektivu z tela atd. Vycistit chip se povedlo, vse funguje, jen od te doby hur ostri - zvlast leva strana.

(nevim jak je D90 utesnena, ale predpokladam ze prolezli hlavne kolem bajonetu - mel jsem tam 18-105 setak...)
LucyFerr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka.VV 13. 7. 2019 11:29

LucyFerr - tak to je dobré :), to bych neřekl, že to utěsnění je tak těsné :), to jsi měl jako vylepšení s "pochodujícími" ostřícími body, ne? :).
A to jsi koupil za 25T i s tím 18-140? To by byla fakt pecka.

Já teda se svou D600 žuchnul do vody - do potoka, asi jen na 5 vteřin si zaplavala. Nechal jsem ji vyschnout a vše včetně objektivu OK, takže tam by se asi mravenci nedostali :).
Já se s foťákem dost camrám po kopcích, takže raději volím starší techniku...
Jirka.VV
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 13. 7. 2019 11:32

LucyFerr: moc hezká historka, pobavila. I když tebe asi moc ne... :-)
Ten tip s tím fotolabem je super, kouknu se po pár jejich prodejnách, za těch 25 s plnou CZ zárukou bych to bral taky...
Paradoxně mě to vůbec nenapadlo, ale před 5ti lety jsem tam koupil setD7000+18-105mm a jestě nějaké dárky k tomu (kniha Mistrovství DSLR, čistící pero, UV flitr a ten poukaz na fotoknihu).
Taky jsem na to náhodně narazil u nás v Praze v Edenu v prodejně a taky to bylo z vytrýny a také podle exifu 0 snímků... Měli to tenkrát na 19tis, a všude na webu i u nich stejný set za 23. Tenkrát vyšla D7200 a asi se jim do vytrýny už 3 vedle sebe nevešly :-)
Měl jsem tenkrát D80 s 16-85mm a vůbec neuvažoval o něčem novějším. Tak jsem o tom popřemýšlel a večer tam jel to koupit. Obratem jsem prodal D80, nový 18-105mm, UV filtr a tu knihu a tak mě ve výsledku vyšel ten upgrade z D80 na D7000 na nějaké 4 tisíce... Což bylo super... Akorát na té D7200 už nebyla ta 16-85mm tak ostrá jako s D80.
Proto nechápu jak se na některých webech porovnává 16-85 s novou 16-80 a píší že je to opticky stejné... Buď jsem měl špatný kus nebo to testují na starších tělech...

-- 13. 7. 2019 12:34 --

Jirka.VV: jak píše LucyFerr tak na K24 mají ten set za 25,5tis. Já tam kupoval už nějaký skla na MFT a zatím ok, ale neřešil jsem žádnou reklamaci, ale jsou to poláci a normálně jsou u nás registrovaný a prodávají to s plnou CZ zárukou 24m.
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.VV 13. 7. 2019 11:51

Díky - mrknu na to, to je zajímavá cena.

Já si myslím taky, že jsou to dva neporovnatelné objektivy. 16-85 jsem měl a 16-80 m má kolega, takže jsem ji na zkoušku měl taky.
16-85 byla na D7000 perfektní, ale je to už "starší" objektiv a na nových nestíhá.
Zato 16-80 je dle mně úplně jiná koncepce.
Takto to kdysi shrnul v jedné diskuzi ForeignerOnEarth:
Nikkor 16-80/2.8-4 je jak do exteriéru, kde 16mm je slušně široký konec a 80 mm zřetelně užitečnější, než obvyklé 3x zoomy. Světelnost f/2.8-4 pomalu stoupá, takže v interiéru je vhodný i při nedostatku světla a na reportážní fotografování. Má vyvážený výkon ve všem, nemá dramatické slabiny, které by omezovaly jeho využití. Příkladné je jeho chování v protisvětle.
Levnější 16-85/3.5-5.6 má hlavně omezení do interiéru kvůli světelnosti, horší protisvětlo.
Takže 16-80 je funkčně vlastně 2,8 zoom s vyrovnanou kvalitou obrazu v lehkém provedení prakticky stejně vážícím jako 16-85/3.5-5.6, je jen trochu tlustší s filtrem 72mm místo 67mm. Stabilizaci má také účinnější, než 16-85, spolehlivě ostří, má bokeh dramaticky lepší, než 16-85, no a nemám problém s aberací, vinětací, barevným podáním.
Jirka.VV
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LucyFerr 13. 7. 2019 11:52

Jirka.VV píše:A to jsi koupil za 25T i s tím 18-140? To by byla fakt pecka...


Ano, set vcetne 18-140 - nebylo moc o cem premyslet.
LucyFerr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 14. 7. 2019 09:14

Teď jsem koukal a na fotolabu mají ve slevě tu D7500+18-105mm za 25tis. Ale já bych chtěl raději s tím 18-140mm, tak nevím, zda vzít z toho e-infin za 22tis nebo z k24 za těch 25tis se zárukou 24m, ale není to CZ distribuce.
Za 2 týdny jedu na dovolenou a to už bych chtěl mít, to je tedy prekérka... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 26. 7. 2019 12:52

Z těch dvou setů bych šel do novější 7500, dle tvých požadavků, kdy neřešíš dva sloty a baterygrip, to bude novější technologie. Mě v lednu odešla D80 a řešil jsem co nového. Nejméně bolestné bylo využití výprodejové D7200 za 17tis a zbytek výbavy mi zůstal a funguje v pohodě včetně 16-85. Hlavním limitem byly vůbec peníze tudíž jsem využil splatek bez navýšení.
Sice přechod na FF by se mi líbil víc ale světelný zakláďák, abych využil práci s HO by stál další nemalý financ.
Přeji šťastnou volbu :-)
zarkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papun 26. 7. 2019 18:57

Mě třeba nakrklo, že D7500 už nemá dva sloty na kartu, protože pro mě to je nutnost. A pochopil jsem, že to je účelné. Výrobce chce přinutit ty co potřebují tady tyto vychytávky k tomu aby si je zaplatili ve vyšší třídě.

Jediné co nechápu proč bych měl mít grip. Možné jen kvůli lepšímu držení. Ale já mám strašně malé ruce a nikdy jsem neměl ani trošku problém s držením v žádné pozici. Spíš by mš štvala váha nahoru. A větší výdrž baterie - proč. Originálka mi vydrží cca 1.400 snímků a dala by i víc, ale to už raději měním baterku, ať se nemusím stresovat a řešit to na poslední chvíli.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 31. 7. 2019 22:11

Ahoj kdyby měl někdo zájem o novou d7500 s 18-140mm z české distribuce, tak ve Fotolabu v Praze Centrum Chodov mají skladem za 24.990 Kč. Dnes jsem tam byl...
Zajímavé je, že stejný set, jen s tou poukázkou na CEWE fotoknihu mají přes jejich web o 3 tisíce dráž...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 12. 2019 22:39

Ahoj přihodím jedno doporučení na D7500 + DX35mm v setu jen za 20.999 Kč přímo na nikon.cz
Mají tam i jiné akční slevy do 8.prosince...
https://www.nikon.cz/cs_CZ/campaigns/cyber-week/promoted-products.page?utm_source=imaging&utm_medium=banner&utm_campaign=cyberweek2019&utm_content=cs_cz_imaging_banner_cyberweek2019_promotion
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslavhalek8 27. 9. 2020 11:10

Zdravím. Já narazil na tento foťák https://yeselektro.cz/digitalni-fotoapa ... ilver.html a zajímá mě, jestli je tato značka dobrá a jestli s ní máte zkušenosti. Nad Nikonem jsem také přemýšlel, ale chtěl bych dát šanci tomuto. Předem děkuji.
miroslavhalek8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 27. 9. 2020 12:27

Ahoj, fujifilm tu má své vlákno, tam ti asi poradí lépe:
https://forum.digiarena.zive.cz/viewtopic.php?f=1902&t=1200984&st=0&sk=t&sd=a&start=4320
Já mám fuji x-t30 a jsem spokojenej, ale ta má jiný senzor. Co tě musím varovat je ten objektiv který má "elektronický" zoom, zakže když chceš rychle přezoomovat tak to má drobné zpoždění...
Tu x-t100 vlastní LoboC, tak mu dej dotaz v tom fuji vlákně jak je spokojen.
A kdyby jsi se to rozhodnul pořídit, tak stejný set nabízí ověřený eshop i s kamennými prodejnami o 5 tisíc levněji:
https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparaty/systemove-fotoaparaty-csc/fujifilm-x-t100-cerny-xc-15-45mm.html
Tady je jinak slušná recenze:
https://www.fotoguru.cz/fujifilm-x-t100-recenze/
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků