Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 21. 11. 2019 12:29

Zdravím, poslední dobou přemýšlím o Fuji, možná to ani nedopadne, uvidim. No ale, zatím tak procitam co a jak, nicméně byl jsem si včera osahat a podívat se na nějaké těla a krom X-H1 mi přišlo všechno malé a pro mě nepraktické. Bohužel nebylo možno vyzkoušet T3. Odhaduju, že velikostně a hledáčkem to bude podobné.
Zajímá mě zatím, jestli má cenu se H1-kou ještě zabyvat. Me asi priority/očekávání je nízký šum na vyšších ISO (1600-6400), rychlý a přesný AF v celé ploše (sport moc nefotím a když, tak jenom florbal, účinná stabilizace, možnost ovládání s fotbalem u oka (do menu opravdu nerad, alespoň korekce expozice, clona, ISO). Další vymoženosti zatím nedocenim, nemám zkušenosti.
Jaké pevné objektivy vzít v rozsahu 15-50? Ideálně světelná.

Dík
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 11. 2019 12:51

Stan35 - Zkus se nejdříve podívat sem - možná si to lépe ujasníš:
https://www.fujivsfuji.com/recommended-kits
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 21. 11. 2019 13:35

Jj. Opět mi z toho díky stabilizaci vychází jen H1. Vím, že už tady bylo doporučováno, že je spíše na video, což jde úplně mimo mě, ale nepředpokládám, že by tím snad byly možnosti fotografování na nižší úrovni než T2, T3.
Otázku jsem tak položil víceméně pro její cenu a tím, že mi opravdu padla do ruky včetně hledáčku. I když to byl první co jsem měl možnost na vlastní oči vidět, tak na první by to snad šlo.
Víc bych naznal, až bych koupil. Snažil jsem se jen po nemálo let s DSLR porovnat co a jak.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 21. 11. 2019 14:23

Mě padla do oka X-Pro3, takže jen vydumat, jak splašit těch 50 litrů... :-)
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 11. 2019 13:40

Alešak - Já si na X-Pro3 počkám až se k němu budou vyjadřovat běžní uživatelé. Budou později i cashbacky, sice ne tak atraktivní (jako vždy pro X-Pro řadu), a také nějaké zajímavé sety se jistě taky vyskytnou.
Teď jen sledovat, zdali nebudou první výrobní série XP3 poruchové nebo mít nějaké neduhy z výroby (než se to pak v dalších výrobních šaržích napraví) atp. Můj opatrný přístup pramení z vlastní zkušenosti s XP2, který jsem musel nakonec reklamovat, dle výrobního čísla se jednalo o problematickou sérii (first batch 2016), ten druhý XP2 (third batch 2017) však funguje bezvadně dodnes. :-)

Stan35 - X-H1 je za tu dnešní lidovku v obchodech prostě dobrý fotoaparát. Jaké sklo (-a) nakonec k němu budeš používat?
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 23. 11. 2019 13:48

Znám jenom dva lidi v mém okolí co mají fuji a oba je museli do dvou měsíců reklamovat a pak už to bylo v pohodě :-) Náhodou je to docela dobrý přístup jak ušetřit na kontrolách výstupní kvality, stejně tak update firmware do finální verze - člověk je vlastně jen takový betatester :D . Být tebou bych se xpro 3 vyhnul a šel někam výše ;-] jestli víš jak to myslím....
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 23. 11. 2019 16:24

wikxzen: Také počítám, že dříve než za rok do toho nepůjdu. A přesně jak říkáš, do té doby se snad vychytají případné neduhy. Ale že by se cena dostala nějak níže asi nelze předpokládat...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 24. 11. 2019 15:26

Pokud se rozhodnu, tak bych začal s 35/2 a potom by se uvidělo dle možností. Jen si pořád říkám a vzpomínám, jak jsem fotil kdysi s kompaktem a prd to vydrželo, furt to vypínat a šetřit energii, tak tady to by byl velký skok zpět...
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 24. 11. 2019 23:09

Joo, casy sa meni. Pred par lety som mal mobil co vydrzel na prijme 10 dni bez nabitia a ted mam smart, ktory za 2,5 dne sa bez zasuvky neobejde :-) Takze taky by se dalo povedat velky skok zpet ...
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 25. 11. 2019 16:03

Tak koukám, že na českých fotoeshopech se přidalo k BF i Fuji, např. 16-55mm f2,8 za 23 790 Kč (Cena po cashback 18 590 Kč) - to je levněji než v bazaru.
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linecur 25. 11. 2019 17:03

To ano a 16-80 už je skladem, téměř dražší... to je dilema...
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 11. 2019 20:49

Dilema v tom nevidím (nebo netřeba vidět). Buď si pořídíš Red Badge 16~55/2.8 objektiv, který dobře poslouží (a je prověřený), je celkově svižný, jeho váha a velikost nejsou pro tebe překážkou, na cloně 4 bude mít lepší ostrost na celé ploše než v případě 16~80/4 "na plnou díru", anebo si pořídíš moderní lehčí objektiv s dobrou stabilizací a jiným typem motorku uvnitř - tišší ale celkově pomalejší než klasický LM (linear motor), jenž mají všechny dražší Fujinon skla. 16~80/4 jistě fajn na běžné video, dobrý na klidné cvakání, větší ohniskový rozsah výhodou, ale může ztrácet v situacích, kde svižný a přesný AF bez přeostřování/"dýchání" je třeba. Otázkou je, jak moc hlučný je OIS modul na 16~80/4, protože na sklech 80/2.8 a 50~140/2.8 to šumí fest v tiché místnosti bez větráků na počítačích. :-)
Jen mě trochu překvapuje, že stabilizaci (OIS) nelze na 16~80/4 ručně vypnout přímo na objektivu - to pro mě je malé mínus, protože fyzický ovladač on/off u skel s OIS používám často - je to rychlejší než jít do menu (nebo MyMenu).

EDIT:
Zdá se, že nových kusů modelu X-H1 bude už jen poskrovnu...
Fujifilm X-H1 (and X-T2) Marked as Discontinued: The Era of 24 Megapixel is Over, but the Time for Fujifilm X-H2 has Not Yet Come
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 26. 11. 2019 12:41

Hmm, tušil jsem to. Poptával jsem se po obchodech po těle s gripem a neví.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 29. 11. 2019 14:51

Když se podíváš na stránkách Paladix do bazarové sekce, tak tam najdeš inzerát nabízející dokonce dva X-H1 i s bat. gripy (a řadou objektivů k tomu) za slušnou cenu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 5. 12. 2019 15:00

Tak X-T3 v setu s 16-80mm f4 už i v ČR
https://www.fujifoto.cz/x-t3/fujifilm-x ... 6-80mm-f4/
bosonozka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků