LCD Monitor pro Lightroom

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Obšák 12. 11. 2019 20:14

Nepochybuji, že to bude dobrá volba. Pokud by jsi fotky chtěl přehrávat přes usb vstup, dej si pozor u Panasonicu. V minulosti tv Panasonic zobrazovaly všechny fotky na flashce jako by byly uloženy v jedné složce, i když těch složek jsi tam měl třeba 20. Hrozně nepříjemná věc. Nevím, jestli to už konečně změnili, ale bylo to takhle blbě celou řadu let.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 11. 2019 08:03

Obšák píše:Davidof: Mám doma Sony KD-55XF9005 a rozhodně to můžu na fotky doporučit. Na video samozřejmě taky. A protože nejsem z těch, kteří si myslí, že když něco mají doma, tak je to to nejlepší, tak napíšu i negativa. Štve mě dálkové ovládání, které je příliš směrové. Osobě, co stojí za dálkáčem bych sebral na rok prémie. Aby si pamatoval, že takhle teda nééé. Mám doma ještě zhruba 8 let starou tv Sony (KDL-40W5500) a u té není s dálkou problém.
Další "problém", který mi nevadí, je mírná vinětace v samotných rozích obrazu. Na fotkách by to vidět nešlo, pokud nejsou oříznuty pro tv na formát 16/9. Není to nic hrozného, sám jsem si toho všiml až po nějaké době, co jsem to měl doma. Pokud je vyžadována dokonalost, tak už jedině oled tv (zase bych volil Sony nebo Panasonic) Oled ale taky není vhodný pro každého (možný problém s životností) a je dražší.
Test mojí tv zde: https://avmania.zive.cz/sony-kd-55xf900 ... est#part=1
FOE má taky tv Sony, o rok starší řadu XE9005 a tuším, že to vybíral speciálně s ohledem na zobrazení fotek a že je taktéž velmi spokojen. Třeba k tomu něco řekne ;-)
Tu svoji starší tv jsem vybíral s ohledem na zobrazení fotek (z USB) zase já a Sony to vyhrála. Nakonec jsem to USB ale nepoužíval. Od té doby až po dnešek mám tv propojen s pc hdmi kabelem a všechno pouštím z pc. Kromě videí ve 4k, případně 4k HDR, protože to můj starej pc už nedává. Tyhle videa musím jet přes USB port.
Na jaře 2018 jsem za svoji tv dával cca. 36 000kč a to byla supr cena pro zákazníky T-mobile, doporučená cena byla skoro 50 000kč (tehdy novinka). Ted se koukám dá koupit už za 21 990kč. Tak to je super cena!
Tak snad jsem trochu pomohl. Jinak na té AVmanii je toho o televizorech napsáno dost:
https://forum.avmania.zive.cz/forum-170 ... eba4c259ff


Neviem čo si mám predstaviť pod výhradami k ovládaču. Pracuje spoľahlivo v polohe cca 45 st na obe strany od osi kolmej na obrazovku, nasmerovaný kolmo na strop,na podlahu a aj za chrbát. A to do neho dávam NiMh batérie ktoré majúu nižšie nom. napätie ako alkalické.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 11. 2019 08:58

Obšák

Asi vezmu flašku a flešku a vyrazím do Electroworldů a spol :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 11. 2019 09:18

Tiež to tak robím, vezmem vlastné video a film čo mám dobre napozeraný :)
Inak mám úsmevnú príhodu s kolegom. Pevne rozhodnutý kúpiť OLED sme minuli v predajni regále s LCD, kde povýšene utrúsil " to je konfekcia " a zamierili sme k OLEDom. Po 30 min skúšania sme boli späť pri "konfekcii" a nakoniec odišiel so špičkovým LCD. Darmo, lepšie je niekedy raz vidieť ako dva krát počuť :)
Predsa len, každý od toho očakáva čosi iné.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 11. 2019 09:55

Já asi vezmu i notebook/IPad a nechám si ukázat, jak jde vysílat na obrazovku.


Je fakt, že vlastní pohled nic nenahradí. Já si nechal doporučit plazmu, jakože super barvy apod. Bohužel v mé dispozici u velkého okna na jih se projevuje hlavně ten menší kontrast nebo svítivost či co :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 11. 2019 10:00

OLED si pyta mierne tmavsiu miestnost, tam sa ukaze co vie. Do svetlejsich miestnosti sa hodia skor LCD ci QLED.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 11. 2019 10:14

Já jsem úplně na začátku výběru, a už je tu první past - OLED a QLED - bůhví, o čem jsem to vlastně četl :-)


Vzhledem k tomu, že televize nejsou můj koníček, tak mě teda úplně bolí ta nutnost se zase probrat milionem údajů, aby se v tom člověk aspoň trochu vyznal.

QLED jsou LED s nějakým sofistikovaným podsvícením ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod engine_er 13. 11. 2019 13:52

Neviem či má aj toto vlákno moderátora, ale mal by tu tie príspevky poupratovať, pretože toto je vlákno o monitore pre úpravu fotiek a nie výber TV. Každopádne v boji LCD vs OLED je jednoznačný víťaz OLED - sám som si prešiel týmto výberom a ako odporca technológie OLED som si po skúsenosti s jedným z najlešpích modelov LCD nakoniec vybral OLED.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 11. 2019 14:26

Chceš upratovať a potom prispievaš :) Povedzme že dnes často TV slúži aj na prezentáciu foto, na hranie hier atď.... tak že podobnosť s monitorom nie je čiste náhodná.
A dobre je , že si môžeš vybrať. A čo je dobré pre Teba, nemusí byť dobré pre každého. OLED má rovnako svoje prednosti ako aj neduhy. Na jeden z nich upozorňuje takmer každý výrobca a odmieta na to uznať záruku :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 11. 2019 14:42

Aj ja by som bol pomerne jednoznacne za OLED, tam nie je o com. Aj ked ta svetla miestnost je otazna, to uz musi buduci majitel sam zhodnotit.
Inak pri pozerani monitorov som si tak nejak "vymyslel", ze najblizsie kupim asi tiez EIZO, moj sucasny monitor ma zatial cca 6-7 rokov a pride mi OK, tak uvidim kedy to bude.
Asi jeden z tychto (prip. novsich ne-4K monitorov) https://www.displayspecifications.com/e ... /84f29660b
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 13. 11. 2019 18:39

Co se TV týče, aktuálně nemám pořady, na které bych se chtěl koukat (dříve občas na Ligu mistrů, Tour de France nebo finále Wimbledonu, pár kuchařských show a Top Gear) a fotky mne v TV tahají z oči. Z monitorú kromě Eizo jsem viděl tuším jeden BenQ a jeden NEC (typy bych musel dohledat, z hlavy si nevzpomenu), co vypadaly OK, televize od Samsungu nebo Sony se mi podáním barev nelíbí, ostatní moc neznám. Za mne: těžká volba.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod engine_er 13. 11. 2019 19:48

FXE1:
- áno, prispel som k uvedenej téme s cieľom ju ukončiť (keď môžem, tak vždy rád poradím)
- upravovať fotky na monitore je masochizmus
- pri porovnaní obrazu OLED a LCD vyhrá vždy OLED. Najskôr študuj, testuj a potom prispievaj. Teoretikov je na nete naozaj veľa.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 13. 11. 2019 20:17

doplnim info k monitoru 27" Dell U2717D UltraSharp, ktory som vybral ako najmensie zlo za tie peniaze.
ma to odozvu 6ms (ale neviem ako sa to rata alebo z coho, lebo tie cisla su v testoch este aj ine a moc ho nechvalia skrz hranie)...kupil som si Need4Speed Payback a Metro Exodus...2k rozlisenie a High detaily (pri Ultra to uz pokulhavalo) a obraz ide uplne plynulo. sice nie som ziadny extra hrac, ale ten Dell to stiha v poriadku podla mojich oci.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 11. 2019 20:33

engine_er píše:FXE1:
- áno, prispel som k uvedenej téme s cieľom ju ukončiť (keď môžem, tak vždy rád poradím)
s- upravovať fotky na monitore je masochizmu
- pri porovnaní obrazu OLED a LCD vyhrá vždy OLED. Najskôr študuj, testuj a potom prispievaj. Teoretikov je na nete naozaj veľa.


- upravovať fotky na monitore je masochizmu, naozaj a kde to robí teoretik tvojho kalibru, na chľadničke ? :)
A prispejem, sú parametre, nie práve oslivé na OLED
https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 11. 2019 20:44

:-)

Omlouvám se ještě jednou za offtopic. Jako malou omluvu uvádím, že mi opravdu šlo hlavně o co nejlepší vhodnost pro zobrazení fotek, což je IMHO lepší diskutovat s fotografy, než TV maniaky.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků