Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 11. 2019 08:23

To si spominal, ale ked som to skusal, pocitovo mi nijak nevadili. Skratka za mna ergonomicky vyborne fotaky a pruser je akurat ten, ze to on/off presunuli zase kamsi prec. Tomu kroku nerozumiem. G9 to ma umiestnene okolo cudliku kam tam patri a nevidim ziaden dovod to davat inde.

Ten AF ... je horsi, asi oproti Rku, pripadne SONY, ale nedal by som ruku do ohna zato, ze oproti Z6. Navyse je to problem len pri potrebe rychlejsieho C-AF co zase asi nie je pripad vacsiny. Mne sa paci, ze S1 je cca level 5D s nizsou cenou. Tym myslim, ze S1 pouziva AF ktory ma hendikep, ale je to asi vrchol toho co Panasonic aktualne dokaze, ale na oplatku mas spickovu odolnost (400 000 zavierok napriklad), spickove EVF, spickovu stabilizaciu, 10bit video ... skratka ziadny kompromis, len s tym AF trochu bojuju.

Tie skla su problem, ale uz sa pomaly da nieco vyberat :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 11. 2019 09:19

S tou závěrkou bych se toho nebál, na žádném fotoaparátu jsem zatím ani zdaleka nepřiblížil k teoretické hranici životnosti a prakticky je spousta foťáků daleko za ni a kdyby odešla, tak se vymění a jede se dá. Ale i když fotím při každé příležitosti, tak nenacvakám ani 30,000 fotek za rok a to jsou v tom foceni sportu, kde fotím zbytečně dlouhé série, už jsem měl i třeba 2,000 fotek za akci. U té životnosti mám mnohem větší strach ze životnosti plastových ozubených kol u objektivů (105/1.4) nebo obecně u těl i u objektivů u elektroniky.

AF nevadí, pokud si člověk nezvykne na lepší.

Objektivy nevadí, když si člověk z nabídky bez problému vybere.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 11. 2019 09:30

Ono ja by som 400 000 zavierku asi tiez nevyuzil. Je to skor o tom, ze ten fotak naozaj stavali ako tank a nie je to uplne trieda A7 ktora je sice technicky solidny fotak, ale su tam konstrukcne kompromisy, slaby hladacik, horsia stabilizacia a podobne.

Do tohto narvali co mohli, len proste ten AF kulha, lebo z CDAF zatial viac vytrieskat nevedia a tvrdia, ze maju dobre dovody preco ho chcu (presnost, kvalita vystupu, organicke snimace). Je otazne nakolko nakladne by bolo pouzivat zaroven aspon docasne aj PDAF. Pre mnoho ludi je CDAFonly velky problem casto aj vtedy ked s tym nemaju skusenost.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 11. 2019 10:30

To by ten foťák musel být i bez elektroniky. Na Zenitu jsem měl selenový expozimetr a jinak všechno mechanické, to byl ten typ konstrukce, který vydržel opravdu hodně.

Druhý držák byla kolegova D4, kterou koupil v Německu od reklamky, pro kterou jako student pracoval a která jí z důvodu naprosté opotřebovanosti vyřadila. Pak mu sloužila ještě asi 15 let a vydržela nespočet pádu a dešťů a asi i jedno nebo dvě utopenî, akorát musel koupit tu velkou baterku, ta mu odešla. D5 se tváří také hodně robustně, zatím mu po několika akcích v Africe vypadá jako nová.

Na D850 se mi z hlediska robustnost nelíbí výklopný displej, jinak v pohodě, D7100 a D500 jsem bral třeba na sjezdovku a D500 třeba do deštného pralesa, zatím bez problému. Dávám hodně pozor na slanou vodu, to je previt.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 11. 2019 11:48

Je zajímavý, jaký testy Eye AF se dají taky najít. Ani nevím, jaké to má vlastně rozuzlení, ta hudba je (taky) brutus

https://youtu.be/x8Rwin1tKb8
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 11. 2019 11:53

A toto je presne problem s EYE-AF a AI blbostami. To co chces mat ostre proste ostre nie je :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 11. 2019 11:54

:-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 11. 2019 11:55

Aj ked teda mam pocit, ze S1 sa na zaciatku snazila zaostrit najskor na prsa ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 11. 2019 11:58

Záleží na situaci, ale zaostřené prsa mohou vypadat dobře :-). V mladí jsem ostřil na prsa pořád, někdy i bez fotoaparátu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 11. 2019 12:12

Fidko píše:A toto je presne problem s EYE-AF a AI blbostami. To co chces mat ostre proste ostre nie je :-D

Konecne to niekto napisal :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 11. 2019 12:14

Zase ale v tomto případě je třeba ocenit ostření dotykem, to má Panasonic celkem propracované ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 11. 2019 12:40

Dufam ze sudruhovia nazaspali na vavrinoch a dalsi level ktory ukonci tieto diskusie bude funkcne ostrenie okom, nejake pokusy tu uz asi v minulosti boli.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 11. 2019 12:47

Ono aj to matlanie prstom po displeji je solidna a mozno preciznejsia vec nez ostrenie okom (nemam vyskusane), ale pre mna pouzitelnu implementaciu ma zatial len Canon.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 11. 2019 13:09

Davidof píše:Zase ale v tomto případě je třeba ocenit ostření dotykem, to má Panasonic celkem propracované ;-)

Více zajímavé mi připadá to ostření pohledem, zejména při ostření na ty prsa, pokud jsou pěkná, nějakou novou inteligentní technologií zaostřující systémem zíraní okem přímo na objekt.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 11. 2019 13:11

Tu novu technologiu pouzival Canon uz 20 rokov dozadu :-D Fakt by ma zaujimalo, nakolko to bolo presne a tiez si DSLR v tej dobe mali viac nez 1 ostriaci bod. Pretoze ak nie, tak ta udajna spolahlivost by mi davala zmysel :-D
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků