Nový HW na úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 11. 2019 10:11

Měl jsem v práci jeho předchůdce LG IPS231. Na tu láci byly barvy podobné mému domácímu Eizu, ale stíny byly mnohem světlejší, takže tisky ve zdejším tiskařském centru vycházely ve stínech hodně tmavé (a nebylo to nastavením). Časem začalo blikat podsvícení, z čehož mě bolela hlava. Dal jsem ho kolegovi, kterého hlava nebolí ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 4. 11. 2019 15:58

Rozdíl 8 bitů versus 10 bitů na cca 20 fotografiích nevidím ani u nVidia Quadro.
Dělal jsem to tak, že jsem zpracoval fotografii z RAWu do 16 bitů, uložil jsem to jako 16 bitový PSD Photoshop formát, pak jsem změnil 16 bitů na 8 bitů a uložil jsem to jako 8-bitový Photoshop PSD. Následně jsem obrázky zavřel a znovu načetl oba dva z disku, abych vyloučil prohlížení z pracovní paměti Photoshopu. Rozdíl nula nula nic. Také jsem vyráběl nástrojem "Přechod" různé plynulé přechody a zase jsem z nich udělal 16-bitový a 8-bitový. Zleva doprava jsem udělal změnu jen o 20 nebo 10 odstínů, takže to by mělo posterizovat úplně natvrdo na těch 1920 pixelech na šířku. Ale monitor obojí zobrazil jako plynulý přechod.
Takže monitor nebo grafická karta si evidentně vymýšlí tu spojitost a mezi skutečnými a vymyšlenými daty prostě rozdíl vidět není, nejspíš ani být nemůže, vidět by možná naopak bylo, kdyby to bylo nepředvídatelné a ne plynulé, protože čímplynulejší to je, tím snáze si to grafika vymyslí nějakým antiposterizačním algoritmem v 16-bitové LUT tabulce. ;-)
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 4. 11. 2019 18:09

FYI od Nvidia:

1. Working with 10-bit footage in Premiere Pro/Photoshop can be done without issues with the GTX or RTX series

2. Studio driver are used for professional application like Photo shop and auto CADD

We do not recommend using Studio driver for gaming as you would notice FPS issues.

Using game ready driver also provides better performance for professional application

Our suggestion for you as you would use this PC for gaming and for graphic work use the game ready drivers
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 11. 2019 18:13

Jsem si rád, že ti moje zkušenost pomohla a nevyhodil jsi zbytečně peníze. Také jsem ten rozdíl neviděl a když jsem to ani já nekoupil (a to jsem asi o malinko větší "plýtval"), tak mi to stálo za upozornění, že by to mohly být vyhozené peníze (ale nemusely, každý má priority nastavené jinak).

A doporučení lidí z prodeje a marketingu s rezervou, bez ohledu na to, jestli jsou ze Sony, Nikonu, Olympusu nebo Eizo, dost často papouškují něco, o čem jenom slyšeli nebo co jim kdo kdy řekl na školení.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 4. 11. 2019 19:36

Jo, pemare, dík, i když kupování dvou karet a vracení jedné je nepříjemné jak pro zákazníka, tak pro obchod, tak ale kdybych to nevyzkoušel, tak bych měl furt blbej pocit, že jsem z toho monitoru nevytáhl nejvíc, co jde.
Zatím když porovnávám 10 let starý EIZO FlexScan S2000 a nový EIZO ColorEdge CS2420, tak (samozřejmě kromě toho pozitiva, že na šířku vidím podstatně víc z obrazu v případech, že zvětšení fotografie při editaci převyšuje rozlišení), mě překvapuje, že když jsou oba monitory nastaveny na 5000K, tak nová S2420 je stále nějak studenější a hlavně podstatně kontrastnější, takže stíny jsou méně průhledné.
Na novém monitoru jsem nastavil Adobe(1998), ale to by to udělat nemělo.
Jinak samozřejmě nový Ryzen 7 3700X a spol. běží oproti 7 let staré i7-3820 hodně výrazně svižněji, to zase jo.
Ale narážím na fůru nášlapných min třeba když mně Windows odmítly namapovat jeden ze dvou (ten starší DS211) Synology NASů že má zastaralý nebezpečný protokol. Už jsem myslel, že budu muset kupovat novou krabici pro své dva 3TB disky, ale stačilo na Synology z menu vybrat protokol nový. Anebo Acronis i Photoshop se vztekaly kvůli licencím, jenže pak padaly při odinstalaci a podobně. Myslím, že to bude tak do února, než přesunu veškerý SW.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 4. 11. 2019 20:37

Ten ColorEdge by měl mít ty barvy věrnější.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 5. 11. 2019 09:30

tak uz to mam poskladane, vsetko ide, nie je to samozrejme tiche ako notebook, ale to mi bolo hned jasne.
akurat bolo nutne v biose nastavit rucne ramky na 3600. pouzivam silent profil na vetraky, procesor ma 30stupnov, pri praci 38, CPU fan toci na 330rpm napr. pri skladani som sa snazil aj upratat kable. a premyslam, ze neskor si dokupim svietiacie ventilatory :-D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 11. 2019 09:43

Já bych skříň s oknem a světélkujícími komponentami vyhodil první večer z okna. Vadí mi i agresivní podsvícení zapínacího tlačítka na skříni ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 5. 11. 2019 09:46

Svietiace ventilátory - pre kristove rany :-) BTW, tomu kto vymyslel tie šialené modré diódy, tak tomu by som zobral rodný list..
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 5. 11. 2019 09:52

ono sa tie svetielka daju vypinat :) klavesnica aj mys to tak ma...
urobil som ten test systemu a je to teda fest rozdiel oproti i7 notebooku, hmm
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 5. 11. 2019 15:31

Tak nech ti sluzi. Ked som si zaciatkom roku robil tento benchmark na 5 rocnom NTB s i7, SSD a 16GB RAM, tak to bol smutny pohlad :-)
Teraz je to uz ina kava. Aj ked nie som ziadny velky fanda benchmarkov, tak o vykone to cosi naznaci.
BTW, k tym LEDkam. Mam skrinu Fractal design S, ktora ma osvietene len tlaacidlo On/Of a jednu stavovu kontrolku, ktoru som prelepil ciernou paskou. O farebnu hudbu nestojim ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 5. 11. 2019 19:35

Tyhle všechny osvětlení jsou podle mne zbytečné, buď to mám pod stolem a není to vidět nebo to mám na stole a hází mi to odlesky na monitor. Ale pokud se to někomu líbí ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 5. 11. 2019 22:54

lennyl_2 píše: pri skladani som sa snazil aj upratat kable. a premyslam, ze neskor si dokupim svietiacie ventilatory :-D


Mě by teda víc vadila ta změt kabelů za skříní, ta dost bije do očí. Raději mám na stole dřevěný bedny repráků :)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 6. 11. 2019 05:51

Jo, bednu na stole tiez radsej nie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 11. 2019 08:27

Taky ji mám pod stolem na vozíčku z Ikea. Když se trochu odsunu od stolu, modrá led on/off tlačítka na skříni mi vypaluje sítnici.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků