Má smysl měnit APS-C za kompakt s lepší světelností?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gheneral 27. 10. 2019 12:29

Ahoj,
mám Sony a5100 se setovým objektivem 16-50mm (24-75mm f/3.5-5.6). Nejsem úplně spokojený s kvalitou kresby, příjde mi to většinou takové mázlé, a v horším osvětlení taky nic moc. Od té doby, co mám zrcadlovku, tak fotím buď s ní, nebo mobilem.
Napadlo mě, zda by nestálo za to tu Sony a5100 prodat, a místo toho si pořídit nějaký profi kompakt, který bude mít sice menší čip, ale zase lepší světelnost f/1.8. Např. Canon G7 X Mark II.
Co myslíte, mělo by to smysl?
Gheneral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2019 12:54

Tak ono vies kupit aj kompakt s APS-C snimacom :-)

Konkretne u tvojho SONY je problem s objektivom ktory je horsi nez zly. V tomto pripade by si z toho kompaktu nakoniec asi dostal viac. Co zaroven neznamena, ze s lepsim objektivom by si nemal vyrazne lepsie fotky aj s tou 5100.

Cize otazka je, co si od vymeny slubujes. Lepsie fotky, alebo vyssiu mobilitu :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 10. 2019 13:29

Kup si tohle, generále, a budeš spokojený

https://objektivy.heureka.cz/sigma-dc-3 ... emporary/#
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gheneral 27. 10. 2019 13:56

Uprednostnoval bych prave tu mobilitu - na nejake vetsi foceni mam zrcadlovku.
Gheneral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 10. 2019 14:00

Tak to pak ten G7X II.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2019 14:24

Pripadne LX 100 II. Je tam trochu vacsi snimac a fotky z toho by mali byt malinko lepsie. Ale zasadny rozdiel to nie je.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 10. 2019 14:54

můžeš využít zítřejší akci Datart

https://www.datart.cz/novinky/sluzby-na ... hodin.html
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gheneral 27. 10. 2019 19:24

Dekuji vam vsem za rady.
Lumix lx 100 ii je moc drahy, a nema vyklopny displej.
Chtel bych neco tak do 15 000 max.
Chtel bych, aby mel:
Svetelnost od f/1.8
Vyklopny displej
Pokud mozno 2 ovladaci kolecka (na clonu a expozici pro pohodlne ovladani).
Napada vas jeste nejaky fotak s temito vlastostmi?
Napada me jeste Sony RX100 ii, ale ten ma jen jedno kolecko - napadlo me, nedalo by se u nej kolecko na objektivu premapovat, aby ovladalo treba clonu (zadni kolecko by pak ovladalo expozici).
Gheneral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 10. 2019 19:28

Hlavně si to Sony vezmi do ruky, jestli ho budeš schopnej ovládat. Je to hodně malý.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Gheneral 27. 10. 2019 19:33

Ted jsem tu RX 100 ohmatal v Datartu, rekl bych, ze v poho... Ale vadi mi jen to jedno kolecko... Ten Canon GX7 II ma aspon jeste kolecko na korekci expozice.

-- 27. 10. 2019 20:33 --

Ted jsem tu RX 100 ohmatal v Datartu, rekl bych, ze v poho... Ale vadi mi jen to jedno kolecko... Ten Canon GX7 II ma aspon jeste kolecko na korekci expozice.
Gheneral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 28. 10. 2019 11:26

To rxko má na zadní straně kruhový volič na který jde určitě nastavit korekce expozice. Nicméně bych bral raději RX 100 III.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 28. 10. 2019 13:01

A já RX100 V(A) ;-)
Ale to neřeší problém, je tam jen jeden volič a je jedno, co na něj nastavíš. Pořád je jen jeden.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 10. 2019 05:50

To, co ziadas Gheneral a do tvojej max.ceny, zozenies iba za cenu kompromisov (ovladanie, mensi snimac...). Asi by som si nechal A5100 a investoval do lepsieho skla.
BTW, mal som Sony RX100III prave kvoli mobilite na turistiku. Akoze na 1" to kreslilo vyborne, ale zase ten pop-up hladacik bol casom otravny a jeho "velkost" mi casom zacala vadit a cez displej nefotim. Ergonomia aj po nalepeni gripu bola zla a cudlikov bolo na tele tiez pomenej. Ako vravim, opticky fajn, mobilita na 1*, ale tam to hasne. Predal som ho a kupil APSC kompakt Canon G1XMK3, ktory je trosku vacsi, drahsi a menej svetelny, ale inac ma vsetko, co ma mat.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 29. 10. 2019 09:24

No, za tu cenu to bude otazka kompromisu. Cip muze zustat APS-C pri male velikosti, kdyz bude ten fotak mit pevne sklo. Vyklopny displej taky zvetsuje rozmery, da se prilezitostne nahradit wifinou. Pokud to ma byt novy fotak, tak tam rozumne reseni nevidim (s 2 rollery).

Jinak tvym limitem je hlavne ten objektiv. Podival bych se po jinem ...
cport
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků