Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 18. 10. 2019 12:47

No jak to ma jakz takz kompozici, pekne svetlo a stiny, tak to je o necem i na mobilu. To je zaklad.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 10. 2019 13:03

Tak to platí i pro dírkovou komoru. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 18. 10. 2019 17:27

A o cem vlastne byla rec? :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2019 17:59

Původně prej o focení ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2019 19:17

Nebo o návštěvě očního lékaře.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 20. 10. 2019 11:09

Pemar:
ty si bol na fotoexpo. Nevidel si tam nahodou Z 70-200/2,8 S ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2019 13:21

Fotoexpo byla letos velká bída, novinek minimum, přitom jako loni pouštěli do stánku Nikonu jen 6 lidí. Filip Barták tam nebyl, tak jsem tam jen nakoukl a ani nešel dovnitř, 70-200/2,8 pro Z kový bajonet jsem tam neviděl, nemají ho ani na webových stránkách.

Celkově jsem zaznamenal na Fotoexpo velmi málo novinek, jediné, co mne zaujalo, byl Zeiss 18mm f2.8 a jeden odpalovač Godox. Totéž doprovodné akce, program mi přišel oproti loňskému roku hodně slabý, byli jsme na workshopech Angelo Purgerta a bylo to spíše náborová akce do fotoklubu Fotoklub Praha a reklama na jeho tvorbu a na produkty Panasonic a Olympus, než opravdový workshop Portrétní a inscenovaná fotografie, jak název sliboval. Nabídka ostatních autorů byla ale ještě slabší, technicky OK byl jedině Jan Šibík, nicméně abych se na něj šel podívat, tak by musel dělat třeba akty a ne politickou fotografii, ke které mám vztah asi jako ke guláši z potkaního masa (zvracím odporem, když to vidím).

Co se týče objektivu 70-200mm f2.8 na FF, tak jsem o něm uvažoval, ale nakonec nekoupil, protože v rozsahu 105-135mm mám světelnější objektivy, takže bych ten objektiv kupoval kvůli 200mm, které mi jako ohnisko u teleobjektivu připadá jako dost krátké, preferuji spíše 300mm.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 20. 10. 2019 14:11

Nesouhlasím. Fotoexpo bylo dobré. Sice bylo méně lidí, zato více času, menší nával a rozhodně víc vystavovatelů. Vloni jsem obcházel hlavně nové bezrcadlovky Canon Nikon a Sony. Letos jsem už foťák měl tak jsem obcházel hlavně objektivy a příslušenství.

Překvapil mne Samyang jak je malý a lehký. Na obrázcích to není poznat, ale po vzetí do rukou z něj ta plastovost jen čišela. To by ani nevadilo, ale neostřil tak rychle a svižně jak jsem zvyklý od Sony.

Tamron k dispozici na vyzkoušení oba zoomy pro Sony. Chystané novinky podle očekávání ještě neměli. Na ně jsem zvědavý protože (přestože) je zatím nechápu.

Sigmu jsem nezkoušel, ty jejich objektivy jsou příliš velké, takže nic pro mne. Jediný malý objektiv 45/2.8 vypadá sice pěkně ale ani ten nechápu. Světelnost nic moc, podle recenzí obraz prý taky ne. Působí to na mne jako vedlejší produkt vývoje pro L-mount.

Sony jsem letos moc nezkoušel byť na ně jsem se taky mrkl. Překvapilo mne, jak otlučené mají některé předváděcí kusy.

Má první cesta ale vedla k Olympusu. Byl jsem zvědavý na nový E-M5III byť o jeho nákupu ani neuvažuji. Přestože mám rád malé fotoaparáty, tak toto bylo už fakt moc malé. Když jsem pak vzal do ruky svou A73 tak ta mi přišla tak akorát. Možná jsem si na ni už jen zvykl.

Pro mne bylo fotoexpo dobrá příležitost vidět a vyzkoušet si spoustu techniky na jednom místě. Ne to, jak dobře to fotí, to se dá ověřit v recenzích, ale to, jak dobře se s tím fotí a hlavně dobře se s tím fotí mě.

Pokud bych byl z Prahy nebo bydlel blízko Prahy asi bych se mohl stavit v Megapixelu nebo u Škody a omrknout techniku. U nás na východní Moravě taková možnost není. Tady jsou tak akorát nejlevnější modely zrcadlovek možná A6000 nebo 1. generace A7. Po objektivech na ML ani památka.

Škoda, že nemůžu příští týden na Foto Slovakia. Je to blíž a po prohlédnutí fotek z Prahy se vyskytly nové otázky.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2019 14:20

Stánky Nikonu, Zeisse, Sony, Olympusu, Sigmy a Tamronu byly na stejných místech v hlavním sále, zboží prakticky stejné jako v Megapixelu nebo ve FotoŠkoda, workshopy a výstavy o řád slabší, taktéž program. Pokud to někdo bere společensky nebo bydlí daleko, tak to chápu, ale po přečtení programu jsem dospěl k tomu, že jsou to vyhozené peníze a průběh akce mi to bohužel potvrdil.

Takže největším přínosem byla z mého pohledu letos ta stránka společenská.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 21. 10. 2019 06:31

Nuz myslel som, ze aspon prototyp Z70-200/2,8 budu mat niekde vo vitrine.
Obavam sa vsak, ze nebude rozmerovo velmi podobny kompaktnej Canonackej RF verzii.
nikon-z-lenses.jpg
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2019 07:46

No, uvidíme testy toho Canonu, žádný průšvih to určitě nebude, hlavně jsem zvědav na skutečnou ohniskovou vzdálenost při zaostření na 5-10 m. Pokud to nebude jako ta Nikoní 70-200/2,8 ale jako Canon pro DSLR, tak musím říct, že tohle je hodně zajímavý počin.

Teď už zbývá jen jedno - pořádný rychlý tělo bez toho proužku :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2019 08:12

Ještě jeden postřeh, ta verze 70-200/2.8 FL III pro G-bajonet má otočený zoom a ostření, hodně lidem to vadí a mne by to také vadilo, doufejme, že S-ková verze tohle řešení mít nebude.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 10. 2019 08:24

Focus breathing měla verze VR II. Nový Nikkor E už nedýchá a je to nejlepší 70-200/2,8 na trhu. Tedy pravděpodobně dokud Canon a Nikon nepředstaví bezzrcátkové verze. Nicméně komu nevadí adaptér, může používat objektivy pro DSLR dál. Alespoň co jsem zatím zkoušel svoje objektivy, fungují výborně. Otázka je rychlá akce a seriové snímání.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 10. 2019 08:28

Tu trojku jsem nenašel, dík. To je dobře.

Snad ta kompaktnost nezpůsobí že ten Focus Breathing se nestane standardem … :-|

Pak je ten Canon zajímavej. Profíky možná bude dráždit ta výsuvnost (utěsnění a určitá zranitelnost) ale já osobně bych si se s tím asi naučil žít :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 21. 10. 2019 09:48

Zdravím, používáte někdo to nové DxO PhotoLab s Upointama? Aktuálně mám nějakou devítku, nebo snad i desítku a přijde mně docela pomalý export. Ideálně kdyby někdo měl zkušenost z porovnání verze 10 a PhotoLab na tom samém hardwaru. Stačil by klidně i celkový dojem z nového SW.
Melancholický Trol
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků