Vyber_bezzrcadlovky

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod airmt 31. 10. 2018 14:21

Já jsem koupil E-M1 mimo jiné i kvůli pohodlnějšímu ovládání, velkému hledáčku, vestavěné kvalitě (utěsnění, provedení, stabilizace), ale je pravdou, že se mi chce tahat jen tak na procházce se psem méně než když jsem měl třeba PEN (fotím s ní méně často) - i proto si plánuju dokoupit z bazaru malé tělo na použití s pevnými objektivy jako Pana 20mm pro situace, kam se mi E-M1 už prostě tahat nechce.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 07:27

Poradíte s nákupem do 60tkč?
Focení přírody, architektury, oslavy, díky
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2019 07:48

Kup si, co se ti líbí. Kvalitní fotky dnes uděláš s každým systémem. Pokud je těch 60 tis za vše, poohlížej se spíš po m4/3 nebo APS-C systémech. Za mě nejlepší a nejpříjemnější systém je Fuji X. Optika je velmi kvalitní, obraz také, univerzálně líbivé barvy a ultimátní raw editor zdarma - Capture one express for Fujifilm. Některé pokročilejší funkce placené verze chybí, ale všechny důležité tam jsou a zbytek se dá dodělat jinde. Krom toho má skvělé profily pro Fuji, takže odpadá hledání optimálního nastavení. Pokud vyžaduješ nové, pak bych začal s Fujifilmem X-T20 nebo 30 v setu s 18-55/2,8-4. Pak podle preferencí a fotografických témat. O něco robustnější tělo s lepším ovládáním má X-T2 nebo X-T3.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 07:53

Je to za tělo full frame.. max. +5000,- pokud to pomůže.
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 17. 10. 2019 08:16

feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 08:32

Zapomněl jsem upřesnit, že budu mít výhodné nákupy objektivů Canon EF
Tělo 60+5tkc,- max.
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2019 08:35

Jsem také pro Z6 s 24-70/4 a pevné sklo dle výběru. Koneckonců volil jsem pro něj i peněženkou. afoto.cz je ještě trochu levnější.

Pro EF objektivy máš nejlepší v pořadí DSLR od Canonu, Canon Eos R, Sony A7(r)III.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 08:39

Jj, právě na R koukám..
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 17. 10. 2019 08:58

Cena EOS R u nás je nesmysl.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 09:04

Za 57 + EF adaptér to je špatné?
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelmeli 17. 10. 2019 09:48

R-ko je skvělý foťák, přestože jde o první generaci Canon FF bezzrcátka, s posledním fw je plně srovnatelný se Sony A 7III. Možnost výhodného nákupu objektivů EF, které s adaptérem fungují naprosto korektně, je bonus navíc.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 09:59

Je výhodou automatická krytka snímače?
A třeba baterie Sony A7III se nabíjí přímo ve foťáku, když nemá nab.?
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2019 10:06

Nedodávat k tak drahému foťáku nabíječku, protože se dá nabíjet přímo, považuju za epochální fail. Externí nabíječka je první věc, kterou bych dokoupil.

Ochrana senzoru závěrkou jako u Eos R je praktická věc, ale i bez toho není co řešit.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 17. 10. 2019 10:09

Já R-ko nemám, od léta jej má kamarád. Roletka na čipu je jistě výhodou, i když už jsem četl ohlasy, že je to další mechanická část, která může být náchylnější na vznik závady, ale zatím se nikdo nestěžoval, že by to nějak zlobilo. Nabíjení ve foťáku nevidím jako přínos, navíc když externí nabíječka není součástí základního balení a člověk si jí musí dokoupit... Myslím si, že při náročnější akci je jednodušší dát nabíjet baterii a pokračovat ve focení s další, než čekat a koukat na foťák napíchnutý na USB.
P
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 10:10

Nemůžu nikde najít porovnávací fotky z těchto přístrojů..
Hamrlex
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků