Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Amalary 13. 10. 2019 22:12

Tak nevím, ale co si pamatuji, tak se mi X T2 nezdála moc dobrá pro rychlejší akce. To samé X T20. EM1 MII s novým FW má lepší autofocus i ve srovnání s X T3 a X T30, ale tam už se to dá trochu srovnávat. Dost ty rozdíly jsou poznat, když fotíš za šera. Celkově musím říct, že jsem opravdu s autofocusem s EM1 MII dost spokojený a už jsem si docela i zvykl na to ovládání, i když jsem s tím skoro dva měsíce trochu bojoval.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 10. 2019 01:06

Zeptám se na dvě věci ohledně E-M1 II:
- po upgradu na nový FW (konkrétně 3.1) se mi po zapnutí foťáku nejdřív v hledáčku krátce zobrazí obraz, pak je relativně dlouhou dobu černo a až pak zase obraz. Předtím se to chovalo jinak (žádných prostojů jsem si nevšiml, pokud tam byly, tak mně nijak nevadily). Vím, že u FW 3.0 si na to někteří stěžovali na dpreview, ale pokud vím, měl to řešit právě FW 3.1. Jak to máte vy?
- pokud při sekvenčním focení (konkrétně L) současně zoomuju, palba se citelně zpomalí (CAF). Máte to stejně? Chápu, že to přeostřování je tak těžší. Ale z "rrrrrrrrrrrrrrr" se stane "um-ta-ta".

PS: Ještě ohledně toho upragradu, u poslední fotky se mi teď zobrazuje "slitý" histogram. Pokud přepnu na jinou fotku a vrátím se zpět, je už histogram ok. Máte taky?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2019 06:40

Tak podla tohto to tak nie je: https://mirrorlesscomparison.com/fujifi ... uji-xt2/2/

Vykon X-T3 teda nedosahuje ani nahodou.

Na ten problem s hladacikom som narazil nedavno a je myslim stale aktualny.

To spomalenie ... uz si nepamatam nastavenia Olympusu, ale ak tam mas nastavenu nejaku focus prioritu, tak je to logicke nakolko Olympus (a v podstate vsetky CSC) zatial pocas zoomu prakticky neostria.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 10. 2019 07:01

Ferin píše:Zeptám se na dvě věci ohledně E-M1 II:
- po upgradu na nový FW (konkrétně 3.1) se mi po zapnutí foťáku nejdřív v hledáčku krátce zobrazí obraz, pak je relativně dlouhou dobu černo a až pak zase obraz. Předtím se to chovalo jinak (žádných prostojů jsem si nevšiml, pokud tam byly, tak mně nijak nevadily). Vím, že u FW 3.0 si na to někteří stěžovali na dpreview, ale pokud vím, měl to řešit právě FW 3.1. Jak to máte vy?
- pokud při sekvenčním focení (konkrétně L) současně zoomuju, palba se citelně zpomalí (CAF). Máte to stejně? Chápu, že to přeostřování je tak těžší. Ale z "rrrrrrrrrrrrrrr" se stane "um-ta-ta".

PS: Ještě ohledně toho upragradu, u poslední fotky se mi teď zobrazuje "slitý" histogram. Pokud přepnu na jinou fotku a vrátím se zpět, je už histogram ok. Máte taky?


Teď jsem zkusil ten start a nám to u EM1-2 startuje cca 2 sec - napřed černo a pak obraz. X-ko je trochu rychlejší, ale jen málo.

Takže vlastnost toho firmware to asi není. Co karta, nemůžeš zkusit jinou ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 10. 2019 09:27

No a před updatem vám to startovalo jak? Mně přišlo, že okamžitě.
Tu kartu zminujes v souvislosti s čím?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 10. 2019 09:38

To už bohužel nevím, ale hlavně nám teď nenaskočí obraz a nezčerná, jak jsi psal. prostě jen naskočí černý (ale podsvícený display) a pak normálně obraz.

Ta karta - napadlo mě, jestli foťák při startu nějak s kartou nekomunikuje - zjišťuje, kolik je na ní místa, jaký je číslování apod.


Někdy karta způsobovala různé chyby foťáku, zamrznutí, apod. Tak bych si to zkusil s jinou (kartou) a i bez ní (myslím pořád kartu). ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 10. 2019 09:45

;-)
Karty (i sloty) jsem zkoušel oba/obě.
Nepozoroval jsem rozdíl. Zkusím ale ještě přímý/okamžitý srovnání.

Tak na Fidkovy zcela jistě dobře mířené rady Oly, zdá se, zařadil vyšší rychlost: PL10, E-M10 IV a mluví se taky o 8-25/4 PRO.
http://thenewcamera.com/olympus-e-pl10- ... ment-soon/
http://thenewcamera.com/olympus-e-m10-m ... g-on-2020/
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2019 10:50

Vyzera to tak :)

Nepochybujem o tom, ze PL10 a E-M10 IV budu vykladne skrine novych technologii :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 10. 2019 11:04

Myslím, že k tomu nejsou vůbec určeny. Ani ostatně ta E-M5 III. Ale kdo chce psa bít... :-D
Přinde mi, že E-M1 II (E-M1x) ve velmi kompaktním těle E-M5 je docela záslužnej počin...
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 14. 10. 2019 11:10

Fidko píše:Tak podla tohto to tak nie je: https://mirrorlesscomparison.com/fujifi ... uji-xt2/2/

Vykon X-T3 teda nedosahuje ani nahodou.


No, ale to máš dost starý test, kdy EM1 M II neměl ještě ani verzi 3.0, tedy o dvě FW verze zpět, takže je to dost neobjektivní. Tam došlo k dost významnému zlepšení. Chtělo by to testy s aktuální nejnovější verzí.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2019 11:11

Ja by som s tym vlastne asi aj suhlasil ak by fotak ktory k tomu urceny vyzeral inak :)

Inak aj v low-cost radach sa da vselico vymysliet. Napriklad nova Fuji X-A7 tym, ze sa primarne ovlada matlanim na displej dostala vacsi displej. Osobne si myslim, ze 3,2" minimalne pri vacsich fotakoch by uz mohol byt standard. Rovnako tak aj vyssie rozlisenie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 10. 2019 11:17

Skoda že sis pro ten svůj kritický pohled vybral jenom Olympus. Nebo aspoň to tak vypadá.

Přijde mi, že se domníváš, že někde poletují netušené technologie, které ten zlovolný Olympus nechce za levno prodávat ve svých foťácích.

Můj názor je, že teď je spíš taková doba, kdy současné technologie tak trochu narážejí na určitý strop. Je to vidět třeba na Sony - podívej se na řadu A6xxx nebo i A7r a A9. Nové řady přinášejí funkce, co v minulých verzích třeba chyběly, ale jinak je to evoluce.

Ale abychom jen nediskutovali o osobních pocitech ale i o nějakých faktech - jakou fyzikálně možnou funkci/vlastnost/vychytávku by měla třeba ta nová EM5 přinést ?

Zkus zapomenout na nálepky a jména komponent, ale spíš říct, co by to v reálu přineslo.

Tím myslím třeba to, že touha po novém senzoru je sice pochopitelná, ale já si opravdu myslím, že ten současný senzor je přesně na té úrovni, jaká odpovídá jeho ploše. Takže je otázka, co konkrétně by vlastně ten nový senzor měl přinést.

Neříkám, že už je všechno vymyšleno, ale zajímalo by mě, jaký konkrétní vlastnosti by vlastně měly přijít, aby byl konečně ... resp. abys nebyl nespokojen :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 10. 2019 11:29

No, asi tak.
Proti tomu nikonskýmu propadáku ses nijak výrazněji nevymezoval. Spíš naopak. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 14. 10. 2019 11:31

ja by som s tou M-5 počkal, až čo bude v reále. Predchádzajúce verzie vždy priniesli niečo nové, čo ešte nebolo a až následne sa to dalo do vlajkovej lode...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 10. 2019 11:34

Ohledně toho senzoru, i kdyby to nakrásně šlo lépe, tak Oly si ho prostě nevycucá z prstu. Tam trochu Fidko pláče na nesprávném hrobě.
Ale chápu, pro Olybashing se hodí všechno. ;-))
Ad inovace a třeba zorvna ta Sony. Ta jako svou obrovskou revoluci prodává Eye AF. Věc, co má Oly už drahnou řádku let. A tak by se dalo pokračovat... ;-)
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků