Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 10. 2019 16:31

Jo, ale tu pisu: https://www.ephoto.sk/fototechnika/tlac ... 95-s-noct/

ze jedna z hlavnych funkcii je pisany font v nazve, co by mohol byt dovod pre tak vysoku cenu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 10. 2019 16:55

To každopádně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 10. 2019 19:06

Mě by jen zajímalo, co znamená optická úroveň Leica nebo Carl Zeiss. Ti také dělají optiku různé úrovně od praktických relativně kompaktních objektivů s AF po manuální high-end pro vybrané. Nikon S line zatím dokazuje, že je stejně dobrá nebo lepší než ta první kategorie Carl Zeiss objektivů například pro Sony, týká se to pevných skel i zoomů, rozlišení, aberací, bokehu i charakteristického obrazu. Už víme, jak to dopadne, když se někdo snaží vyrovnat i high-endu od C-Z. Děkuji, neprosím si, aby Nikon svůj bezzrcadlovkový systém zabil objektivy začínajícími na 1 kg, jak nám to dnes předvádí Sigma. Nikon byl mistr praktických řešení a správně zvolených kompromisů. Noct 58 je jen demonstrace možností bajonetu Z a schopností výrobce v designu optiky. Doufám, že většina produkce bude do budoucna zaměřena zase na praktické potřeby. Tj high-end řada s f/1,2 a kompaktnější řada s f/1,8.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 10. 2019 19:13

Když se dívám na nový Z 50 shora, tak mě napadá, že prostor mezi gripem a poměrně velkým Z-mountem nebude zrovna pro tlusté prsty. Ale jasně, v ruce to nikdo z nás neměl. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 10. 2019 19:45

Dolgor: Já nevím, z 1.8G objektivů používám celkem pravidelně už jen 85mm a na Srí Lanku jsem už vezl místo ní 105/1.4. U 35mm mne tahá za oči aberace a bokeh a u 20mm by mohl být lepší mikrokontrast.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 10. 2019 19:56

Mluvím o S line pro Z. ...Jinak ty 1,8Gčka pro F jsou na svou kategorii výborná. Který výrobce zrcadlovek má něco podobného? Jedním slovem žádný. Pro mě je naprosto nepochopitelná tvoje kritika těchto lehkých a levných objektivů, že nejsou jako Carl Zeiss nebo high-end Nikonu. Já po tobě taky nechci Fabii za 280 tisíc v kvalitě Mercedesu S klasse, nebo má koncern něco takového v plánu? A mimochodem 20/1,8 G je velmi oblíbené krajinářské sklo a mnoho krajinářů ho považuje za vhodnější než 14-24/2,8.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 10. 10. 2019 20:11

Ferin píše:... to je takovej trezorovej objektiv. Nejlíp do bankovní schránky. ;-)

Přesně tak, když se podíváte za kolik se dnes bazarově prodává původní "Noct" verze (58mm/f1.2),
tak po 35ti letech je na 3-násobku pův. prodejní ceny (1.300 USD).
Takže docela slušná investiční komodita pro fanšmějkry... :-)

Jinak co se týče Z50ky, tak jsem se na ní moc těšil a nakonec i v létě zrušil objednávku na D7500+18-140mm.
Teď jsem dost rozpačitý, tělo cca ok, ale ty skla, to je fakt bída... A jestli k tomu nasadit ještě ten adaptér aby šla DX skla, tak to můžu z hlediska velikosti rovnou mít plnohodnotnou DX zrcadlovku...
Nechápu proč k tomu museli vyvinout tu skládací "palačinku" s tou mizernou světelností... Vždyť tím úplně zabili přednost (bez)zrcadlovek oproti obyčejným kompaktům...
Navíc koncepčně i vzhledově se k tomu ten skládací objektiv nehodí. Palačinky jsou podle mě určené pro "dálkoměrové" CSC foťáky...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 10. 2019 22:45

Dolgor píše:Mě by jen zajímalo, co znamená optická úroveň Leica nebo Carl Zeiss.
Asi takto (keď sa vyfiltrujú Sony, Carl Zeiss a Nikon):
Obrázek

Stačí ako vysvetlenie? :-]
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 11. 10. 2019 06:18

foto1977:
to si sa dost unahlil so zrusenim objednavky na D7500. Ale o Z50 boli od zaciatku nformacie, ze to bude mozno nahrada max D5xxx modelov.
Na tvojom mieste idem spokojne do D7500, ten fotak je vo vsetkych ohladoch lepsi...a este dlho bude.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 11. 10. 2019 06:54

A možno naopak bude pred vianocami nejaká akcia na D500 a ešte na tom vydelá... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 10. 2019 07:23

Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 10. 2019 08:07

foto1977 píše:Teď jsem dost rozpačitý, tělo cca ok, ale ty skla, to je fakt bída... A jestli k tomu nasadit ještě ten adaptér aby šla DX skla, tak to můžu z hlediska velikosti rovnou mít plnohodnotnou DX zrcadlovku...
Nechápu proč k tomu museli vyvinout tu skládací "palačinku" s tou mizernou světelností... Vždyť tím úplně zabili přednost (bez)zrcadlovek oproti obyčejným kompaktům...
Je pomerne pochopiteľné, že keď spravili neskladné telo, tak museli spraviť aspoň palacinkový zoom (*)
=> Aby sa ich najviditeľnejšia výhoda voči zrkadlovkám (skladnosť) prejavila čo najviac.

Takto nemusia nič vysvetľovať: každý tú výhodu veľkosti bezzrkadloviek hneď vidí :idea:
.. a vďaka tomu nemusia prezrádzať (menej zjavné) problémy zrkadloviek, ktoré tiež predávajú


(*) Bezzrkadlovky sa totižto môžu prenášať nielen "na boku" .. ak ich najmenší rozmer je výška (ako mám u PEN-F/E-P5)
=> ale aj "na stojáka".. ak ich najmenší rozmer je hrúbka tela s nasadeným sklom
K tomu ale treba, aby bol objektív čo najužší .. no a z toho predpokladám že vyplynula tá horšia svetelnosť

Prednosti bezzrkadloviek voči kompaktom (možnosť výmeny/upgradu skiel, väčší snímač) to nijako neovplyvňuje.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 10. 2019 08:17

To máte za to, že sa nemodlíte :) Trol Vám to tu pekne za.erie .....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 11. 10. 2019 08:28

:D :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 10. 2019 09:11

FXE1 píše:To máte za to, že sa nemodlíte :) Trol Vám to tu pekne za.erie .....


Ja ho mam v ignore liste, takze mi nezasiera vobec nic :) Ale tie prispevky si precitam pretoze ma bavi sledovat ako hlboko je ochotny klesnut aby si ho niekto vsimol :)

Este keby si ho v tom prestal podporovat ty ... :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků