Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 10. 2019 07:27

Za mě dobrý, tělo je hezký a funkční a pravděpodobně bude v ruce působit hodnotněji než veškerá konkurence v cenové třídě. Asi těžko od Nikonu očekávat retro design a retro ovládání s dedikovanými ovladači na vše ala Fuji, ale moderní ovládání ze zrcadlovek je prostě efektivnější (když se s ním člověk naučí), i když není tak cool. ...Už bohužel nejsem cílovka pro novou DX Nikon bezzrcadlovku, ale je možný, že si Z50 jednou koupím jako bazarovku. Jen by to ještě chtělo pevná světelná skla a světelnější zoomy. Double zoom set a 18-140 (v roadmapě) jsou zajímavé jen pro začátečníky, kteří mají spoustu jiných možností a dají na čísla, takže až uvidí 21 megapixelů vedle 24, 26 nebo 32, budou mít "jasno", co je lepší. Takže honem honem s představováním dalších objektivů.

...Doufám, že Ušetři s Nikonem bude platit i pro FF bezzrcátka. Že bych si konečně koupil Z6? ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 10. 10. 2019 07:40

Za mě nic moc. Jako cena dobrá, tipoval jsem o třetinu vyšší, ale zase to tělo nemá nic na co by se dalo nalákat. Prostě ten nejlevnější rohlík, když se chce Nikon bezzrcátko. Všechno takové meh, co z něj by mohlo přitáhnout nové zákazníky? Ano kdo má D3xxx a D5xxx a chce nebo potřebuje nové tělo si ho koupí, za pár let se bude prodávat za desítku, ale že si ho vybere někdo kdo teprve začíná moc nevěřím. Podle nacenění si Nikon představuje milionové prodeje, ale na to se dnes už těžko dostane.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 10. 2019 09:07

Z50 ma na zadok neposadi, ale vyzera to byt v pohode fotacik. V kazdom pripade som rad, ze Nikon narozdiel od Canonu (aspon zatial) pouziva spolocny bajonet pre APS-C a FF. Rovnako tak sa mi paci roadmapa, konkretne 100-400 a 200-600. V roku 2021 zda uz bude ponuka na poli FF vyrazne lepsie nez dnes.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 10. 10. 2019 10:22

Nikon se v bezzrcátkách rozjíždí, taky nic jiného jim nezbývá. Tady je roadmapa objektivů pro zetka, co psal Fidko. https://nikonrumors.com/2019/10/10/here ... dmap.aspx/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 10. 10. 2019 10:58

A neřeší to FTZ, sice debilní provedení, ale na funkčnost to podle toho co jsem zaznamenal nemá vliv.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 10. 2019 11:39

Dufam, ze az pemar prekona averziu k CSC, pojde do tohto: https://nikonrumors.com/2019/10/10/niko ... ased.aspx/ :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 10. 2019 11:56

Proč je ten lodní kufr pětkrát větší než ten objektiv??
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 10. 10. 2019 12:12

Za ty peníze bych chtěl ještě o 100% větší :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 10. 2019 12:36

Za tie prachy by k tomu mal byť ešte doživotne pridelený kuli, čo by to vláčil a robil podstavec. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 10. 2019 13:46

Ta cena je fakt blazniva. Som zvedavy na recenzie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 10. 2019 15:25

Ferin píše:Proč je ten lodní kufr pětkrát větší než ten objektiv??


1.Kvôli bombastickému unboxingu na YT
2.Inšpirácia farmaceutickými firmami, keď je pár tabliet výživového doplnku zabalené takmer v krabici od topánok :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 10. 2019 15:41

Je mi jasný. Ale u fototechniky každej na cestách ocení spíš co nejmenší balení.
No, tahat to v tom nikdo asi nebude. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 10. 2019 15:50

Ty vole, ze na cestach. Za tie peniaze by som sa ho bal vytiahnut z bublinkovej folie, nieto este vonku :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 10. 2019 16:13

:-D
Pravda. To je takovej trezorovej objektiv. Nejlíp do bankovní schránky. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 10. 2019 16:13

Fidko píše:Dufam, ze az pemar prekona averziu k CSC, pojde do tohto: https://nikonrumors.com/2019/10/10/niko ... ased.aspx/ :D

Je to asi jediný objektiv ze současné řady Nikonu, který je světelný a má předpoklady být opticky na úrovni Leicy nebo Carl-Zeiss. Nicméně, ale ta cenovka je od férové ceny opravdu daleko, Nikon není Leica a je to mechanický objektiv s problematickým zaostřováním.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků