Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 8. 10. 2019 05:58

Vstávame, slnko uz vychadza...dnes 06:40 z balkona ;-)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 8. 10. 2019 06:29

Pekne panove :) Je videt, ze tady aspon nekdo foti :)

Celkem me prekvapuje, ze s temi motorkami nechaji jezdit i ty prcky ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 10. 2019 07:07

Landov má svoje miláčky i na nočním stolku, jinak to snad ani neni možný ;-)

Cport

Je to jinej svět. Normálně mě ti motorkáři a čtyrkolkáři v lese hodně s€rou.

No ale když chceš fotit, tak musíš udělat určité kompromisy ;-)


Mimochodem, stala se mi další příhoda, která ukazuje, jak to asi dělají profi podvodníci.

Chtěl jsem se předem nějak ohlásit nebo akreditovat, abych se mohl u překážek volně pohybovat legálně.

Protože moje kariéra je krátká, úspěchů málo a nemohu se chlubit spojením s žádnou agenturou, ani lokálním deníkem, tak nějak jsem nevěděl, co mám vlastně říct.

Tak jsem se dostal na předsedu pořadatele (oni to pořádali jako hosté v areálu AMK Nepomuk) a řekl jsem mu, že jsem tady občas fotil ten motokros a jestli mohu získat akreditaci i na jeho akci.

Řekl mi, že to není nutné, že můžu fotit co potřebuju, že to je přece jasné, když jsem tady domácí fotograf ... :-)

Tak jsem usoudil, že není věc nutno nějak podrobněji vysvětlovat a šel jsem rychle fotit :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 10. 10. 2019 04:56

Kedze bohuzial sa troll nastahoval uz aj do "Nikon Z" vlakna, tak to radsej postnem tu. Porovnanie rozmerov Z50 vs Z6/7
https://nikonrumors.com/2019/10/09/niko ... sons.aspx/
Som zvedavy na oficialne parametre.
Naposledy upravil landov dne 10. 10. 2019 05:51, celkově upraveno 1
landov
Expert


Odeslat příspěvekod landov 10. 10. 2019 05:41

Takze Z50 je oficialne ohlasena. Uz aj oficialne ceny €/CZK
https://www.ephoto.sk/fototechnika/tlac ... ormatu-dx/
Co je pre mna zaujimavejsie je updatovana Nikon Z lens roadmap. Najma kusky ako Z 100-400 a Z 200-600
https://nikonrumors.com/2019/10/10/here ... dmap.aspx/
Nikkor-Z-lens-roadmap-1-768x1082.jpg
Naposledy upravil landov dne 10. 10. 2019 06:20, celkově upraveno 2
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 10. 10. 2019 05:43

Mne by spíše zajímalo, jestli jsou Z50 a Z6 plně kompatibilní a jak to bude s adaptérem, předpokládám, že adaptér se bude kupovat zvlášť. Ty nabízené objektivy jsou z mého pohledu o ničem, hlavně kvůli světelnosti, takže např. f1.8 objektivy s F-bajonetem se mohou ještě hodit.

V souvislosti s nesvětelnými objektivy mi připadá jako úplně nesmyslný pro menší snímač ten obrovský Z-kový bajonet, zatím to vypadá, jakoby to Nikon dělal pro předražený manuální Z-Noct-Nikkor 58mm f/0.95, za 8,000 dolarů bych ho nekoupil ani náhodou, pořád v Nikon Road mapě nevidím f1.4 skla nebo f1.2, bez kterých mi ten bajonet a kupování novych skel nedává smysl.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 10. 10. 2019 06:29

Tak Z50 zatím vypadá líp, než jsem čekal. Všechno ale stojí a padá na objektivech. Vyčichlý dvojset a povinná “cestovatelská” 18-kilometr/4-6,7. Palačinky mají ohniskovou délku v území nikoho, jen aby to nevypadalo, že jsou určeny jenom pro jednu velikost snímače.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 10. 2019 07:08

Pemar:

co myslis tou kompatibilitou? Budu sa moct pouzivat Zskla z FF ako aj F skla cez adapter. Adapter sa kupuje zvlast.
Ale preco tam nemohli nechat bateriu EN-EL15, ktora sa da pouzivat skoro v kazdom Nikone, to mi rozum neberie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 10. 2019 09:15

pemar píše:Mne by spíše zajímalo, jestli jsou Z50 a Z6 plně kompatibilní a jak to bude s adaptérem, předpokládám, že adaptér se bude kupovat zvlášť. Ty nabízené objektivy jsou z mého pohledu o ničem, hlavně kvůli světelnosti, takže např. f1.8 objektivy s F-bajonetem se mohou ještě hodit.

V souvislosti s nesvětelnými objektivy mi připadá jako úplně nesmyslný pro menší snímač ten obrovský Z-kový bajonet, zatím to vypadá, jakoby to Nikon dělal pro předražený manuální Z-Noct-Nikkor 58mm f/0.95, za 8,000 dolarů bych ho nekoupil ani náhodou, pořád v Nikon Road mapě nevidím f1.4 skla nebo f1.2, bez kterých mi ten bajonet a kupování novych skel nedává smysl.


Sa na to podla mna pozeras trochu kratkozrako. Predsa tie dva predstavene zoomy neznamenaju, ze dalsie DX skla uz nevyjdu. Aj ked si osobne myslim, ze Nikon podobne ako pri DSLR asi nebude vrazat velke peniaze do vyvoja DX skiel. Ale stale ma tesi spolocny Z-mount bajonet.

Inak podobne ako landova, aj mna zaujali tie 100-400 a 200-600 chystane skla. V roku 2021 uz zrejme bude z coho vyberat :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 10. 10. 2019 09:38

Znamená to, že Nikon uvedl roadmapu na mýtince - v příštích dvou a půl letech plánuje uvést až JEDEN objektiv pro DX (a nebo taky né, protože nic neslibuje). Co čert nechtěl - zrovna "pohodlný cestovatelský zoom" v setu za 40kKč. A potom se diví...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 10. 2019 09:41

Tak nikon v výnimkou nevydával pevné sklá pre APSC ani na DSLR, takže je mizivý predpoklad, že by nejaké špeciál sklá pre APSC robil na beznosorožce, možno tak 35/1,8 a nejakú tú palacinku.
rovnaký bajonet je fajn, ak máš aj aj, alebo používaš APSC ako telekonvertor na FF sklá (čo IMHO s vysokým rozlíšením stráca trochu zmysel), inak je to záťaž rozmerová pre APSC.
Najväčšiu perpektívu pre APSC vidím u FUJI, u ostatných to bude viac menej paberkovať, aj keď prekvapivo úspešný je canon s M-mount.
Môj názor je, že ak nikon, tak FF.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 10. 2019 09:57

No ja som to pisal uz xkrat, ze mi vyhovuje crop kvoli kompaktonosti a dosahu, ale stale sa mi paci moznost pouzit FF tam kde si to mozem dovolit. Je to vlastne nieco na styl landova, akurat on uz na crop pomaly ale iste prdi. V tychto specifickych situaciach mi proste spolocny bajonet pride ako win. Minus v tom nevidim, akurat samozrejme musis na crope vlacit trochu viac vahy nez ak by si mal sklo vyvijane pre APS-C, ale zase ked sa pozriem na Fuji 100-400 a Canon 100-400, tak vaha a velkost su dost podobne, takze velky rozdiel to naozaj nerobi.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 10. 10. 2019 09:58

No a protože se mu tato strategie totálního nezájmu tak osvědčila a spadl mu jak podíl, tak množství prodaných výrobků, tak v ní hodlá pokračovat i v bezzrcadlovkách, kam ale přichází pozdě a nepřipraven. A současně se nápadně sune do vyšších cenových pater s přáním vyšších marží. Jenom, aby se tam spolu s ním sunuli i ti zákazníci, kteří teď mají širší výběr a nejsou svázaní kompatibilitou.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 10. 2019 10:06

No zase az sa Sigma, Tamron, pripadne Viltrox rozhodnu prilozit ruku k dielu, nejaka vyssia aktivita Nikonu na poli APS-C ani nebude potrebna :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků